Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm Słownik PC PS5 XSX PS4 Xbox One Switch Andro iOS

Porty lotnicze/kontrola lotów

Wielka Encyklopedia Gier GRYOnline.pl

Najpopularniejsze gry o tematyce porty lotnicze/kontrola lotów.

PC
PC Windows19 WWW1
PlayStation
Sony PlayStation 5
Sony PlayStation 4
Sony PlayStation 3
Sony PlayStation 2
Sony PlayStation 1
PlayStation Portable
PlayStation Vita
Xbox
Microsoft Xbox Series X/S
Microsoft XBOX ONE
Microsoft Xbox 360
Microsoft Xbox
Mobile
Android1 Apple iOS1 Windows Phone1
Nintendo
Nintendo Switch
Nintendo Wii
Nintendo DS
Nintendo Wii U
Nintendo 3DS
Game Boy Advance
Nintendo GameCube
WIĘCEJ
MNIEJ

Wyszukaj gatunek/tematykę gry ?

Przeszukaj Encyklopedię po gatunkach i tagach. Każda gra ma jeden główny gatunek: Akcji, Bijatyki, Logiczne, Przygodowe, RPG, Sportowe, Strategiczne, Symulacje, Towarzyskie, Wyścigi, Zręcznościowe. Możesz wyszukać wiele tagów oraz wybrać gry na konkretne plaftormy i szeregować wyniki według ocen lub daty wydania.

Wybrane:

porty lotnicze/kontrola lotów
Airport CEO
Airport CEO

Strategiczne 4 marca 2021

Airport CEO to gra ekonomiczna typu tycoon pozwalająca nam wskoczyć w buty dyrektora lotniska. Produkcja Apoapsis Studios stawia przed nami zadanie zaprojektowania i rozwijania sprawnie funkcjonującego kompleksu, na który składa się masa współpracujących ze sobą instalacji. Najważniejszym miejscem jest jednak terminal, czyli budynek w którym pasażerowie przechodzą odprawę przed lotem, czekają na samolot, odwiedzają bary, sklepy i toalety.

PC

Airline Tycoon Evolution
Airline Tycoon Evolution

Strategiczne 5 lipca 2002

Nowe wydanie klasycznej już strategii ekonomicznej, w której zarządzaliśmy własnymi liniami lotniczymi. Oprócz nowych dziesięciu misji i szesnastu przerobionych, doszła możliwość budowy własnych samolotów i stosowania zabezpieczeń antyterrorystycznych.

PC

Airline Tycoon
Airline Tycoon

Strategiczne 29 listopada 1999

Humorystyczna strategia ekonomiczna, której celem jest stworzenie najlepszego przedsiębiorstwa lotniczego. Osiągamy to zatrudniając personel latający, kupując nowe samoloty, ustalając najlepsze trasy przelotu, realizując trudne zlecenia biur podróży. Do naszej dyspozycji oddano też kilka nielegalnych metod eliminacji konkurencji.

PC

Airline Tycoon 2
Airline Tycoon 2

Strategiczne 2 października 2011

Kontynuacja lekkiej, humorystycznej strategii ekonomicznej, charakteryzującej się kolorową, komiksową grafiką oraz elementami przygodowymi. Jako właściciele linii lotniczej panujemy nad wszystkim, co ma związek z lataniem i przewozem pasażerów – od wyboru wyposażenia, samolotów i załogi, przez dokładne określanie tras przelotowych, aż po dobór dań i przekąsek, serwowanych klientom w trakcie podróży.

PC

Airport Tycoon 3
Airport Tycoon 3

Strategiczne 27 października 2003

Kolejna część strategiczno-ekonomicznej serii, w której gracz staje przed zadaniem zaprojektowania, wybudowania i w końcu prowadzenia ogromnego międzynarodowego portu lotniczego. Autorzy postawili na realizm, więc trzeba dbać m.in. o stan techniczny maszyn, punktualność lotów, elokwentną obsługę, bezpieczeństwo na pokładzie samolotów, odpowiednie ceny biletów i płace pracownicze.

PC

SimAirport
SimAirport

Strategiczne 29 lutego 2020

Strategia ekonomiczna, w której gracz wciela się w zarządcę lotniska. Jego zadania obejmują zarówno wznoszenie kolejnych struktur oraz zatrudnianie pracowników, jak i dbanie o całą infrastrukturę niezbędną pasażerom. Dopełnieniem tego wszystkiego jest opracowywanie rozkładów lotów czy wreszcie dobór linii, z którymi będziemy współpracować.

PC

Airport Simulator
Airport Simulator

Strategiczne 5 sierpnia 2010

Gra, w której zarządzamy pracą portu lotniczego. Zaczynamy od ustalenia lokalizacji lotniska i zbudowania jednego terminalu. Na kolejne inwestycje musimy zarobić samodzielnie. Ciekawym elementem jest możliwość przejmowania kontroli nad wybranymi maszynami.

PC

Airlines 2
Airlines 2

Strategiczne 2 października 2002

Kolejny przedstawiciel coraz popularniejszych strategii ekonomicznych traktujących o liniach lotniczych. Gracz naturalnie staje się właścicielem niewielkiej firmy trudniącej się transportem lotniczym i własnymi siłami ma stworzyć wielkie, międzynarodowe linie lotnicze.

