Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

gry na gameplay.pl - newsy i ciekawostki

W co gracie w weekend? #393: Astro’s Playroom, Resident Evil i Gears of War 3
W co gracie w weekend? #393: Astro’s Playroom, Resident Evil i Gears of War 3

squaresofter, 3 lipca 2022, 15:16

Witajcie gracze. Moja pierwsza gra na PS5 ukończona. Powrót do Boletarii za sprawą Demon’s Souls okazał się niesamowitym przeżyciem. Do piętnastu ukończeń oryginalnej wersji kamienia milowego autorstwa From Software dołożyłem dwa kolejne przejścia w odświeżonej wersji, zdobywając przy okazji już trzecią platynę w tej produkcji. Sprawdzałem jeszcze inne tytuły, ale nie chciałem się wypowiadać na ich temat, póki nie przejdę tego całkiem udanego remake’u. Reszta gier miała być tylko dodatkiem. A czy tak jest, dowiecie się z dalszej części tekstu.

Dsiagea 6 Complete
Dsiagea 6 Complete

Danteveli, 29 czerwca 2022, 07:31

Mniej więcej rok teamu zagrywałem się w Disagea 6: Defiance of Destiny na Nintendo Switch. Byłem odrobinę zdziwiony, że najnowsza odsłona uwielbianej serii jest tytułem ekskluzywnym na konsoli Wielkiego N.* W końcu wszystkie wcześniejsze części serii debiutowały na PlayStation. W część z nich do dzisiaj nie zagramy bez posiadania konsoli Sony. Czy Nippon Ichi Software obraziło się na PlayStation? Najwyraźniej chodziło tylko o umowę na czasową ekskluzywność. Teraz po roku Disgaea 6 w wersji Complete trafia na PC i konsole PlayStation. Fani SRPG mają powód do radochy.

Starship Troopers: Terran Command
Starship Troopers: Terran Command

Danteveli, 28 czerwca 2022, 07:16

Wielką zaletą science fiction jest to, że w rękach utalentowanego autora historie o wynalazkach, kosmitach i przyszłości mogą w łatwy sposób inspirować, uczyć czy ostrzegać nas. Olbrzymi potencjał tych historii sprawia, że science fiction to jeden z moich ulubionych gatunków. Przez lata powstało sporo produkcji inspirowanych klasycznymi opowieściami o kosmosie. Jedną z najsłynniejszych jest Startship Troopers. Ciekawe jak wypada nowa gra Starship Troopers: Terran Command?

W co gracie w weekend? #392: Demon’s Souls, XCOM2 WotC, Fate/Stay Night i Gears of War 3
W co gracie w weekend? #392: Demon’s Souls, XCOM2 WotC, Fate/Stay Night i Gears of War 3

squaresofter, 23 czerwca 2022, 19:09

Witajcie gracze. Kolejny weekend zacznie się niebawem, więc to doskonała okazja na to, aby przycisnąć bardziej tytuły, które obecnie ogrywamy. Mam teraz kilka gier na głowie. Najwięcej czasu kradną mi teraz cztery pozycje, o których możecie przeczytać w dalszej części tekstu. Życzę wszystkim Wam udanego weekendu, nie tylko przy grach.

Krótka piłka - Z-Warp

Danteveli, 22 czerwca 2022, 18:53

Kolejny tydzień zbliża się do końca, więc pora na kolejny tytuł z mojej niekończącej się kolekcji gier, których nigdy wcześniej nie odpaliłem. Tym raz los zadecydował o tym, że pograłem trochę w tajemnicze Z-Warp. Tytuł jest na tyle dziwny, że nie miałem zielonego pojęcia co to za gra. Czy trafiłem na coś wartego uwagi?

Krótka piłka - Madshot w Early Access

Danteveli, 20 czerwca 2022, 18:12

Cthulhu pojawia się w tylu grach, że niedługo pewnie podzieli los zombie i też będzie uznawany jako wyświechtany pomysł na potwora. W końcu ile razy można mierzyć się z potężną istotą z kosmosu? Madshot to kolejne produkcja, gdzie mamy dokopać temu stworowi.

W co gracie w weekend? #391: Demon’s Souls
W co gracie w weekend? #391: Demon’s Souls

squaresofter, 19 czerwca 2022, 17:39

Cześć wszystkim. Dzisiaj napiszę w kilku słowach o odświeżonej wersji jednej z najważniejszych gier, które ukazały się w tym wieku. Po więcej zapraszam do dalszej części tekstu.

