Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 1 września 2014, 10:55

autor: Renox

Bloodborne – gra ukaże się w Japonii 5 lutego

W czasie prezentacji Sony Computer Entertainment w ramach konferencji poprzedzającej Tokyo Game Show 2014 poznaliśmy między innymi oficjalną datę premiery gry Bloodborne w Japonii. Nowe action RPG z perspektywy trzeciej osoby produkcji From Software ukaże się na tamtejszym rynku 5 lutego 2015 roku.

Bloodborne z premierą w Japonii przewidzianą na 5 lutego 2015 roku. - Bloodborne – gra ukaże się w Japonii 5 lutego  - wiadomość - 2014-09-01
Bloodborne z premierą w Japonii przewidzianą na 5 lutego 2015 roku.
Bloodborne w skrócie:
  • Gatunek: RPG akcji
  • Deweloper: From Software
  • Platformy sprzętowe: PlayStation 4
  • Data premiery w Japonii: 5 lutego 2015 roku

Na temat Bloodborne, przyszłorocznego exclusive’a na konsolę PlayStaion 4, autorstwa studia From Software, wiemy już naprawdę sporo. Do całej tej „informacyjnej układanki” brakowało nam jednak jednego elementu – daty premiery gry. Dzięki prezentacji firmy Sony Computer Entertainment w Japonii w ramach konferencji poprzedzającej Tokyo Game Show 2014 dowiedzieliśmy się w końcu, kiedy mniej więcej możemy spodziewać się debiutu tego RPG-a akcji. Okazuje się, że omawiana produkcja zadebiutuje na japońskim rynku 5 lutego 2015 roku, oczywiście tylko w wersji na konsolę PS4. Niedługo później gra pojawi się najpewniej także na zachodnim rynku, jednak jak na razie nie wiemy, kiedy to dokładnie może nastąpić. Warto niemniej dodać, że Dark Souls II zadebiutowało na całym świecie na przestrzeni zaledwie kilku dni i bardzo możliwe, że tak też może być i w tym przypadku.

Ogłoszono również wydanie limitowej edycji gry, jednak na więcej szczegółów w tym temacie także będziemy musieli trochę poczekać. Tymczasem obejrzyjcie niedawno opublikowany przez japoński oddział Sony zwiastun Bloodborne.

Bloodborne, w którym palce maczał między innymi twórca kultowego Demon's Souls, będzie dynamiczną grą RPG z akcją osadzoną w mrocznym świecie fantasy. Tytuł opowie historię ponurego miasteczka Yharnam, którego mieszkańcy zamieniają się w przerażające bestie na skutek działania tajemniczej zarazy. Naszym zadaniem ma być odkrycie tajemnic mrocznej miejscowości, jak również tego, kto stoi za całym tym złem. Omawiana produkcja, choć nadal trudna i złożona, będzie skierowana do szerszej publiczności i tym samym - bardziej przystępna niż wcześniejsze Dark Souls.