Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneiOSANDWWW
Okładka Truck Nation (iOS)
OkładkaTruck Nation (iOS)

Truck Nation

Społecznościowa strategia ekonomiczna, stworzona przez studia Travian Games oraz Bright Future. Gracz wciela się w rolę byłego pracownika firmy transportowej The Corporation, zwolnionego po latach ciężkiej pracy.

Strategiczne | ekonomiczne | transport | społecznościowe

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Truck Nation Premiera

anulowana

iOS AND

17sie2015

WWW

Truck Nation to społecznościowa strategia ekonomiczna, w której zajmujemy się rozwijaniem własnej firmy spedycyjnej. Tytuł stanowi kontynuację przeglądarkowego bestselleru Rail Nation i opracowany został przez ten sam duet: Travian Games oraz studio Bright Future.

W grze wcielamy się w długoletniego kierowcę firmy transportowej The Corporation, który z dnia na dzień traci pracę. Nie mając nic do stracenia, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce i z pomocą dwójki dawnych kolegów zakłada własny biznes. Początkowo stać ich tylko na podupadły budynek oraz dwie zardzewiałe ciężarówki. Zadaniem gracza jest więc odpowiednie pokierowanie rozwojem firmy i wyeliminowanie z rynku konkurencji, na czele z byłym pracodawcą bohatera.

W trakcie gry będziemy zajmować się transportem ok. stu różnych towarów, a posłuży nam do tego blisko 50 ciężarówek, które podczas zabawy możemy dodatkowo ulepszać, korzystając z ponad setki upgrade’ów. Konieczne będą również inwestycje w infrastrukturę drogową oraz wznoszenie niezbędnych dla firmy budynków, a także ich modernizację. W miarę rozwoju działalności stopniowo powiększać się będzie nasz tabor pojazdów, liczba zatrudnionych kierowców, a także obszar działania firmy. Początkowo jeździć będziemy głównie po lokalnych trasach, by z czasem objąć swoim zasięgiem kolejne kraje, kontynenty i wreszcie cały świat. Co ciekawe, oprócz typowych zadań przewozowych w grze pojawią się także nie do końca zgodne z prawem okazje do zarobienia większej gotówki, jak np. przemyt lub transport osób poszukiwanych.

Całość rozgrywki toczy się na autentycznych mapach, które w uproszczony sposób przedstawiają najważniejsze szlaki drogowe oraz słynne miasta z ich charakterystycznymi budowlami. Podczas nieustannych podróży, nieraz natkniemy się także na liczne fotoradary oraz kontrole policyjne. Zabawa toczy się w rundach trwających 12 tygodni, a każdą z nich wygrywa osoba, której udało się opanować największą część rynku. Jako że mamy do czynienia z grą społecznościową, elementem istotnie ułatwiającym pokonanie konkurencji jest tworzenie specjalnych stowarzyszeń z innymi grającymi. W ramach jednego sojuszu współpracować może ze sobą równocześnie nawet do 25 graczy.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Oczekiwania czytelników: / 10 na podstawie 3 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Truck Nation: Odpowiednia dla każdego wieku.

Truck Nation Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
WWW
iOS
AND