Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCiOSANDSwitch
Okładka Motorsport Manager (PC)

Motorsport Manager

Strategia sportowa typu menadżer, w której stajemy na czele zespołu wyścigowego i prowadzimy go do zwycięstwa w fikcyjnej wersji Formuły 1.

Strategiczne | ekonomiczne | manager | Formuła 1 | samochodowe | indie

Okładka Motorsport Manager (PC)

producent: Playsport Games

wydawca: SEGA

wydawca PL: Cenega S.A.

Strona oficjalna

data premiery gry:

21sie2014

iOS

9lut2015

AND

10lis2016

PC

14mar2019

Switch

Motorsport Manager jest strategią sportową typu menadżer, w której gracz staje na czele drużyny wyścigowej i prowadzi ją przez mistrzostwa fikcyjnej wersji Formuły 1. To jedna z najbardziej realistycznych produkcji tego typu, zaprojektowana przez niezależnego dewelopera Playsport Games pod kierownictwem Christiana Westa, mającego w dorobku pracę nad grami Geometry Wars Galaxies oraz Joe Danger Infinity.

Mechanika

Podczas wyścigów rola gracza sprowadza się do ustalenia ogólnej taktyki i podejmowania konkretnych decyzji, które wpływają na rezultat końcowy zmagań. Na przykład gdy podczas kilku ostatnich okrążeń burza rozpętuje się nad torem, gracz musi dokonać wyboru między utratą cennych sekund na wymianę opon, a ryzykiem związanym z jazdą na starych. Realizm Motorsport Managera objawia się tym, że użytkownik nie ma do dyspozycji żadnych umiejętności specjalnych ani bonusów, dzięki czemu rywalizacja przypomina w dużym stopniu to, z czym mamy do czynienia podczas transmisji telewizyjnych.

Ważnym elementem jest również zarządzanie zespołem. Sprowadza się to do zatrudniania kierowców i członków ekip technicznych, inwestowania w nowe technologie oraz ciągłego ulepszania bolidów. Gracz spędza też dużo czasu na poszukiwaniach optymalnych ustawień samochodu oraz opracowywaniu najskuteczniejszej strategii dla pit-stopów. Fundamentem całej zabawy jest system ekonomiczny, wymuszający sprawne gospodarowanie budżetem i odpowiednie bilansowanie przychodów i wydatków.

Kwestie techniczne

Motorsport Manager charakteryzuje się atrakcyjną oprawą graficzną w wysokiej rozdzielczości, robiącą bardzo dobre wrażenie zwłaszcza podczas wyścigów. Oko cieszy również dopracowany interfejs użytkownika.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 109 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9,3 / 10 na podstawie 13 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 84,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Motorsport Manager

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język.

Wymagania sprzętowe Motorsport Manager

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i5-650 3.2 GHz/AMD FX-7500 2.1 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GT 440/Radeon HD 5670 lub lepsza
 • 16 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-3470 3.2 GHz/AMD FX-6300 3.5 GHz
 • 6 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce 660 GTX/Radeon HD 7870 lub lepsza
 • 16 GB HDD
 • Windows 7/8/10 64-bit
Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (13-19 lutego 2017 r.)
Podsumowanie tygodnia na polskim rynku gier (13-19 lutego 2017 r.)

wiadomość20 lutego 2017

W minionym tygodniu na polskim rynku gier działo się dużo. Rodzimi deweloperzy zapowiedzieli trzy nowe produkcje (w tym X-Morph: Defense i Urban Trial Freestyle 2), a do sprzedaży trafiła strategia Realpolitiks. Ponadto ujawniono pudełkowe wydania gier Motorsport Manager (Cenega) i theHunter: Call of the Wild (cdp.pl), a w Biedronce ruszyła nowa promocja.

Wieści ze świata (Beyond Good & Evil 2, Homefront: The Revolution, Stardew Valley, Motorsport Manager) 29/9/2016
Wieści ze świata (Beyond Good & Evil 2, Homefront: The Revolution, Stardew Valley, Motorsport Manager) 29/9/2016

wiadomość29 września 2016

Dziś piszemy o kolejnej grafice koncepcyjnej z Beyond Good & Evil 2, pierwszym fabularnym DLC do Homefront: The Revolution (The Voice of Freedom), bliskim końcu prac nad aktualizacją 1.1 do Stardew Valley, dacie premiery i wymaganiach sprzętowych gry Motorsport Manager na PC oraz o zapowiedzi Super Mega Baseball 2. Witajcie w wieściach ze świata – codziennej porcji krótkich wiadomości.

Motorsport Manager – wyścigowy manager zadebiutował na Androidzie
Motorsport Manager – wyścigowy manager zadebiutował na Androidzie

wiadomość11 lutego 2015

Blisko sześć miesięcy przyszło czekać posiadaczom smartfonów i tabletów z Androidem na dedykowaną im wersję gry Motorsport Manager. Dzieło Christiana Westa, będące wyśmienitą strategią sportową z elementami managera, trafiło do oferty Google Play.

Dragon Quest IV, Back to Bed, Ace Attorney 5 i inne – przegląd najlepszych gier sierpnia na iOS
Dragon Quest IV, Back to Bed, Ace Attorney 5 i inne – przegląd najlepszych gier sierpnia na iOS

wiadomość1 września 2014

Oto kolejne omówienie najlepszych produkcji, jakie ukazały się w minionym miesiącu na urządzeniach mobilnych z systemem iOS. Znajdziecie wśród nich m.in. FPS-a BioShock, strategie ekonomiczne Tiny Tower Vegas i Motorsport Manager, grę logiczną Back to Bed czy przygodówkę Ace Attorney 5.

iOS
AND
PC
Switch