Encyklopedia Gier Top Gry Premiery Beta testy Screeny Download Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Desperados: Wanted Dead or Alive (PC)
OkładkaDesperados: Wanted Dead or Alive (PC)

Desperados: Wanted Dead or Alive PC

Przygotowana przez zespół deweloperski studia Spellbound Entertainment taktyczna gra strategiczna w klimacie westernu, wykorzystująca mechanikę popularnej serii Commandos.

Strategiczne | RTS | widok izometryczny | taktyczne | western | XIX wiek

Desperados: Wanted Dead or Alive Premiera PC

27kwietnia2001

pudełko PL

11lipca2001

producent: Spellbound Entertainment AG wydawca: Atari / Infogrames wydawca PL: Play-It Strona oficjalna

Polskie napisyPolskie napisyAngielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

RTS łączący elementy gier przygodowych z intelektualnym wyzwaniem do jakiego zmuszają nas gry taktyczne. W Desperados, której fabuła rozgrywa się na Dzikim Zachodzie, gracz kontroluje drużynę sześciu kowbojów pod dowództwem rewolwerowca Johna Coopera. Każdy z pozostałych bohaterów posiada inne umiejętności: Sam Williams jest ekspertem od materiałów wybuchowych, Doc McCoy cyrulikiem potrafiącym wyleczyć lżejsze rany, Kate O'Hara pokerową hazardzistką, Inigo Sanchez prostym bandytą z bronią w ręku, a Mia Yung to doświadczona szulerka. Do pokonania mają 25 misji, powiązanych ciekawą fabułą, w których muszą ominąć wiele pułapek i stawić czoła ponad 20. przeciwnikom o odmiennych charakterystykach.

Sposób rozgrywki w unikalny sposób łączy szpiegowanie, akcję i taktykę z kontrolowaniem wyspecjalizowanych jednostek, przez co sukces w dużej mierze zależy od właściwego przydzielenia zadań. Pierwszych sześć misji scenariusza to tutorial wprowadzający graczy w tajniki rozgrywki i wyjaśniający poszczególne funkcje. Akcja toczy się w miejscach charakterystycznych dla krajobrazów Dzikiego Zachodu takich jak: opustoszałe miasteczka, wojskowe forty, kopalnie złota, saloony, więzienia czy jaskinie. W walce używamy klasycznej broni, począwszy od gołych pięści i noży, przez różne rewolwery i strzelby, po laski dynamitu i beczki prochu.

Ostatnia modyfikacja 15 marca 2015

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena użytkowników: 8,5 / 10 na podstawie 1402 głosów czytelników.

Desperados: Wanted Dead or Alive cena w dniu premiery: 19,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Desperados: Wanted Dead or Alive

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Desperados: Wanted Dead or Alive Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • Procesor Pentium 266 MHz (lub kompatybilny)
  • 64 MB RAM
  • 2MB karta graficzna zgodna z DirectX
  • Windows 95/98/Me/2000