Metal Max Xeno Reborn

Danteveli, 16 czerwca 2022, 08:50

Metal Max Xeno Reborn to niezwykły przykład nowej wersji gry, która pojawiła się na tej samej platformie zaledwie kilka lat temu. Używam pojęcia nowa wersja, bo Reborn nie jest typowym przykładem remake, zdecydowanie nie jest to remaster, ale gra nie jest też czymś w stylu Silent Hill Shattered Memories, które starało się podejść do pierwszej części kultowej serii Konami z innej perspektywy. Zamiast tego mamy inną oprawę graficzną, zmiany w mechanice i rezygnację z fabuły. Brakuje mi dobrego określenia na to czym jest Metal Max Xeno Reborn. Niestety nie jest to mój jedyny problem z tą produkcją.

Krótka piłka - Divination

Danteveli, 14 czerwca 2022, 08:58

Nie należę do ludzi wierzących we wszelkiej maści wróżby i przepowiednie. Nie przemawia do mnie wizja tego, że da się przewidzieć przyszłość, wszystko jest zaplanowane. Trudno mi uwierzyć, że ktoś inny posiada magiczną wiedzę. Mimo to zainteresowała mnie produkcja o byciu wróżbitą. Czy Divination to zły omen w mojej growej karierze?

Krótka piłka - Pretty Girls Rivers

Danteveli, 8 czerwca 2022, 19:32

Czasem zdarza mi się przez przypadek odpalić film, który już wcześniej widziałem. Nie chodzi mi o celowe, ponowne obejrzenie jakiejś lubianej produkcji. Zazwyczaj myślę, że jest to filmidło, którego wcześniej nie widziałem. Zdarzyło się kilka razy, że dopiero po kilkunastu lub nawet kilkudziesięciu minutach zdawałem sobie sprawę, że już daną produkcję widziałem. W przypadku gier jeszcze mi się coś takiego nie przytrafiło. Jednak dzięki Pretty Girls Rivers byłem bardzo blisko.

W co gracie w weekend? # 390
W co gracie w weekend? # 390

squaresofter, 5 czerwca 2022, 17:02

Witajcie gracze. W co gracie tym razem? U mnie wszystko po staremu. Nie gram w żadną nową grę. Dalej próbuję ukończyć RDR2 i FSN oraz wycisnąć tyle, ile się da z trzecich i piątych Gearsów. Jeśli interesują Was moje postępy z rzeczonymi tytułami, to zapraszam do dalszej części tekstu.

Golfie w Early Access

Danteveli, 4 czerwca 2022, 20:57

Moje przygody z golfem w głównej mierze sprowadzają się do grania w archaiczne gierki na NESie i katowanie w jakieś wariacje arcade z Mario i innymi nietypowymi postaciami. Dlatego gdy usłyszałem o grze golfowej zainspirowanej karciankami i roguelike, zrobiłem się ciekawy. Czy Golfie to strzał w dziesiątkę, czy może nasza piłeczka wylądowała w bagnie?

Wonder Boy Collection

Danteveli, 1 czerwca 2022, 07:06

Nie jestem wielkim fanem cyklu Wonder Boy. Nie miałem jakiegoś wielkiego kontaktu z tą serią i lepiej wspominam Adventure Island, które rozpoczęło swój żywot jako port pierwszej odsłony o wspaniałym chłopcu. Jednak jakiś rok temu miałem okazję pograć trochę w remake czwartej części cyklu - Wonder Boy: Asha in Monster World. Dlatego też zdecydowałem się sprawdzić Wonder Boy Collection. Czy było warto?

Krótka piłka - El Gancho

Danteveli, 30 maja 2022, 16:26

Moja misja recenzowania gierek z magicznego Excela trwa w najlepsze. Tym razem padło na gierkę z jakimś dinozaurem z giwerą na okładce. Obrazek reprezentujący ten tytuł zainteresował mnie na tyle, że w końcu zdecydowałem się zainstalować kolejnego indyka udowadniającego potęgę PlayStation 5. Czy El Gancho jest coś warte?

W co gracie w weekend? #389: RDR2, Fate Stay Night i Gears of War 3
W co gracie w weekend? #389: RDR2, Fate Stay Night i Gears of War 3

squaresofter, 29 maja 2022, 18:49

Witajcie gracze. Oby zdrowie Wam dopisywało podczas ogrywania ulubionych produkcji. U mnie z tym ostatnio bywa różnie. Gdy czuję się jednak dobrze staram się od czasu do czasu odpalić RDR2, FSN i GoW3. Więcej na ten temat znajdziecie w dalej części tekstu.

