Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość pozostałe 22 marca 2012, 13:43

autor: Hed

Spellbound Entertainment - twórcy Arcania: Gothic 4 ogłaszają niewypłacalność

Niemiecki producent Spellbound Entertainment, znany z gry Arcania: Gothic 4, ogłosił niewypłacalność. Deweloper ma poważne problemy finansowe i musi szybko znaleźć nowe fundusze na dalszą działalność.

Spellbound Entertainment - twórcy Arcania: Gothic 4 ogłaszają niewypłacalność  - ilustracja #1

Firma Spellbound Entertainment, odpowiedzialna za grę Arcania: Gothic 4, zgłosiła wniosek o niewypłacalności ze względu na kłopoty finansowe. Wydawca z trudem wiąże koniec z końcem, ale ma szansę na reorganizację i będzie funkcjonował normalnie w czasie czynności administracyjnych związanych z ogłoszeniem bankructwa. Wiemy, że niemiecki zespół pracuje nad steampunkową grą Ravensdale, która ma trafić na pecety oraz konsole.

Deweloper zdecydował się na zgłoszenie wniosku o niewypłacalności po nieudanej próbie zebrania nowych funduszy od inwestorów. W najbliższym czasie sytuacja Spellbound Entertainment nie zmieni się – projekty będą realizowane zgodnie z planem, a pensje 65 pracowników wypłacane normalnie. Jeśli jednak nie uda się przeorganizować firmy oraz znaleźć pieniędzy na dalszą działalność, studio odpowiedzialne za Arcania: Gothic 4 zniknie z rynku.

Spellbound Entertainment - twórcy Arcania: Gothic 4 ogłaszają niewypłacalność  - ilustracja #2Studio Spellbound Entertainment zostało założone w 1994 roku przez nieżyjącego już Armina Gesserta (twórca The Great Giana Sisters na Commodore 64) i dało nam takie produkcje jak Desperados, Airline Tycoon, czy ArcaniA. W ostatnich latach producent stworzył też przeróbkę Giana Sisters na DS-a. Obecnie studio zajmuje się grą Ravensdale i planowało przenieść Giana Sisters na system Android. Czas pokaże, czy uda się zrealizować te projekty i uratować samą firmę.