Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePCNDS
Okładka Jagged Alliance (PC)

Jagged Alliance

Jagged Alliance to pierwsza odsłona serii taktycznych strategii turowych, za której powstanie odpowiada ekipa deweloperska firmy Sir-Tech. Gracz dowodzi grupą najemników, którzy mają za zadanie oczyścić tropikalną wyspę Metavira z wrogów.

Strategiczne | turowe | współczesne konflikty | taktyczne

Okładka Jagged Alliance (PC)

producent: Sir-Tech

wydawca: Sir-Tech

wydawca PL: Cenega S.A.

data premiery gry:

2wrz1994

PC

19maj2009

NDS
Kolekcja gier
Obserwuj grę

Jagged Alliance to strategia turowa, w której obejmujemy dowodzenie nad grupą najemników mających za zadanie oczyścić tropikalną wyspę Metavira z wrogów. Gra posiada wygodny system sterowania wzorowany na tym zastosowanym w serii X-COM, tzn. w poszczególnych turach kierujemy ruchami kolejnych członków drużyny, określając docelowe miejsce ich marszu, cele ostrzału, itp. Każdy z najemników posiada cały zestaw indywidualnych cech i umiejętności jak np. Marksmanship (szybkość oddawania strzałów), Agility (ruchliwość) i Dexterity (zręczność) decydujących o jego przydatności w poszczególnych misjach.

Od początku naszego zadania musimy liczyć się z ilością gotówki, która warunkuje wynajem najemników o określonych umiejętnościach oraz rodzaj sprzętu i broni w który możemy ich wyposażyć. Ma to niebagatelny wpływ na przebieg poszczególnych starć zmuszając nas do opracowania odpowiedniej taktyki działania. Nasi ludzie posiadają duży zakres ruchów, mogą m. in.: biegać, czołgać się oraz klękać, a na szczególną uwagę zasługują zależności występujące pomiędzy nimi, jedni się nienawidzą i są gotowi się pozabijać, a inni tak lubią, że po odejściu kumpla też rezygnują.

Jagged Alliance posiada spójną linię fabularną, wiele zadań pobocznych, dobre komputerowe AI oraz odznacza się niezaprzeczalną grywalnością, dzięki czemu na stałe zapisała się w historii jako gra innowacyjna i niezwykle atrakcyjna.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 599 głosów czytelników.

Gry podobne do Jagged Alliance

Klasyfikacja PEGI Jagged Alliance

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Jagged Alliance

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • 486DX 33MHz
  • 8MB RAM
Zapowiedziano remake Jagged Alliance 2
Zapowiedziano remake Jagged Alliance 2

wiadomość20 sierpnia 2010

Wczoraj informowaliśmy o nadchodzącej przeglądarkowej adaptacji serii Jagged Alliance. Okazuje się jednak, że to nie wszystko, co szykuje dla fanów cyklu bitComposer Games. Niemiecki wydawca ujawnił bowiem, że trwają również prace nad odświeżoną graficznie wersją legendarnej drugiej części.

Powstaje Jagged Alliance Online - sieciowa odsłona kultowej serii
Powstaje Jagged Alliance Online - sieciowa odsłona kultowej serii

wiadomość19 sierpnia 2010

2011 rok przyniesie premierę sieciowej wersji klasycznej serii turowych gier strategicznych Jagged Alliance, opowiadającej o działaniach oddziału najemników. Produkcja, nosząca tytuł Jagged Alliance Online, zostanie opracowana we współpracy niemieckich firm bitComposer Games, Amigo, specjalizującej się w wydawaniu gier przeglądarkowych, a także studia Cliffhanger Productions.

Jagged Alliance zmierza na Nintendo DS
Jagged Alliance zmierza na Nintendo DS

wiadomość27 sierpnia 2008

Jagged Alliance jest jedną z tych gier, o których można powiedzieć, że są kultowe. Wielu graczy wychowało się na ekscytujących zmaganiach najemników wynajętych do oczyszczenia z wrogów tropikalnej wyspy Metavira. Ich młodsi koledzy posiadający Nintendo DS będą mieli okazję powiedzieć niemal dokładnie to samo. Jagged Alliance zmierza bowiem na przenośną konsolę japońskiego koncernu.

Powstanie film na kanwie serii Jagged Alliance
Powstanie film na kanwie serii Jagged Alliance

wiadomość10 marca 2007

Trzynasty rok już funkcjonuje w elektroniczno-rozrywkowej rzeczywistości seria Jagged Alliance, która przez wielu użytkowników PeCetów uznawana jest za kultową. Popularność tego cyklu strategii turowych spowodowała, że właśnie podpisano umowę, dotyczącą przeniesienia niniejszej marki na srebrny ekran.

Nowe informacje o Jagged Alliance 3
Nowe informacje o Jagged Alliance 3

wiadomość28 grudnia 2006

Tuż przed Świętami informowaliśmy was o tym, że trzecia część turowej gry taktycznej Jagged Alliance zostanie oparta na silniku Silent Storm. Po zawirowaniach związanych z zerwaniem współpracy przez Strategy First z developerem GFI Russia prace mogły ruszyć pełną parą po nawiązaniu porozumienia z firmami F3 Games oraz Akella. Oto garść informacji, jakie udało się zdobyć na temat nadchodzącej gry.

PC
NDS