Kangurek Kao
Kangurek Kao

Danteveli, 28 maja 2022, 18:14

Kangurek Kao to jedna z polskich ikon branży gier wideo. Taka nasza mała maskotka i reprezentacja w niegdyś niezwykle popularnym gatunku gier platformowych. Teraz ten typ produkcji ma się średnio i ilość została zastąpiona przez jakość, którą gwarantuje Nintendo. Ostatnio przydarzyły się też powroty lubianych serii. Wrócił Crash, świat przypomniał sobie o Spyro i nawet Ratchet wyruszył na nową przygodę. Przyszła więc i pora na rodzimego kangura. Czy Kangurek Kao pokaże wszystkim jak skakać do góry?

Baldo: the Guardian Owls

Danteveli, 25 maja 2022, 19:49

Czasem zerknę na screen lub trailer gierki i zakoduje sobie w głowie, że dana produkcja dobrze się zapowiada. Często na szybko zapiszę tytuł na kartce, żeby nie wyleciał mi z głowy. Zazwyczaj jednak gubię kartkę i zapominam na długie miesiące o danej grze. Dlatego stworzyłem sobie dokument, gdzie trzymam wszystkie potencjalnie ciekawe gry. Zerkam do niego i na ślepo wybieram grę do obadania. Tym razem padło na Baldo: the Guardian Owl. Czy los mi sprzyja?

Deadcraft
Deadcraft

Danteveli, 24 maja 2022, 08:57

Życie nie jest łatwe. Ciągle czekają nas problemy, wyzwania i udręka. Chociaż jest to chyba lepsza opcja niż alternatywa. No, chyba że dałoby się być tak jedną nogą tu i jedną nogą tam, by korzystać z zalet obu miejsc. Bohater gry Deadcraft może coś o tym wiedzieć. W końcu gramy kimś, kto jest w połowie zombie. Czy przez to gra jest nie pierwszej świeżości?

Krótka piłka - Sokobos

Danteveli, 20 maja 2022, 08:33

Przez lata pojawiło się trochę gier rozgrywających się w antycznej Grecji i Rzymie. Nie ma ich co prawda zbyt wiele, ale mogą pochwalić się solidnym wykonaniem. Teraz do tego grona dołącza Sokobos. Czy ta mała produkcja podniesie poprzeczkę dla innych gier o Grecji?

Makai Kingdom: Reclaimed and Rebound
Makai Kingdom: Reclaimed and Rebound

Danteveli, 19 maja 2022, 07:03

Chyba każdy ma swoich ulubionych twórców gier czy studia, którym ufa. Jeśli ktoś nie zawiódł mnie przez lata, to zakładam, że kolejna gra będzie równie interesująca co poprzednia. U mnie było tak z kilkoma firmami. Większość wykruszyła się po epoce PlayStation 2, ale jedna niszowa firma nadal robi swoje. Czy ich najnowszy port, starocia z PS2 sprawi, że się zawiodę i dołączą do Konami i Blizzard?

Cotton Fantasy
Cotton Fantasy

Danteveli, 17 maja 2022, 20:15

W przeciągu ostatniego roku miałem okazję pograć w różne odsłony cyklu Cotton. Seria chyba powróciła do łask, bo dostaliśmy reboot i porty starszych odsłon przygód czerwonogłowej wiedźmy. Teraz przyszła pora na kolejny tytuł z serii. Czy Cotton Fantasy oferuje nam coś godnego uwagi?

Krótka piłka - Demoniaca: Everlasting Night

Danteveli, 17 maja 2022, 07:22

Metroidvania to chyba mój ulubiony podgatunek gier platformowych w 2D. Patent z eksploracją lokacji, odkrywaniem sekretów i odblokowywaniem nowych umiejętności, by pokonywać różne przeszkody, przypadł mi do gustu. Do tego Symphony of the Night i Castlevania na konsole przenośne z epoki GBA i DS to potęga, a Metroid (prawie) zawsze dostarcza. Chyba z zamiłowania do tego podgatunku zainteresowałem się Demoniaca: Everlasting Night. Czy była to dobra decyzja?

