Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCPS2XBOX
Okładka Commandos 2: Men of Courage (PC)

Commandos 2: Ludzie odwagi

Commandos 2: Men of Courage

Pełnoprawna kontynuacja oryginalnej taktycznej strategii hiszpańskiego Pyro Studios z 1998 roku.

Strategiczne | II wojna światowa | taktyczne

Okładka Commandos 2: Men of Courage (PC)

data premiery gry:

21wrz2001

PC

26sie2002

PS2

13wrz2002

XBOX

Commandos 2 to gra strategiczno-taktyczna, będąca kontynuacją niewątpliwego przeboju z 1998r – Commandos: Behind Enemy Lines. Ponownie przejmujemy kontrolę nad oddziałem świetnie wyszkolonych żołnierzy i musimy wykonać szereg misji na tyłach wroga. Każdy z komandosów (tym razem mogą to być: Zielony Beret, saper, szpieg, Natasha, snajper, nurek, kierowca i pies!) posiada odmienne, ale wzajemnie uzupełniające się umiejętności, dlatego też jedynie skoordynowane współdziałanie całego zespołu może doprowadzić do pomyślnego zakończenia postawionych przed graczem zadań.

Do wykonania mamy dziesięć różnorodnych misji rozrzuconych po całym świecie (Europa, północna Afryka, Azja, Arktyka, itp.), z których każda składa się z kilku mniejszych zadań takich jak: wysłanie meldunku, wykradzenie tajnych dokumentów czy też maszyny szyfrującej Enigma, zniszczenie danego obiektu, wyeliminowanie konkretnej osoby, ucieczka samolotem, itd. Po zebraniu wszystkich kawałków zdjęcia ukrytych w różnych zakamarkach mapy (w szafach, skrzynkach, itp.) otrzymujemy możliwość zagrania w dodatkowe, ukryte levele np. rajd motorówką pomiędzy minami.

Nowością w grze w stosunku do poprzedniczek jest możliwość walki wewnątrz budynków a nawet łodzi podwodnej, gdzie mamy możliwość płynnego obrotu kamery. Na zewnątrz miejsce akcji obserwować możemy z czterech stron – co 90 stopni, dostępny jest także zoom o dużym zakresie regulacji. Zastosowany engine graficzny pozwala na wierne i szczegółowe odtworzenie wszystkich elementów otoczenia: budynków, roślinności, pojazdów, bunkrów, zasieków itd. Na pochwałę zasługują również staranie dopracowane animacje poszczególnych żołnierzy.

Możemy wykorzystywać nowe rodzaje broni i dużą ilość różnego typu pojazdów, wszystkie one odtworzone zostały na podstawie oryginalnych maszyn z okresu II Wojny Światowej. Istnieje również możliwość wymiany przedmiotów pomiędzy członkami zespołu. Poprawiono sztuczną inteligencję przeciwników, którzy teraz lepiej widzą, słyszą, a nawet czują, przez co są znacznie trudniejsi do pokonania.

Całość dopełnia bardzo dobrej jakości muzyka i efekty dźwiękowe, np.: przedstawiciele poszczególnych narodowości mówią z charakterystycznym dla siebie akcentem, do naszych uszu docierają też bardzo realistyczne odgłosy otoczenia.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna    

Nośnik: 3 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 3971 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 129 PLN

Klasyfikacja PEGI Commandos 2: Ludzie odwagi

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Commandos 2: Ludzie odwagi

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium II 300MHz
  • 64MB RAM
Sony PlayStation 2

Sony PlayStation 2

  • Wykorzystuje:
  • karta pamięci
Commandos 2: Ludzie odwagi - recenzja gry
Commandos 2: Ludzie odwagi - recenzja gry

Recenzja 16 października 2001, 11:01

Jeżeli chodzi o silnik gry i nowe fajerwerki graficzne, zmiany uważam za duży krok naprzód i wyjście naprzeciw wymaganiom graczy, którzy chcieli dostać zupełnie nową grą, w nowej otoczce graficznej. Zresztą Commandos 2: Men of Courage z powodzeniem można by traktować jako osobny tytuł, gdyż rewolucje i innowacje (nie tylko w grafice) są tak daleko posunięte, że jedynie sam pomysł i po części bohaterowie są porównywalne z poprzednimi odcinkami komandosów.

PC
PS2
XBOX