Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2014, 15:22

Persona 5 ukaże się także na PlayStation 4

Podczas konferencji Sony poprzedzającej targi Tokyo Game Show ujawniono pierwsze szczegóły na temat zapowiedzianej na 2015 rok piątej części serii Persona. Najważniejszą informacją jest to, że gra trafi także na PlayStation 4.

Tokyo Game Show ma zacząć się dopiero za nieco ponad dwa tygodnie, ale Sony ani myśli czekać z zapowiedziami swoich nadchodzących gier aż do oficjalnego startu targów. Oprócz daty japońskiej premiery Bloodborne, szeregu tytułów na PlayStation Vita oraz serii zwiastunów, gigant z Kraju Kwitnącej Wiśni przedstawił pierwsze informacje o piątej części cyklu Persona.

Najnowsza odsłona popularnej serii jRPG trafi do graczy już w przyszłym roku. Tworzona przez odpowiedzialne za poprzednie tytuły z cyklu studio Atlus, Persona 5 wyjdzie wyłącznie na PlayStation 3 i PlayStation 4, co nie powinno być żadnym zaskoczeniem, biorąc pod uwagę historię marki. Poza tym twórcy podali jedynie szczątkowe informacje: wiemy, że tłem dla naszych poczynań ponownie będą szkolne korytarze, zaś sama fabuła zmierzy się z motywami ograniczeń we współczesnym społeczeństwie. Ponadto Sony pokazało nowy zwiastun, który możecie zobaczyć powyżej. Trudno powiedzieć, by krótki klip ujawniał jakiekolwiek kluczowe elementy opowieści czy rozgrywki, ale przynajmniej wiemy, jakiej stylistyki mamy spodziewać się po pierwszej odsłonie serii na konsole nowej generacji.

Persona 5 ukaże się także na PlayStation 4 - ilustracja #1

Persona 5 będzie pierwszą odsłoną serii, która trafi na konsole nowej generacji – czwarta część, wydana w 2008 roku, była tytułem ekskluzywnym na PlayStation 2. Oczywiście nie oznacza to, że cykl od ponad pół dekady stoi w miejscu – od momentu premiery Persony 4 studio Atlus skupiło się na tworzeniu wersji swojego hitu na PlayStation Portable oraz PlayStation Vita, powstały też dwie oparte na tej samej historii bijatyki. Seria, traktująca o grupie nastolatków obdarzonych niesamowitymi mocami, jest spin-offem cyklu Megami Tensei, w którym grupy śmiałków walczą z demonami w opanowanym przez diabelskie siły Tokio.

  1. Oficjalna strona internetowa studia Atlus