Z.H.P. Unlosing Ranger vs. Darkdeath Evilman trafia na PC
Z.H.P. Unlosing Ranger vs. Darkdeath Evilman trafia na PC

Danteveli, 16 maja 2022, 07:45

Ponad 10 lat temu trochę przez przypadek w moje ręce wpadł bardzo oryginalny tytuł wydany na PlayStation Portable. Gierka w stylu roguelite z masą ciekawych pomysłów i oprawą graficzną w stylu charakterystycznym dla Nippon Ichi Software. Chodzi mi o Z.H.P. Unlosing Ranger vs. Darkdeath Evilman, które uratowało mi trochę meczących wieczorów i dni, jakie spędziłem w Pekinie. Teraz po latach powracam do tej gry dzięki temu, że klasyki NIS dostają porty na komputery osobiste. Czy warto sprawdzić ten tytuł jeśli przegapiło się go na PSP?

W co gracie w weekend? #388: Gdy zapłacza cykady, RDR2 i Wipeout 2048
W co gracie w weekend? #388: Gdy zapłacza cykady, RDR2 i Wipeout 2048

squaresofter, 15 maja 2022, 20:45

Witajcie gracze. Mam nadzieję, że czujecie się dobrze, bo zdrowie jest najważniejsze, a przy okazji ogrywacie dalej swoje ulubione produkcje. U mnie tym razem na tapecie są: Gdy zapłaczą cykady, RDR2 oraz Wipeout 2048.

Krótka piłka - Thunder Kid: Hunt for the Robot Emperor

Danteveli, 14 maja 2022, 16:50

Ostatnio zrobiłem sobie dwie proste listy w Excelu. Jedną z grami, które kupiłem w tym roku, a drugą z tytułami, które odpaliłem i skończyłem. Wyniki nie są zbyt dobre, ale co na to poradzić jak promocji i wyprzedaży jest znacznie więcej, niż ja mam wolnego czasu. Dlatego staram się sukcesywnie kończyć kolejne pozycje. I nawet postawiłem sobie za zadanie coś o nich skrobnąć. W przypadku Thunder Kid: Hunt for the Robot Emperor nie jest to łatwe zadanie

Warhammer 40,000: Chaos Gate - Daemonhunters
Warhammer 40,000: Chaos Gate - Daemonhunters

Danteveli, 13 maja 2022, 07:51

For the Emperor! Ten okrzyk na zawsze będzie mi się kojarzył z Warhammer 40000. Ogólnie 40K jest mi bliskie ze względu na stylistykę grimdark i mroczne uniwersum, jakie otacza bitwę ludzi, sił chaosu i wszystkich innych frakcji. Nie bawię się figurkami, ale z chęcią wciągam wszystkie książki i gry z uniwersum Warhammer. Dlatego musiałem sprawdzić Warhammer 40,000: Chaos Gate - Daemonhunters. Czy ta produkcja godna jest złotego tronu, czy może to tylko herezja?

W co gracie w weekend? #387: Red Dead Redemption 2
W co gracie w weekend? #387: Red Dead Redemption 2

squaresofter, 8 maja 2022, 16:21

Witajcie gracze. Maj ledwo się zaczął, a za nami już dwa jego weekendy. U mnie w tym tygodniu króluje produkcja Rockstara. Po więcej na ten temat zapraszam do dalszej części tekstu.

Krótka piłka - Pretty Girls Breakers!

Danteveli, 5 maja 2022, 20:04

Breakout, Arkanoid i wszelkiej maści wariacje tych dwóch tytułów na pewno znajdą się w czołówce gier, przy których spędziłem najwięcej czasu. Zwłaszcza jeśli weźmie się pod uwagę te archaiczne konsolki ze wbudowanymi gierkami z klocków gdzie rządził właśnie klon Arkanoid i wyścigi z brykami wyglądającymi jak „H”. W każdym razie moja sympatia do tego typu gier sprawiła, że zainteresowałem się Pretty Girls Breakers! Czy była to dobra decyzja?

Demeo: PC Edition w Early Access

Danteveli, 2 maja 2022, 18:24

Nie spodziewam się, żeby dla kogokolwiek, kto miał okazje wdać się ze mną w jakąkolwiek dłuższą interakcję, zaskoczeniem było to, że grałem kiedyś w papierowe RPG. Spędziłem trochę czasu na sesjach w Dungeons and Dragons, Wampir Maskarada i kilku przygodach tworzonych na kolanie wraz z kumplami. Nie mam już czasu, siły ani znajomych do takich rozrywek, ale dobrze wspominam czas spędzony na gadaniu o lochach, potworach i rzucanie dziwacznymi kośćmi. Dlatego zainteresował mnie tytuł mający emulować tamto doświadczenie. Czy Demeo: PC Edition jest namiastką fajnej sesji ze spoko mistrzem gry?

