Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Jagged Alliance 2 (PC)

Jagged Alliance 2 PC

Druga część kultowej serii turowych gier taktycznych studia Sir-Tech. Jako dowódca grupy najemników staramy się wyzwolić państwo Arulco spod panowania złej królowej. Pomiędzy misjami zarządzamy bazą, szkolimy żołnierzy i przyjmujemy zlecenia.

Strategiczne | turowe | współczesne konflikty | taktyczne

PC Windows
Okładka Jagged Alliance 2 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

23lipca1999

3września1999

pudełko PL

Firma Sir-Tech jest jednym z najdłużej działających na rynku producentów gier. Jej najbardziej znane produkcje to serie cRPG Wizardry i strategiczne Jagged Alliance. W grze dowodzisz oddziałem najemników (do 18 osób), z czego na każdą misję możesz zabrać sześciu. Każdy najemnik ma własne indywidualne cechy i zdolności, które wzrastają wraz ze zdobytym doświadczeniem. Walka jest prowadzona w trybie turowym, zaś imponująca ilość możliwych do wydania rozkazów (od celowania w konkretne części ciała przeciwnika, aż po wspinanie się lub czołganie) urozmaica rozgrywkę.

W grze toczymy nieliniową kampanię, gdzie mamy do zdobycia ok. 200 sektorów na które jest podzielona bananowa republika Arulco, w której toczy się akcja. Jagged Alliance to nie tyko walka, ale również interakcja z lokalnymi mieszkańcami, którzy mogą nam pomóc lub których możemy rekrutować do swojego oddziału. Strategiczne decyzje dotyczące wyboru atakowanych sektorów wpływają np. na ilość gotówki, którą możemy wydać, na rekrutację nowych najemników lub zakup wyposażenia. Natomiast czas pomiędzy misjami można wykorzystać na wypoczynek, naprawę sprzętu lub trening oddziału. Gra nie ma rewelacyjnej grafiki, ale grywalność jest znakomita, przynajmniej dla miłośników tego rodzaju gier.

 • Ponad 150 postaci o niepowtarzalnych cechach charakteru.
 • Najemnicy biegają, wspinają i czołgają się w trakcie walk z hordami wrogów.
 • Możliwość odcięcia nieprzyjacielowi dostaw, powietrzne bitwy, manewrowanie pojazdami w taktycznych walkach najwyższej klasy.
 • Możliwość stworzenia własnego najemnika - własny dobór jego zdolności i osobowości.
 • Akcja toczy się w dzień i w nocy, np. w kopalniach przyprawiających o klaustrofobię z niewiarogodnie dynamicznym oświetleniem.
 • Nieliniowy scenariusz pozwala Ci walczyć, odpoczywać, prowadzić badania i opracowywać strategie działania, wtedy gdy uznasz to za stosowne.
 • Wyzwalaj miasto za miastem z pomocą najemników, uczonych, miejscowych przewodników i swojej militarnej intuicji.
 • Zdumiewająco szczegółowe otoczenie, spektakularna grafika w wysokiej rozdzielczości.
 • Mnóstwo dialogów.
 • Do wyboru dwa style gry: realistyczny lub z elementami SF.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,8 / 10 na podstawie 1629 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Jagged Alliance 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Jagged Alliance 2

PC Windows

PC Windows

 • Rekomendowane:
 • Pentium 166MHz
 • 32MB RAM
Remake Jagged Alliance 2 bez turowego systemu walki
Remake Jagged Alliance 2 bez turowego systemu walki

wiadomość8 listopada 2010

Jakiś czas temu informowaliśmy, że firma bitComposer Games wykupiła prawa do klasycznej serii Jagged Alliance. Jednym z rezultatów tego ma być remake drugiej odsłony cyklu. Niestety okazuje się, że twórcy odświeżonej wersji zamierzają usunąć sporo elementów dotychczas definiujących cały cykl, takich jak turowy system walki.

Zapowiedziano remake Jagged Alliance 2
Zapowiedziano remake Jagged Alliance 2

wiadomość20 sierpnia 2010

Wczoraj informowaliśmy o nadchodzącej przeglądarkowej adaptacji serii Jagged Alliance. Okazuje się jednak, że to nie wszystko, co szykuje dla fanów cyklu bitComposer Games. Niemiecki wydawca ujawnił bowiem, że trwają również prace nad odświeżoną graficznie wersją legendarnej drugiej części.

Powstaje Jagged Alliance Online - sieciowa odsłona kultowej serii
Powstaje Jagged Alliance Online - sieciowa odsłona kultowej serii

wiadomość19 sierpnia 2010

2011 rok przyniesie premierę sieciowej wersji klasycznej serii turowych gier strategicznych Jagged Alliance, opowiadającej o działaniach oddziału najemników. Produkcja, nosząca tytuł Jagged Alliance Online, zostanie opracowana we współpracy niemieckich firm bitComposer Games, Amigo, specjalizującej się w wydawaniu gier przeglądarkowych, a także studia Cliffhanger Productions.

Last Stand - polski mod do Jagged Alliance 2 zapowiedziany

wiadomość2 lipca 2007

Mamy ciekawą wiadomość dla miłośników serii Jagged Alliance. Jak się dowiedzieliśmy, polska ekipa moderów Iron Squad pracuje nad rozbudowanym modem do Jagged Alliance 2. Wiadomo było o nim od jakiegoś czasu, a znany był jako tajemniczy Projekt X. Obecnie wiemy już, że jego pełna nazwa brzmieć będzie Jagged Alliance 2: Last Stand.

Powstanie film na kanwie serii Jagged Alliance
Powstanie film na kanwie serii Jagged Alliance

wiadomość10 marca 2007

Trzynasty rok już funkcjonuje w elektroniczno-rozrywkowej rzeczywistości seria Jagged Alliance, która przez wielu użytkowników PeCetów uznawana jest za kultową. Popularność tego cyklu strategii turowych spowodowała, że właśnie podpisano umowę, dotyczącą przeniesienia niniejszej marki na srebrny ekran.