Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 19 sierpnia 2010, 09:35

Powstaje Jagged Alliance Online - sieciowa odsłona kultowej serii

2011 rok przyniesie premierę sieciowej wersji klasycznej serii turowych gier strategicznych Jagged Alliance, opowiadającej o działaniach oddziału najemników. Produkcja, nosząca tytuł Jagged Alliance Online, zostanie opracowana we współpracy niemieckich firm bitComposer Games, Amigo, specjalizującej się w wydawaniu gier przeglądarkowych, a także studia Cliffhanger Productions.

2011 rok przyniesie premierę nie tylko Jagged Alliance 3, ale również sieciowej wersji klasycznej serii turowych gier strategicznych, opowiadającej o działaniach oddziału najemników. Produkcja, nosząca tytuł Jagged Alliance Online, zostanie opracowana we współpracy niemieckich firm bitComposer Games, gamigo, specjalizującej się w wydawaniu gier przeglądarkowych, a także studia Cliffhanger Productions.

Przeglądarkowe Jagged Alliance Online powstanie z uwzględnieniem wszystkich elementów, z których zasłynęły dotychczasowe odsłony kultowej marki. Będziemy mieć tu zatem do czynienia z miksem strategii czasu rzeczywistego, turówki, a także cRPG, uzupełnionym o element masowości (przywodzący na myśl inne popularne produkcje dostępne z poziomu przeglądarki). Gracz, realizując założenia kampanii, będzie śledzić sytuację na serwerach, brać udział w walkach, zawiązywać sojusze, a także dowiadywać się o ruchach wrogów.

Uczestnictwo w zabawie będzie przebiegać na dwóch płaszczyznach. Po pierwsze będziemy zarządzać bazą i wysyłać na misje grupy wyselekcjonowanych najemników. To czy pokierujemy nimi sami czy też zdamy się na AI zależy tylko od nas. W zależności od wyboru, w pierwszym przypadku sukces będzie zależny od poziomu wojaków, a także ich wyposażenia. Gdy zaś zdecydujemy się sami dowodzić, to wówczas zostaniemy przeniesieni na mapę taktyczną, na której będziemy toczyć walkę z przeciwnikami przemieszczając swoich podopiecznych i wydając im odpowiednie rozkazy (w systemie turowym lub w czasie rzeczywistym).

Powstaje Jagged Alliance Online - sieciowa odsłona kultowej serii - ilustracja #1

Druga płaszczyzna będzie miała charakter społecznościowy. Mianowicie, otrzymamy możliwość wspierania innych graczy (poprzez udostępnianie im własnych najemników), lub też toczenia z nimi bezpośredniej walki.

Bez względu na wybór stylu rozgrywki, zwycięstwo w danej misji wiązać się będzie z uzyskanie gratyfikacji pieniężnej, a także wzrostem sławy gracza. Te pierwsze będziemy wydawać na rozbudowę bazy, zatrudnianie bardziej doświadczonych najemników, a także zakup wyposażenia dla tych żołnierzy, których akurat mamy w oddziale. Rozgrywka będzie prezentowana w trójwymiarze, z izometrycznego rzutu kamery, przywodzącego na myśl rozwiązanie znane z poprzednich odsłon Jagged Alliance.

Gracze odwiedzający boks firmy gamigo rozstawiony na terenie targów gamescom, mogą już teraz zapisywać się do zamkniętych beta-testów gry. Klucze można również wygrać wypełniając ten formularz. Data ich rozpoczęcia zostanie ujawniona w niedalekiej przyszłości na łamach oficjalnej strony internetowej Jagged Alliance Online, a także na Facebooku.

Na koniec warto odnotować, że producent gry, studio Cliffhanger Productions, ma w dorobku pracę nad kilkoma głośnymi tytułami. Firma pełniła bowiem rolę podwykonawcy w procesie produkcji takich gier, jak Risen, Gothic 3, 7Million, a także SpellForce 2.

Piotr Doroń

Piotr Doroń

Były redaktor niezapomnianego [email protected], gdzie zagnała go fascynacja emulacją i konsolami, recenzent magazynu GB More. Z wykształcenia dziennikarz i politolog. W Gry-Online.pl od 2004 roku – zaczynał od zapowiedzi i recenzji, by po roku dołączyć do newsroomu i tam pozostać już na wieki (z uśmiechem na twarzy). Obecnie szef działu wiadomości, gdzie zarządza zespołem złożonym zarówno ze specjalistów w swoim fachu, jak ambitnych żółtodziobów, chętnych do nauki i pracy na najwyższych obrotach. Miłośnik informacji, gier (długo by wymieniać ulubione gatunki), Internetu, dobrej książki sci-fi i fantasy, nie pogardzi również dopieszczonym serialem lub filmem. Mąż, ojciec trójki dzieci, esteta, zwolennik umiaru w życiu prywatnym.

więcej