Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Airline Tycoon 2 (PC)
OkładkaAirline Tycoon 2 (PC)

Airline Tycoon 2 PC

Kontynuacja lekkiej, humorystycznej strategii ekonomicznej, charakteryzującej się kolorową, komiksową grafiką oraz elementami przygodowymi.

Strategiczne | ekonomiczne | samoloty | porty lotnicze/kontrola lotów

Airline Tycoon 2 Premiera PC

2października2011

pudełko PL

24lutego2012

producent: Spellbound Entertainment AG wydawca: Kalypso Media wydawca PL: Cenega S.A. Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Airline Tycoon 2

Airline Tycoon

SimAirport

Airport Tycoon 2

Airline Tycoon 2 to kontynuacja lekkiej, humorystycznej strategii ekonomicznej, charakteryzującej się kolorową, komiksową grafiką oraz elementami przygodowymi. Oprócz klasycznych rozszerzeń i dodatków związanych z warstwą merytoryczną produktu, programiści postanowili stworzyć zupełnie nowy engine graficzny, oferujący niezwykle szczegółową, trójwymiarową oprawę wizualną, w pełni zachowującą charakterystyczny, groteskowy klimat i atmosferę znaną z poprzednich odsłon serii.

Niemal wszystkie gry Spellbound obfitują w szereg bardzo pomysłowych i nowatorskich rozwiązań. Tak jest i tym razem – w drugiej części Airline Tycoon, oprócz garści nowych tudzież odświeżonych „przedsiębiorców” do wyboru, twórcy wprowadzili interesujący „system doradczy”, obecny pod postacią uroczego dwugłosu anielsko-diabelskiego. Niemal na każdym kroku prześladuje nas dwójka żeńskich pomocników o skrajnie różnych poglądach, których głównym zajęciem jest podsuwanie graczowi diametralnie różnych rozwiązań i metod działania. W grze występuje bowiem wiele „niekonwencjonalnych” sposobów zwalczania konkurencji i nie mam tutaj bynajmniej na myśli stałego podnoszenia jakości świadczonych usług czy obniżki cen. W razie potrzeby sięgamy po sabotaż, bez pardonu krzyżując plany konkurentom. Ci jednak nie pozostają dłużni i szybko przypomną nam o tym, jak bardzo na lotnisku przydaje się ochrona oraz wszelkiego rodzaju „środki prewencyjne”.

Oczywiście, gra skupia się przede wszystkim na prowadzeniu interesów w nieco bardziej tradycyjny sposób. Jako właściciele linii lotniczej panujemy nad wszystkim, co ma związek z lataniem i przewozem pasażerów – od wyboru wyposażenia, samolotów i załogi, przez dokładne określanie tras przelotowych, aż po dobór dań i przekąsek, serwowanych klientom w trakcie podróży. Musimy się oczywiście liczyć ze stanem naszego konta i rozsądnie gospodarować funduszami, nie zapominając o atrakcyjnej, przyciągającej uwagę reklamie i zawieraniu kontraktów, np. z biurami podróży. Działamy niemal wszędzie tam, gdzie latają duże samoloty pasażerskie, a więc we wschodniej i zachodniej Europie, Ameryce Północnej i Łacińskiej, Afryce, Azji oraz na Środkowym Wschodzie i Oceanii.

Największy rozwój zauważamy w oprawie audiowizualnej. Poziom szaty graficznej Airline Tycoon 2 nie odbiega od innych współczesnych produkcji, a w swoim gatunku zdecydowanie się wyróżnia, umożliwiając graczowi na obserwowanie dowolnego miejsca na lotnisku czy w biurze. Zewsząd atakują nas porządnie wymodelowane, komiksowe postacie o charakterystycznych, przerośniętych głowach oraz niezwykle barwne elementy wystroju. Ponadto, Airline Tycoon 2 oferuje zestaw standardowych trybów gry: pojedyncze scenariusze, „wolna rozgrywka” (free play) oraz opcja multiplayer, w której gracze mogą wzajemnie sobie pomagać lub zwalczać nawzajem, za pośrednictwem sieci lokalnej oraz Internetu.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: Internet / sieć lokalna  

Nośnik: 1 DVD

Ocena użytkowników: 7,3 / 10 na podstawie 310 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8.6 / 10 na podstawie 571 głosów czytelników.

Airline Tycoon 2 cena w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Airline Tycoon 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry.

Airline Tycoon 2 Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Core 2 Duo 1.8 GHz
  • 1 GB RAM (2 GB dla Vista/7)
  • karta grafiki 512 MB (GeForce 8800 GT lub lepsza)
  • Windows XP/Vista/7