Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 16 września 2008, 10:05

Wieści ze świata w telegraficznym skrócie (16 września 2008)

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: pędzimy futurystycznymi poduszkowcami, projektujemy deskę snowboardową, wcielamy się w chirurga, analizujemy trudną sytuację SCi, aktualizujemy ofertę Xbox Live Arcade. Zapraszamy do lektury.

„Wieści ze świata w telegraficznym skrócie” to codzienna porcja krótkich doniesień z rynku elektronicznej rozrywki. Dzisiaj w menu: pędzimy futurystycznymi poduszkowcami, projektujemy deskę snowboardową, wcielamy się w chirurga, analizujemy trudną sytuację SCi, aktualizujemy ofertę Xbox Live Arcade. Zapraszamy do lektury.

WipEout HD

WipEout HD trafi do oferty europejskiego PlayStation Store 25 września, poinformowało Sony Computer Entertainment Europe. Grę będzie można nabyć za równowartość 11,99 funtów (około 60 złotych). Do zakupu zachęca pierwsza recenzja produkcji SCE, zamieszczona na łamach serwisu Eurogamer. Redaktor wystawił grze ocenę 9/10.

Shaun White Snowboarding

UbiSoft wystartował z internetowym konkursem przeznaczonym dla miłośników szalonej jazdy na desce snowboardowej. Zadaniem uczestników jest zaprojektowanie własnej dechy, która, jeśli tylko zdobędzie uznanie jurorów i graczy, zostanie umieszczona w grze Shaun White Snowboarding. Konkurs potrwa do 12 października.

Epic Games

Firma Epic Games ogłosiła finalistów pierwszej fazy konkursu $1 Million Intel Make Something Unreal Contest w kategorii „Najlepsza broń”. Zwycięzców poszczególnych kategorii konkursu związanego z grą Unreal Tournament 3 poznamy w połowie września, w trakcie Austin Game Developers Conference. Będą oni mogli liczyć na wysokie nagrody pieniężne oraz atrakcyjne zestawy sprzętowe.

Trauma Center: New Blood

Nintendo poinformowało, że europejska premiera Trauma Center: New Blood odbędzie się 7 listopada bieżącego roku. W grze wcielimy się w postać lekarza i weźmiemy udział w szeregu operacji o zróżnicowanym poziomie trudności.

Steel Fury: Kharkov 1942

Dowiedzieliśmy się także, w jakim terminie zorganizowany zostanie światowy debiut symulatora czołgu o tytule Steel Fury: Kharkov 1942. Mianowicie, dojdzie do niego na początku listopada (7 gra trafi do europejskich graczy).

Dark Horizon

W sieci otwarto oficjalny serwis poświęcony kosmicznemu symulatorowi Dark Horizon. Pozycja trafi na rynek 26 września.

Penumbra: Requiem

Firmy Paradox Interactive oraz Reachin Technologies poinformowały o podpisaniu porozumienia, którego efektem będzie dołączenie gry Penumbra: Requiem do grona pozycji wspierających system HaptX oraz kontroler Falcon.

SCi/Eidos

Koncern SCi/Eidos poinformował o poniesieniu w okresie od 1 lipca 2007 do 30 czerwca 2008 ponad 99 milionów funtów strat. Związane jest to z transformacją, jaką przeszła firma, w trakcie której zwolniono blisko 25% załogi i zrezygnowano z produkcji kilku tytułów. Szefostwo ma jednak nadzieję na odbudowanie pozycji przedsiębiorstwa, w czym mają pomóc debiuty takich gier, jak Just Cause 2, Battlestations Pacific, Championship Manager 09, Batman: Arkham Asylum i przede wszystkim Tomb Raider: Underworld. Środkiem zapobiegawczym dalszemu upadkowi koncernu ma być również zmiana nazwy, do czego przekonuje zarząd SCi (na Eidos PLC). Propozycja zostanie rozpatrzona 2 grudnia.

Rock Band 2

Harmonix udostępni w niedługim czasie 20 darmowych utworów przeznaczonych do Rock Band 2. Dokona tego w ramach podziękowań dla wszystkich amerykańskich graczy, którzy zdecydowali się na zakup gry.

Xbox Live Arcade

Już jutro w ramach serwisu Xbox Live Arcade udostępnione zostaną dwie kolejne produkcje – Domino Master oraz Feeding Frenzy 2. Obie pozycje będą kosztować 800 punktów.

DC Universe Online

Nad oprawą graficzną nadciągającego MMORPG o tytule DC Universe Online czuwać będzie Geoff Johns, popularny autor komiksów, pracujący głównie dla firmy DC Comics.

God of War III

Serwis IGN poinformował, powołując się na pisarkę Mariannę Krawczyk, że scenariusz do trzeciej części cyklu God of War będzie zajmować 120 stron. Sama gra ma być dosyć specyficzna – zostanie podzielona na trzy akty. Więcej informacji na jej temat nie ujawniono. Wiemy jedynie, że zostanie wydana na PlayStation 3.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

PopStar Guitar

Burnout Paradise

Penumbra: Requiem

Wanted: Weapons of Fate

The Sims 2: Rezydencje i ogrody

Mega Man 9

Jeopardy!

Lost in Blue: Shipwrecked!

Moto GP 08

Cesar Millan's Dog Whisperer

Duke Nukem 3D

Galactic Civilizations II: Endless Universe

Golden Axe: Beast Rider

FIFA 09

Dragon Quest IV: Chapters of the Chosen

Wipeout HD

Tarr Chronicles: Sign of Pride

Rappelz

Galeria filmów

... a także najnowsze filmy z gier:

Cities XL

Sonic Unleashed

Crysis: Warhead

Skate It

Fracture

Wiedźmin: Edycja Rozszerzona

gry