Krótka piłka - Ganryu 2

Danteveli, 29 kwietnia 2022, 20:33

Ciągle zaskakuje mnie, to jak działają sequele. Wiele z najlepszych gier w historii nie doczekało się kontynuacji podczas gdy przeciętnie i niezbyt interesujące tytuły mają całą masę sequeli. Nie wiem, jak to wszystko działa, ale jestem ciekawy, co motywuje do inwestowania w daną markę? Dlaczego ktoś postawił na Ganryu 2? No i czy było warto?

Forgive Me Father
Forgive Me Father

Danteveli, 27 kwietnia 2022, 18:01

Fani twórczości H.P. Lovecrafta mają się całkiem nieźle w ostatnich latach. Pojawiły się fajne wydania opowiadań Samotnika z Providence, komiksy i mangi na podstawie twórczości pisarza. Do tego masa filmów, gier planszowych i gier wideo zainspirowanych przez kosmiczny horror. Jest naprawdę dobrze, biorąc pod uwagę, że mówimy o twórczości sprzed około 100 lat i tym jak z dzisiejszej perspektywy nieoprawnym politycznie pisarzem był Lovecraft. Teraz na rynku pojawia się Forgive Me Father, czyli strzelanka o zabijaniu kultystów i potworów. Czy ten tytuł sprawi, że oszalejemy na punkcie oślizgłych potworów z innego wymiaru?

B.I.O.T.A.

Danteveli, 26 kwietnia 2022, 18:43

Ostatnio pogrywałem trochę w całą masę indyków starających się dostarczyć nam retro klimat i wrażenia z rozgrywki jak za dawnych czasów. Mam słabość do tego typu produkcji. W końcu ze względu na swój wiek napędza mnie tylko nostalgia i Amol. Jednak nie wszystko, co stare zawsze jest lepsze od nowych rzeczy. Czy warto więc sięgnąć po B.I.O.T.A, które jest mocno inspirowane starymi produkcjami?

Demon Turf: Neon Splash

Danteveli, 25 kwietnia 2022, 15:49

Czasem mam tak, że odpalę jakąś grę i brakuje mi po prostu słów. Nie jest to zbyt dobre jeśli planuje się o danym tytule napisać kilka zdań. Słowotok byłby znacznie lepszą opcją niż drapanie się po głowie/brodzie. Demon Turf: Neon Splash to przypadek produkcji, gdzie byłem zaskoczony tym, co zobaczyłem na ekranie mojego Switcha. Czy to dobrze?

W co gracie w weekend? #386: Pożegnanie z Lothric
W co gracie w weekend? #386: Pożegnanie z Lothric

squaresofter, 24 kwietnia 2022, 16:01

Witajcie gracze. Oby humory Wam dopisywały. W ten weekend żegnam się z Dark Souls III. W kwietniu pokonałem najtrudniejszych bossów w dodatkach, ukończyłem grę drugi raz i tak właściwie to brakuje mi już tylko dziesięć pierścieni do definitywnego rozstania się z jedną z najlepszych trylogii ubiegłej dekady.

Taito Milestones

Danteveli, 22 kwietnia 2022, 11:43

Taito to jedna z zasłużonych firm, które zostawiły swoje piętno na branży gier. Historia tej korporacji jest niezwykle ciekawa, a upadek Taito był raczej smutnym zdarzeniem. Mimo wszystko firma dostarczała nam masę świetnych gier i Taito Milestones jest okazją do celebracji jednej z ważniejszych growych korporacji z początków branży.

Krótka piłka - No Place Like Home.

Danteveli, 21 kwietnia 2022, 20:26

Lubię Story of Seasons znane też kiedyś jako Harvest Moon. Ten niegdyś wyjątkowy cykl gwarantował niecodzienną rozgrywkę i masę frajdy, jaką trudno było spotkać w innych produkcjach. Jednak od sukcesu Stardew Valley magia Story of Seasons powoli zanika. Nie chodzi o spadek jakości, lecz nieprzebraną liczbę klonów i podróbek starających się zarobić na starym schemacie. Ostatnio miałem okazję zagrać w kolejną z takich produkcji. Czy No Place Like Home jest warte naszej uwagi?

