Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 16 września 2008

W lutym szykuje sie wojna wydawców o twórców serii GTA?

vampire, 16 września 2008, 16:30

Bracia Sam i Dan Houser pełnią obecnie rolę odpowiednio prezesa i wiceprezesa studia Rockstar Games, to właśnie oni odpowiedzialni są za charakter kolejnych odsłon GTA. W lutym 2006 roku podpisali trzyletni kontrakt z firmą Take-Two, który według prostych kalkulacji zakończy się w lutym przyszłego roku.

Dziś amerykańska premiera Star Wars: The Force Unleashed
Dziś amerykańska premiera Star Wars: The Force Unleashed

Przemysław Zamęcki, 16 września 2008, 14:59

Lucasarts otworzył dzisiaj kolejny rozdział w historii Gwiezdnych Wojen. Do sklepów w całej Ameryce Północnej trafiły bowiem dzisiaj kopie gry Star Wars: The Force Unleashed w wersjach na konsole PlayStation 3, Xbox 360, PlayStation 2, Playstation Portable, Nintendo DS oraz Wii.

Dodatkowy epizod do GTA IV ukaże się jesienią
Dodatkowy epizod do GTA IV ukaże się jesienią

vampire, 16 września 2008, 14:17

Pod koniec sierpnia podaliśmy kilka niepewnych informacji, pochodzących podcastu Warzone, na temat pierwszego z dwóch zapowiedzianych dodatkowych epizodów do GTA IV. Dzisiaj natomiast serwis VideoGamer poinformował, że Microsoft oficjalnie potwierdził jesienną premierę rozszerzenia, które będzie dostępne do pobrania za pośrednictwem usługi Xbox Live Arcade.

EMPiK - Top Lista - tydzień 37 (16/09/08)

Przemysław Zamęcki, 16 września 2008, 14:04

Zapraszamy do kolejnego notowania najlepiej sprzedających się gier w salonach EMPiK. Na liście znajdują się tytuły wydane na komputery osobiste oraz konsole PS2, PS3 i Xbox 360. Dane pochodzą z okresu pomiędzy 8 a 14 września i zostały zebrane w 118 salonach sieci.

Jakie niedociągnięcia zobaczymy w Fable 2?
Jakie niedociągnięcia zobaczymy w Fable 2?

Hed, 16 września 2008, 13:29

Wszystkich zainteresowanych tych tytułem informujemy już dziś o największych minusach kontynuacji wydanego w 2005 Fable. Zaraz, przecież gra jeszcze nie wyszła. Jak to więc możliwe, że znamy już dziś jej minusy? Otóż sam twórca, niezwykle rezolutny Peter Monyleux, postanowił uprzedzić wszystkich recenzentów i malkontentów wymieniając minusy swojego nowego dzieła jeszcze przed premierą.

Wymagania sprzętowe GTA IV nieaktualne?
Wymagania sprzętowe GTA IV nieaktualne?

vampire, 16 września 2008, 12:57

Ostatnio w katalogu Games for Windows, na podstronie GTA IV mogliśmy przekonać się, jaki komputer powinien nam wystarczyć do komfortowej zabawy. Niestety teraz zamiast zalecanych wymagań sprzętowych w odpowiadającej im rubryce znajduje się jedynie informacja, że poznamy je w najbliższym czasie. Podana poprzednio konfiguracja nie była wcale aż tak wysoka, jak można było się tego spodziewać.

Team17 wskrzesza kultowe Alien Breed
Team17 wskrzesza kultowe Alien Breed

Jiker, 16 września 2008, 12:29

Alien Breed obrósł kultem, bo na to zasłużył. Świetna strzelanina zdobyła rzeszę fanów zarówno wśród posiadaczy Amigi, jak i pecetów. Czy remake klasycznej produkcji Team17 Software pójdzie się w ślady starszego brata?

Activision o planach związanych z cyklem Guitar Hero
Activision o planach związanych z cyklem Guitar Hero

Jiker, 16 września 2008, 12:13

Firma Activision Blizzard zabrała głos w sprawie przyszłości cyklu Guitar Hero. Jednym z głównych założeń długoterminowego planu ma być zwiększenie liczby wydawanych tytułów oraz dodatków powiązanych z tą serią. Informacje przedstawił Mike Griffith, prezes koncernu.

Twórcy Metroid Prime pod skrzydłami Electronic Arts
Twórcy Metroid Prime pod skrzydłami Electronic Arts

Hed, 16 września 2008, 12:07

Todd Keller, Mark Pacini i Jack Matthews już jakiś czas temu postanowili wziąć sprawy w swoje ręce. Wcześniej nie byliśmy jednak pewni co szykują. Dziś otrzymaliśmy odpowiedź – wymieniona trójka postanowiła założyć własną firmę. Kim w ogóle są ci panowie? To byli pracownicy Retro Studios, producenta, który zajmował się serią Metroid Prime wydawaną na kolejne konsole Nintendo.

Królewska 57 - odc. 16 - W miłości i na wojnie...
Królewska 57 - odc. 16 - W miłości i na wojnie...

