Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikRPGNDSiOSAND
Okładka Dragon Quest IV: Chapters of the Chosen (NDS)

Dragon Quest IV: Chapters of the Chosen

Remake klasycznego RPG-a. Zabawa podzielona jest na pięć rozdziałów, a w każdym z nich poznajemy nową główną postać. Przemierzamy baśniową krainę, rozwiązując questy, likwidując potwory i odnajdując skarby.

RPG | fantasy | turowe | jRPG

Okładka Dragon Quest IV: Chapters of the Chosen (NDS)

data premiery gry:

12wrz2008

NDS

6sie2014

AND

7sie2014

iOS

Chapters of the Chosen to pierwsza część trylogii Zenithia, wchodzącej w skład tytułowego cyklu Dragon Quest. Opisywany produkt w znacznym stopniu bazuje na wydanej na NES-a grze Dragon Quest IV, wprowadzając jednak do rozgrywki wiele istotnych zmian. Mamy do czynienia z klasycznie wykonaną grą role-playing, zawierającą też jednak pewne elementy charakterystyczne dla zręcznościówek. Za opracowanie Chapters of the Chosen odpowiedzialna jest firma ArtePiazza, znana także za sprawą Harvest Moon: Innocent Life.

Gra skonstruowana została w dość nietypowy dla tej serii sposób, a to dlatego, że główny wątek podzielono na pięć zasadniczych rozdziałów. Każdy kolejny rozdział stanowi nie tylko dalszą część opowieści, ale wprowadza też do zabawy zupełnie nową postać, nad którą na potrzeby danego fragmentu gry przejmuje się kontrolę. Pierwszy rozdział umożliwia poznanie dalszych losów Ragnara McRyana. Mężczyzna zajmuje się rozwiązaniem sprawy porwań okolicznych dzieci. W drugim rozdziale gracz przejmuje kontrolę nad młodą Aleną, która wyrusza w niebezpieczną podróż. Trzeci rozdział przedstawia postać Torneko Taloona, dążącego do stania się najwspalniejszym kupcem wszechczasów. Czwarty rozdział wyjątkowo wprowadza do rozgrywki dwie postaci. Są to siostry – tancerka Maya oraz wróżka Meena. Kobiety pragną poznać okoliczności śmierci swojego ojca. Ostatni rozdział jest z oczywistych względów najważniejszy. Gracz wciela się w postać „wybranego”, którego życie pewnego dnia zmieniło się nie do poznania.

Zabawa opiera się w głównej mierze na konieczności przemierzania baśniowego świata, odwiedzania ciekawych lokacji oraz staczania walk z broniącymi skarbów potworami. W tym celu wykorzystuje się broń białą oraz czary, wydając odpowiednie rozkazy członkom swojej drużyny. W wolnych chwilach gracz zajmuje się odwiedzaniem wiosek, gdzie otrzymuje nowe zlecenia od postaci niezależnych. W miasteczkach dokonuje się też wymiany ekwipunku na lepszy.

Oprawa wizualna Dragon Quest IV: Chapters of the Chosen doczekała się pewnych istotnych usprawnień w stosunku do pierwowzoru. Drużyna przemieszcza się teraz po trójwymiarowym środowisku, które w dalszym ciągu jest jednak oglądane w rzucie izometrycznym. Poprawiono animacje potworów i sojuszników. Gra oferuje wsparcie dla stylusa, a akcja równolegle toczy się na obu ekranach konsoli DS.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Gry podobne do Dragon Quest IV: Chapters of the Chosen

Klasyfikacja PEGI Dragon Quest IV: Chapters of the Chosen

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.
Dragon Quest IV, Back to Bed, Ace Attorney 5 i inne – przegląd najlepszych gier sierpnia na iOS
Dragon Quest IV, Back to Bed, Ace Attorney 5 i inne – przegląd najlepszych gier sierpnia na iOS

wiadomość1 września 2014

Oto kolejne omówienie najlepszych produkcji, jakie ukazały się w minionym miesiącu na urządzeniach mobilnych z systemem iOS. Znajdziecie wśród nich m.in. FPS-a BioShock, strategie ekonomiczne Tiny Tower Vegas i Motorsport Manager, grę logiczną Back to Bed czy przygodówkę Ace Attorney 5.

Wyniki sprzedaży gier z najważniejszych serii Square-Enix
Wyniki sprzedaży gier z najważniejszych serii Square-Enix

wiadomość23 kwietnia 2009

Firma Square-Enix opublikowała podsumowanie wyników sprzedaży swoich trzech najważniejszych marek. Dotyczą one łącznie wszystkich wydanych gier w ramach danego tytułu. Liczby są naprawdę imponujące i na pewno robią spore wrażenie. Najpotężniejszy produkt japońskiego koncernu, czyli pozycje z serii Final Fantasy, w sumie znalazły już przeszło 85 milionów nabywców na całym świecie.

Japonia motorem napędowym Square Enix
Japonia motorem napędowym Square Enix

wiadomość8 listopada 2008

Japońska firma Square Enix podzieliła się ze światem swoimi rezultatami finansowymi, osiągniętymi w pierwszym półroczu roku fiskalnego 2008. Wynika z nich, że przyszłość firmy uzależniona jest od powodzenia i renomy, jaką cieszy się ona na terenie Japonii. Tamtejszy rynek jest bowiem zdecydowanie największym odbiorcą gier popularnego producenta tytułów należących do gatunku jRPG (choć nie tylko).

Square Enix na targach E3 2008

wiadomość9 lipca 2008

Już w najbliższy poniedziałek rozpoczną się najsłynniejsze targi elektronicznej rozrywki – E3, których pełna nazwa od zeszłego roku brzmi E3 Media & Business Summit. Sama impreza nie jest już dostępna dla szerokiej publiczności, a jedynie dla przedstawicieli branży.

NDS
iOS
AND