Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gramynawynos.pl 1 września 2014, 15:18

Dragon Quest IV, Back to Bed, Ace Attorney 5 i inne – przegląd najlepszych gier sierpnia na iOS

Oto kolejne omówienie najlepszych produkcji, jakie ukazały się w minionym miesiącu na urządzeniach mobilnych z systemem iOS. Znajdziecie wśród nich m.in. FPS-a BioShock, strategie ekonomiczne Tiny Tower Vegas i Motorsport Manager, grę logiczną Back to Bed czy przygodówkę Ace Attorney 5.

Witamy w kolejnym wydaniu naszego cyklu przybliżającego najlepsze produkcje, jakie ukazały się w minionym miesiącu na urządzeniach mobilnych z systemem iOS.

 

BioShock

Przegląd otwieramy grą BioShock, czyli konwersją pecetowego i konsolowego przeboju z 2007 roku. Gra do dzisiaj pozostaje najwyżej ocenianym FPS-em w historii i status ten zapewniło jej przede wszystkim wspaniale zaprojektowane podwodne miasto Rapture oraz wyśmienita fabuła z wieloma zaskakującymi zwrotami akcji. Oprawa graficzna wersji mobilnej jest wyraźnie uproszczona w stosunku do pierwowzoru, ale i tak prezentuje się bardzo ładnie, a sterowanie wyszło twórcom całkiem przyzwoicie. W sumie nowy-stary BioShock to imponująca konwersja, która doskonale pokazuje jak daleko zaszedł rynek mobilny.

Deep Loot

Z kolei Deep Loot to bardzo udana duwymiarowa zręczościówka, w której jako nurek eksplorujemy wody oceanu w poszukiwaniu skarbów. Wyciąganie kosztowności na powierzchnię nie jest łatwe, gdyż podwodny świat zamieszkany jest przez różnego rodzaju potwory i często musimy z nimi toczyć zacięte bitwy zanim dobierzemy się do łupów. Jednocześnie trzeba się spieszyć, gdyż zapasy tlenu są zawsze mocno ograniczone i prędzej czy później konieczne jest wynurzenie. Wiele opcjonalnych misji plus ciekawy wątek fabularny dodatkowo urozmaicają rozgrywkę.

Tiny Tower Vegas

Fanom strategii ekonomicznych polecamy Tiny Tower Vegas. W grze zajmujemy się rozbudową wieżowca łączącego funkcję hotelu z kasynem. Inwestycje trzeba oczywiście odpowiednio zbilansować z przychodami, jednocześnie zapewniając należyty poziom obsługi odwiedzającym nas klientom. To trzecia część cyklu studia NimbleBit i zdecydowanie najlepsza. Rozgrywka jest bardziej różnorodna, a system mikropłatności łagodniejszy, przez co rzadko kiedy zderzamy się ze ścianą wymagającą długiego pasywnego czekania na zakończenie czynności.

Micromon

Do tej pory na urządzenia mobilne wydano co najmniej kilkadziesiąt podróbek serii Pokemon. Większość jednak okazała się mocno uproszczona i daleko im było do pierwowzorów. Micromon jest odmienny. Posiada zarówno turowe bitwy między złapanymi i wytresowanymi potworami, jak i pełnowymiarowy aspekt RPG, w którym eksplorujemy duży świat i śledzimy ciekawie opowiedzianą fabułę. Do tego wszystko zostało ukazane w atrakcyjnej dwuwymiarowej oprawie graficznej. W sumie dało to zdecydowanie najlepszy klon Pokemona na iOS.

Back to Bed

Dla fanów gier logicznych pozycją obowiązkową powinno być Back to Bed. W tej produkcji wcielamy się w małe stworzonko będące ucieleśnieniem instynktu samozachowawczego lunatyka podróżującego przez surrealistyczne krainy marzeń sennych. Naszym zadaniem jest takie manipulowanie otoczeniem, aby zmodyfikować trasę lunatyka i doprowadzić go bezpiecznie do łóżka. Ta ciekawa idea została przekuta na obszerny zestaw bardzo pomysłowych poziomów, które regularnie dorzucają do zabawy nowe wyzwania, co zapobiega znużeniu rozgrywką.

Back to Bed na App Store (15 PLN)

Gra dostępna również na systemie Android

Ace Attorney 5

Warto także zwrócić uwagę na Ace Attorney 5. Jest to konwersja wyśmienitej prawniczej przygodówki, która trafiła na konsolę przenośną 3DS w zeszłym roku. Mechanizmy rozgrywki pozostały w większości takie same jak we wcześniejszych częściach – jako adwokat zajmujemy się prowadzeniem dochodzenia, a następnie zdobyte w jego trakcie dowody oraz informacje wykorzystujemy podczas procesu w celu zneutralizowania świadków oskarżenia. Nowością jest w pełni trójwymiarowa grafika, która mimo to trzyma kreskówkowy klimat poprzednich odsłon. Zachowano także komediowy charakter historii, dzięki czemu potrafi ona autentycznie rozśmieszyć. Produkcję można pobrać za darmo, co daje dostęp do pierwszej sprawy, a kolejne odblokowujemy w ramach mikropłatności.

Motorsport Manager

Z kolei Motorsport Manager to rzadki przedstawiciel gatunku menadżerów wyścigowych. W grze wcielamy się w szefa ekipy biorącej udział w zawodach przypominających Formułę 1. Musimy zarządzać grupą, ulepszać podzespoły samochodów, dbać o pozyskiwanie środków finansowych, zbalansować budżet, planować treningi oraz ustalać taktyki na same wyścigi. Gra oferuje zaskakująco duży poziom głębi ekonomicznej i wyjątkowo atrakcyjną oprawę graficzną.

Dragon Quest IV

Ostatnią grą, którą chcemy Wam polecić jest Dragon Quest IV. To jedna z najlepszych odsłon tego legendarnego cyklu jRPG-ów, a została ona odtworzona na ekranach dotykowych bez żadnych cięć lub uproszczeń. Otrzymujemy zatem ogromną kampanię, świetnie poprowadzoną fabułę i rozbudowany system walki. Do tego oprawa graficzna została mocno ulepszona, dzięki czemu całość prezentuje się atrakcyjnie a nowy interfejs pozwala łatwo kontrolować akcje.