Antoni Łuchniak, 16 września 2008, 11:30

Chyba nie myślicie, że w Warhammer: Age of Reckoning da się tak po prostu wywabić samotnego przeciwnika na otwarty teren? Będziecie się musieli uciec do wielu podstępów, by zdobyć trochę expa.

Kolejne atrakcje na Piknik GOL 2008!

Redakcja GRYOnline.pl, 16 września 2008, 11:27

Z wielką przyjemnością informujemy o kolejnych atrakcjach przygotowanych specjalnie na tegoroczny Piknik GOL 2008.

Ciąg dalszy wyjaśnień odnośnie oprawy graficznej pecetowej wersji FIFA 09

vampire, 16 września 2008, 10:57

Niestety wyższe wymagania sprzętowe najnowszej odsłony FIFY nie oznaczają wcale, że tym razem będziemy mieli do czynienia z produkcją takiej samej klasy co posiadacze PS3 i Xboxów 360. O tym dlaczego, według jednego z pracowników EA UK (o nicku Phenom), ponownie pecetowa wersja gry będzie wizualnie uboższa w stosunku do tej z najmocniejszych konsol pisaliśmy w sobotę.

Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (7 - 13 wrześńia) oraz Niemczech i Hiszpanii (1 - 7 września)
Najlepiej sprzedające się gry w Wielkiej Brytanii (7 - 13 wrześńia) oraz Niemczech i Hiszpanii (1 - 7 września)

Przemysław Zamęcki, 16 września 2008, 10:55

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszym notowaniem najlepiej sprzedających się gier w Wielkiej Brytanii według organizacji Charttrack. Obejmuje ono okres między 7 a 13 września. Ponadto proponujemy zapoznanie się z listami przebojów pochodzącymi z Niemiec i Hiszpanii w tygodniu zakończonym 7 września. W przypadku tych państw, dane zbiera i przetwarza organizacja Media-Control GfK International.

Microsoft potwierdza obniżkę europejskiej ceny Xboxa 360

Jiker, 16 września 2008, 10:37

Obniżka cen konsoli Xbox 360 w Stanach Zjednoczonych, do której doszło przed 11 dniami, już niedługo pociągnie za sobą identyczny ruch w krajach Unii Europejskiej. Stanie się to w najbliższy piątek, 19 września. Cięcia cen obejmą wszystkie trzy wersje najnowszej platformy do grania koncernu Microsoft.

Call of Duty 6 w drodze

Crash, 16 września 2008, 10:11

Activision Blizzard, właściciel marki Call of Duty, poinformował wczoraj o trwających pracach nad szóstą odsłoną tejże serii. Za jej powstanie odpowiadać będzie firma Infinity Ward, która przypomnijmy, stworzyła najlepiej ocenianą i ciepło przyjętą przez graczy Call of Duty 4: Modern Warfare.

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (16 września 2008)

Jiker, 16 września 2008, 10:05

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: pędzimy futurystycznymi poduszkowcami, projektujemy deskę snowboardową, wcielamy się w chirurga, analizujemy trudną sytuację SCi, aktualizujemy ofertę Xbox Live Arcade. Zapraszamy do lektury.

Gra Brothers In Arms: Hell's Highway osiąga status Gold
Gra Brothers In Arms: Hell's Highway osiąga status Gold

Hed, 16 września 2008, 09:46

Producent Gearbox Software wraz z wydawcą Ubisoft ogłosili, że ten świetny FPS osiągnął status Gold, co oznacza, że został ukończony i jest gotowy do wydania. Gra pojawi się w wersji na Xboksa 360, PlayStation 3 oraz PC, chociaż komputery osobiste nie zostały uwzględnione w ogłoszeniu o ukończeniu prac. Data amerykańskiej premiery na konsole to zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami 23 września.

Blizzard potwierdza datę premiery Wrath of the Lich King i anonsuje edycję kolekcjonerską
Blizzard potwierdza datę premiery Wrath of the Lich King i anonsuje edycję kolekcjonerską

Jiker, 16 września 2008, 09:32

Firma Blizzard Entertainment potwierdziła wczorajsze doniesienia serwisów Wowhead.com oraz Thottbot.com, które, poprzez publikację reklamy World of Warcraft: Wrath of the Lich King, zdradziły nam datę światowej premiery drugiego dodatku do World of Warcraft. Rozszerzenie faktycznie trafi do sprzedaży 13 listopada bieżącego roku.

Terror w europejskich szkołach zacznie się 24 października
Terror w europejskich szkołach zacznie się 24 października

SETH, 16 września 2008, 07:48

Bójcie się pierwszoroczniaki, stowarzyszenia kujonów i uczennice ze zbyt dużymi dekoltami! Oto bowiem 24 października 2008 roku na terenie Starego Kontynentu (21.10.08 - w Stanach Zjednoczonych) pojawi się nowy uczeń, który nie będzie znał litości dla takich jak Wy! Piętnastoletni, osiłkowaty Jimmy Hopkins powraca, tym razem w wersji na komputery osobiste, w produkcji zatytułowanej Bully: Scholarship Edition.