Krótka piłka - Ed-0: Zombie Uprising w Early Access
Krótka piłka - Ed-0: Zombie Uprising w Early Access

Danteveli, 20 kwietnia 2022, 20:55

Chyba spokojnie mogę stwierdzić, że jestem fanem D3 Publisher. Od dobrych 20 lat zagrywam się w ich dziwaczne, niszowe japońskie produkcje o wielkich mrówkach i półnagich pogromczyniach zombie. Większość gier wydawanych przez D3 ma ten wyjątkowy klimat i retro posmak wspaniałości z epoki PlayStation 2. Czy grając w Ed-0: Zombie Uprising ponownie przeniosę się do czasów beztroskiego dzieciństwa?

Serious Sam: Tormental
Serious Sam: Tormental

Danteveli, 16 kwietnia 2022, 20:21

Serious Sam to dosyć nietypowa seria. Mam wrażenie, że ten cykl jest lubiany w pewnych kręgach i oryginalne gry są nawet całkiem kultowe. Jednak przygody Sama nigdy nie podbiły growego światka. Jednak liczba spin-offów, jakich ta seria się doczekała, zdaje się temu przeczyć. Kilkanaście gier to całkiem niezły wynik jak na cykl o napakowanym kolesiu strzelajacycm do różnych potworków i ludzi bez głów. Ostatnio miałem okazję pograć trochę w Serious Sam: Tormental. Ciekawe jak sprawdza się ten tytuł po kilku lat pobytu w Early Access na Steam?

Krótka piłka - Beat Souls

Danteveli, 14 kwietnia 2022, 21:10

Souls, soulsy, wszędzie pałętają się jakieś soulsy. Jest tych gier od groma, więc zdecydowałem się sprawdzić jakiś reprezentatywny tytuł, by w końcu zrozumieć czemu od lat tyle osób gada o soulsach. Padło na Beat Souls i nie do końca jestem przekonany, że to „mesjasz gamingu”.

Gal*Gun: Double Peace atakuje Nintendo Switch!
Gal*Gun: Double Peace atakuje Nintendo Switch!

Danteveli, 12 kwietnia 2022, 07:06

Celowniczki przechodzą na Switchu mały renesans. Mniej więcej w tym samym czasie na rynku pojawia się The House of the Dead Remake, czyli nowa wersja klasyka z automatów i konsol. Trochę w cieniu legendarnej serii pozostaje port jednej z oryginalniejszych produkcji, w jakie miałem okazję zagrać. Gal*Gun: Double Peace atakuje kolejny system!

W co gracie w weekend? 385: Dark Souls III i Gears of War 3
W co gracie w weekend? 385: Dark Souls III i Gears of War 3

squaresofter, 10 kwietnia 2022, 18:22

Witam wszystkich graczy. Ostatnio gram tylko w dwie gry. Pierwszą z nich jest Dark Souls III, w którym wreszcie poczyniłem jakieś postępy w pierwszym rozszerzeniu. Udało mi się też dorwać w ręce działającego pada do Xboxa One, więc przypomniałem sobie trochę o tym jak wygląda konsola Microsoftu i pograłem w Gears of War 3, w którym coraz bardziej zbliżam się do upragnionego osiągnięcia Na poważnie 3.0. Po więcej informacji na ten temat zapraszam do dalszej części tekstu.

Krótka piłka - Wife Quest

Danteveli, 6 kwietnia 2022, 17:25

Życie żony musi być bardzo trudne. Nie zdawałem sobie sprawy, że na każdym kroku czi się zagrożenie. Zagrożenie w postaci grupy magicznych dziewczyn pragnących porwać małżonka do nikczemnych celów. Przynajmniej takie wrażenie odnoszę po ograniu Wife Quest.

W co gracie w weekend? #384
W co gracie w weekend? #384

squaresofter, 3 kwietnia 2022, 16:52

Witajcie gracze. W tym tygodniu chciałem napisać coś o dodatkach do Dragon Age'a: Inkwizycji oraz Ghost of Tsushimy, ale obie produkcje wciągnęły mnie tak bardzo, że zrobiłem w nich wszystko na tygodniu i zastanawiam się dopiero nad tym, co chcę dalej ogrywać. Postanowiłem wrócić do Dark Souls III oraz Lary Croft and the Guardian of Light. Po więcej informacji zapraszam do dalszej części tekstu.

