Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Desperados: Wanted Dead or Alive (PC)

Desperados: Wanted Dead or Alive PC

Przygotowana przez zespół deweloperski studia Spellbound Entertainment taktyczna gra strategiczna w klimacie westernu, wykorzystująca mechanikę popularnej serii Commandos.

Strategiczne | RTS | widok izometryczny | taktyczne | western | XIX wiek

PC Windows
Okładka Desperados: Wanted Dead or Alive (PC)

Polskie napisyPolskie napisy

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

27kwietnia2001

11lipca2001

pudełko PL

Kolekcja gier
Obserwuj grę

RTS łączący elementy gier przygodowych z intelektualnym wyzwaniem do jakiego zmuszają nas gry taktyczne. W Desperados, której fabuła rozgrywa się na Dzikim Zachodzie, gracz kontroluje drużynę sześciu kowbojów pod dowództwem rewolwerowca Johna Coopera. Każdy z pozostałych bohaterów posiada inne umiejętności: Sam Williams jest ekspertem od materiałów wybuchowych, Doc McCoy cyrulikiem potrafiącym wyleczyć lżejsze rany, Kate O'Hara pokerową hazardzistką, Inigo Sanchez prostym bandytą z bronią w ręku, a Mia Yung to doświadczona szulerka. Do pokonania mają 25 misji, powiązanych ciekawą fabułą, w których muszą ominąć wiele pułapek i stawić czoła ponad 20. przeciwnikom o odmiennych charakterystykach.

Sposób rozgrywki w unikalny sposób łączy szpiegowanie, akcję i taktykę z kontrolowaniem wyspecjalizowanych jednostek, przez co sukces w dużej mierze zależy od właściwego przydzielenia zadań. Pierwszych sześć misji scenariusza to tutorial wprowadzający graczy w tajniki rozgrywki i wyjaśniający poszczególne funkcje. Akcja toczy się w miejscach charakterystycznych dla krajobrazów Dzikiego Zachodu takich jak: opustoszałe miasteczka, wojskowe forty, kopalnie złota, saloony, więzienia czy jaskinie. W walce używamy klasycznej broni, począwszy od gołych pięści i noży, przez różne rewolwery i strzelby, po laski dynamitu i beczki prochu.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,6 / 10 na podstawie 1378 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 19,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Desperados: Wanted Dead or Alive

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Desperados: Wanted Dead or Alive

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Procesor Pentium 266 MHz (lub kompatybilny)
  • 64 MB RAM
  • 2MB karta graficzna zgodna z DirectX
  • Windows 95/98/Me/2000
Desperados: Wanted Dead or Alive - recenzja gry
Desperados: Wanted Dead or Alive - recenzja gry

Recenzja 18 czerwca 2001, 10:56

A jak wygląda cała rozgrywka? Od pierwszych chwil spędzonych przy Desperados zauważamy niezliczone zapożyczenia ale i wiele świeżych elementów. Akcję obserwujemy w widoku izometrycznym. Nie mamy niestety możliwości obracania aktualną planszą, nawet skokowego. Jest tu natomiast pomocna w niektórych misjach opcja przybliżania pola walki (zoom). Jest to szczególnie przydatne w etapach nocnych kiedy to niejednokrotnie trzeba będzie wypatrzeć ważny dla dalszej gry element. Zupełną nowością są natomiast tzw. Quick Time Events czyli zapamiętywane „z góry” czynności, które możemy wywołać w dowolnej chwili jednym naciśnięciem klawisza. Każda z postaci może zapamiętać „na raz” jedną czynność, tylko tytułowy John trzy.