Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCANDWPWWWiOS
Okładka Airport City (PC)
OkładkaAirport City (PC)

Airport City

Airport City: Free to Fly

Społecznościowa gra ekonomiczna, w której wcielamy się w menadżera niewielkiego lotniska, a naszym celem jest uczynić zeń potężny międzynarodowy port lotniczy.

Strategiczne | ekonomiczne | zagraj za darmo | MMO | społecznościowe | porty lotnicze/kontrola lotów

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Airport City Premiera

1wrz2011

WWW

16lut2012

AND

6sie2012

iOS

3kwi2014

WP PC

producent: Road 404 wydawca: Game Insight Strona oficjalna

Gry podobne do Airport City

Cezar III

1849

Transport Empire

Airport City jest społecznościową grą ekonomiczną, w której zajmujemy się rozbudową własnego portu lotniczego oraz przylegającego do niego miasteczka. Tytuł został opracowany przez moskiewskie studio Road 404, zaś obowiązki wydawcy przejęła firma Game Insight, mająca na swoim koncie m.in. przebojowe Paradise Island. Pierwsza wersja gry zadebiutowała na Facebooku w 2011 roku, zaś jej nowa, ulepszona edycja - Airport City: Free to Fly - została udostępniona wiosną 2013 roku.

W grze wcielamy się w rolę menadżera niewielkiego lotniska, a naszym zadaniem jest uczynić z niego liczący się międzynarodowy port lotniczy. Zabawę rozpoczynamy z jednym hangarem, samolotem i pasem startowym, aby w miarę postępów w grze odblokowywać kolejne elementy lotniskowej infrastruktury oraz nowe destynacje, do których będziemy mogli przewozić naszych klientów. Głównym źródłem naszego dochodu będą loty w różne, mniej lub bardziej egzotyczne miejsca na całym świecie. Aby były one możliwe, musimy nieustannie ulepszać poszczególne elementy lotniska, rozwijać naszą flotę i dbać o niezbędne zapasy paliwa. Możemy też przyjmować na naszym pasie startowym samoloty innych graczy, aby dzięki temu zarobić trochę ekstra gotówki. To jednak nie wszystko, gdyż wraz z rozbudową lotniska rozwijać się będzie także całe sąsiadujące z nim miasto. Inwestując w budowę nowych domów i obiektów komercyjnych, zapewnimy sobie nie tylko dodatkowe źródło dochodu, ale także stałe dostawy paliwa i większą ilość potencjalnych pasażerów, niezbędnych do sprawnego funkcjonowania naszego biznesu.

Całość zrealizowana została z lekkim przymrużeniem oka, podobnie jak wymyślne zadania fabularne, które przyjdzie nam wykonywać w trakcie rozgrywki. Dodatkowo z kolejnych wojaży po całym świecie nasze samoloty przywozić będą także rozmaite, losowo generowane przedmioty, pogrupowane w specjalne kolekcje. Uzbieranie całej kolekcji pozwoli na aktywowanie przydatnych bonusów, takich jak ekstra zapas paliwa lub pasażerów. Airport City korzysta z typowego dla swojego gatunku modelu free-to-play, w którym dzięki niewielkim mikropłatnościom możemy obejść wiele nałożonych przez twórców ograniczeń, takich jak czas lotu czy czas budowy. Rozgrywkę wzbogacono także opcjami społecznościowymi, dzięki którym do wspólnej zabawy możemy zaprosić znajomych i wzajemnie pomagać sobie w realizacji kolejnych zadań.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet  

Wymagania wiekowe Airport City: 12+

Airport City Wymagania sprzętowe

Apple iOS

Apple iOS

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Android

Android

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
Windows Phone

Windows Phone

  • Dodatkowe informacje:
  • Wymagane połączenie z Internetem
PC Windows

PC Windows

  • Minimalne:
  • 55 MB HDD
  • Windows 8
iOS
AND
WP
WWW
PC