Krótka piłka - Splash Cars

Danteveli, 2 kwietnia 2022, 21:01

Stosunkowo niedawno dowiedziałem się o tym, że istnieje coś takiego jak kolorowanki dla dorosłych. Jakby tego było mało, podobno zabawa z kolorowankami jest dosyć popularna i nawet zalecana jako rozładowanie stresu. Ja na szczęście mam gry wideo i tandetne horrory do radzenia sobie ze stresem. Wspominam o kolorowankach, bo Splash Cars kojarzy mi się trochę z zabawą tego typu.

Krótka piłka - Cake Invaders

Danteveli, 29 marca 2022, 21:36

Lubię ciasto, ciasteczka i wszelkiej maści słodycze. Dlatego nieźle bym się wkurzył gdyby ktoś próbował mi je zabrać. Nawet inwazja stworków z kosmosu musiałaby liczyć się z ostrą reakcją z mojej strony. Może nawet stanąłbym na słodyczach z wielką giwerą i strzelał do atakujących mnie potworów? Może jednak zostawić tę robotę bohaterkom Cake Invaders?

Kowloon High-School Chronicle
Kowloon High-School Chronicle

Danteveli, 28 marca 2022, 17:54

Jestem dzieckiem dawno minionej epoki, gdy pewne gry nie pojawiały się na całym świecie. Masa tytułów trafiała jedynie w ręce graczy z Japonii. Żeby ktoś z zachodu mógł się za nie zabrać, trzeba było bawić się w importy, naukę japońskiego, czytanie przewodników lub czekanie na fanowskie tłumaczenie. Tak było z całą masą tytułów, które przegapiłem za dzieciaka i mogłem odkryć dopiero po wielu latach. Niektóre z pozycji nigdy wcześniej niedostępnych nagle pojawiają się w angielskiej wersji na kolejnych systemach. Tak jak w przypadku Kowloon High-School Chronicle. Tylko czy gra z PlayStation 2 może komuś przypaść do gustu w epoce PlayStation 5?

W co gracie w weekend? #383
W co gracie w weekend? #383

squaresofter, 27 marca 2022, 14:52

Dawno mnie nie tu nie było. To wszystko przez Inkwizycję, której tak jak i inni zupełnie się nie spodziewałem, a raczej nie spodziewałem się tego, że aż tak mnie wciągnie. Po więcej na ten temat zapraszam do dalszej części tekstu.

The Cruel King and the Great Hero
The Cruel King and the Great Hero

Danteveli, 21 marca 2022, 19:33

Jako dziecko lubiłem bajki. Miałem frajdę z czytania historyjek o bohaterach, księżniczkach i epickich przygodach. Jeszcze większą zabawę miałem tworząc swoje historyjki. Zapisywałem je w zeszycie i później i czytałem je innym osobom ze szkoły lub rodzinie. Teraz nie mam już zbyt często okazji do tworzenia bajek i różnych historyjek. Plus na pewno by mnie zamknęli gdybym zaczepiał dzieci z podstawówki. Mimo to nadal uwielbiam baśniowe krainy i przygody bohaterów. W końcu gram w gierki i nawet teraz piszę o jakiejś. Czy warto zanurzyć się w świat The Cruel King and the Great Hero?

Krótka piłka - Drizzlepath: Deja Vu

Danteveli, 18 marca 2022, 21:11

Symulatory chodzenia chyba nie mają się tak dobrze jak kiedyś. Kilka tytułów pokazało najlepsze i najmocniejsze strony tego typu gier i większość produkcji jest ich najezdną namiastką. Do tego na rynku jest pełno gier łączących elementy tego podgatunku z ciekawszymi rozwiązaniami gameplayowymi. Czy oznacza to, że tytuł taki jak Drizzlepath: Deja Vu nie ma racji bytu?

Tunic
Tunic

Danteveli, 16 marca 2022, 20:17

Lubię to uczucie, gdy gra mnie pozytywnie zaskoczy i wręcz zmiecie z nóg. Nie jest łatwo, bo z natury jestem sceptykiem i narzegraczem. Kiedy jednak tak się stanie, to jestem oczarowany. Ostatnio mam tak przez Elden Ring. O tamte grze nagadałem się już w kilku podcastach. Dlatego teraz napisze słów o innej ciekawej produkcji-Tunic.