PC

Symulator lotniskowej straży pożarnej
Symulator lotniskowej straży pożarnej

Symulacje 30 września 2011

Zręcznościowy symulator pozwalający poznać od środka pracę lotniskowej straży pożarnej. Zabawa sprowadza się do gaszenia pożarów i zapobiegania nim. Podczas realizacji tych zadań korzystamy z szeregu drobiazgowo odtworzonych pojazdów, od zwykłych samochodów, aż po supernowoczesny wóz Pantera.

PC

Airport Tycoon 2
Airport Tycoon 2

Strategiczne 13 lutego 2003

Gra strategiczna, w której wcielamy się w zarządcę współczesnego portu lotniczego. Produkcja stawia wiele wyzwań przed graczem (tzw. zdarzenia losowe, np. śnieżyce) i oferuje niemałą swobodę w kreowaniu wyglądu i działania lotniska. Do dyspozycji oddano 60 różnych budynków, 25 olbrzymich miast oraz mnóstwo elementów wyposażenia.

PC

Symulator wieży kontroli lotów 2012
Symulator wieży kontroli lotów 2012

Symulacje 12 kwietnia 2012

Symulator wieży kontroli lotów 2012 to wyprodukowana przez zespół deweloperski firmy Astragon gra symulacyjna. Gracz wciela się w rolę kontrolera lotów, a od podejmowanych przez niego decyzji zależy bezpieczeństwo pasażerów samolotów lądujących i startujących z lotniska.

PC

Airport Inc.
Airport Inc.

Strategiczne 4 lutego 2000

Airport Tycoon to wyprodukowana przez studio Krysalis Software strategia ekonomiczna z rozbudowanymi elementami symulacyjnymi. Gracz wciela się w rolę dyrektora międzynarodowego portu lotniczego, a jego zadaniem jest zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu podróżnych. Twórcy postawili na duży realizm, zarówno pod kątem zarządzania lotniskiem, wyglądu obiektów, jak i możliwych zdarzeń losowych.

PC

Airport Ground Crew Simulator
Airport Ground Crew Simulator

Symulacje 2 sierpnia 2013

Symulator obsługi lotniska oraz samolotów przebywających na płycie postojowej portu powietrznego. Do obowiązków gracza należy kompleksowe przygotowanie maszyn do startu za pomocą kilku dostępnych pojazdów i urządzeń. Gra posiada system dynamicznie zmieniających się warunków pogodowych, wpływający na trudność rozgrywki.

PC

Airport Firefighter Simulator 2013
Airport Firefighter Simulator 2013

Symulacje 22 października 2013

Symulator lotniskowej straży pożarnej stworzony przez specjalizującą się w tego rodzaju produkcjach niemiecką firmę astragon. Gra pozwala zapobiec różnorodnym wypadkom zagrażającym zdrowiu i życiu pasażerów przebywających w porcie lotniczym oraz na pokładach samolotów znajdujących się na jego terenie.

PC

Airport Simulator 2014
Airport Simulator 2014

Symulacje 18 października 2013

Symulator lotniska, w którym zarządzamy koordynacją ruchu na płycie postojowej oraz obsługą samolotów. Tytuł pozwala na pokierowanie zarówno maszynami powietrznymi, jak i pojazdami technicznymi. Gra charakteryzuje się prostą, trójwymiarową oprawą graficzną.

PC

Airport City
Airport City

Strategiczne 1 września 2011

Społecznościowa gra ekonomiczna, w której wcielamy się w menadżera niewielkiego lotniska, a naszym celem jest uczynić zeń potężny międzynarodowy port lotniczy. Podczas zabawy inwestujemy nie tylko w rozbudowę lotniskowej infrastruktury, ale także w rozwój sąsiadującego z nami miasta. Głównym źródłem dochodu będą zaś kolejne połączenia lotnicze z różnymi ośrodkami turystycznymi na całym świecie.

PCANDiOSWPWWW

Symulator Straży Pożarnej: Lotnisko
Symulator Straży Pożarnej: Lotnisko

Symulacje 13 maja 2015

Trzecia odsłona serii Airport Firefighters od niemieckiego studia Visual Imagination Software GbR. W Symulatorze Straży Pożarnej: Lotnisko gracz wciela się w członka elitarnej jednostki strażackiej, który wraz ze swoją drużyną walczy z pożarami na lotnisku. Rozgrywka obserwowana jest z perspektywy pierwszej osoby. Podczas zabawy kontrolujemy jedną postać, którą najpierw musimy dotrzeć na miejsce pożaru, np. za kierownicą wozu strażackiego.

PC

Airport Control Simulator
Airport Control Simulator

Logiczne 7 maja 2010

Gra o pracy kontrolera ruchu, w której musimy zadbać o odpowiednie pokierowanie samolotami znajdującymi się w powietrzu. Wykonując to zdanie należy brać pod uwagę takie parametry jak trasa przelotu, prędkość, czy kierunek pojazdów. Twórcy przygotowali 15 różnych lotnisk o wzrastającym poziomie trudności.

PC

Airline CEO
Airline CEO

Strategiczne 19 sierpnia 2003

Rozbudowana strategia ekonomiczna firmy Screaming Games (autorzy Operation Blockade czy Steel Tide), w jakiej zarządzamy własnymi liniami lotniczymi i jesteśmy bezpośrednio odpowiedzialni za ogólną politykę ich rozwoju.

PC