Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategiczneNDSPC
Okładka Jagged Alliance (NDS)
OkładkaJagged Alliance (NDS)

Jagged Alliance

Jagged Alliance to pierwsza odsłona serii taktycznych strategii turowych, za której powstanie odpowiada ekipa deweloperska firmy Sir-Tech. Gracz dowodzi grupą najemników, którzy mają za zadanie oczyścić tropikalną wyspę Metavira z wrogów.

Strategiczne | turowe | współczesne konflikty | taktyczne

Jagged Alliance Premiera

2wrz1994

PC

19maj2009

NDS

producent: Cypron Studios wydawca: Empire Interactive

Jagged Alliance to strategia turowa, w której obejmujemy dowodzenie nad grupą najemników mających za zadanie oczyścić tropikalną wyspę Metavira z wrogów. Gra posiada wygodny system sterowania wzorowany na tym zastosowanym w serii X-COM, tzn. w poszczególnych turach kierujemy ruchami kolejnych członków drużyny, określając docelowe miejsce ich marszu, cele ostrzału, itp. Każdy z najemników posiada cały zestaw indywidualnych cech i umiejętności jak np. Marksmanship (szybkość oddawania strzałów), Agility (ruchliwość) i Dexterity (zręczność) decydujących o jego przydatności w poszczególnych misjach.

Od początku naszego zadania musimy liczyć się z ilością gotówki, która warunkuje wynajem najemników o określonych umiejętnościach oraz rodzaj sprzętu i broni w który możemy ich wyposażyć. Ma to niebagatelny wpływ na przebieg poszczególnych starć zmuszając nas do opracowania odpowiedniej taktyki działania. Nasi ludzie posiadają duży zakres ruchów, mogą m. in.: biegać, czołgać się oraz klękać, a na szczególną uwagę zasługują zależności występujące pomiędzy nimi, jedni się nienawidzą i są gotowi się pozabijać, a inni tak lubią, że po odejściu kumpla też rezygnują.

Jagged Alliance posiada spójną linię fabularną, wiele zadań pobocznych, dobre komputerowe AI oraz odznacza się niezaprzeczalną grywalnością, dzięki czemu na stałe zapisała się w historii jako gra innowacyjna i niezwykle atrakcyjna.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 8 / 10 na podstawie 612 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 1 głosów czytelników.

Klasyfikacja PEGI Jagged Alliance

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Jagged Alliance Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • 486DX 33MHz
  • 8MB RAM
PC
NDS