Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Jagged Alliance: Deadly Games (PC)

Jagged Alliance: Deadly Games PC

Jagged Alliance: Deadly Games to samodzielny dodatek do pierwszej części gry strategicznej Jagged Alliance, autorstwa studia Sir-Tech. Ponownie dowodzimy drużyną najemników, która musi wykonywać niebezpieczne misje.

To jest dodatek do gry Jagged Alliance.

Strategiczne | turowe | współczesne konflikty | taktyczne | najemnicy

PC Windows
Okładka Jagged Alliance: Deadly Games (PC)

producent: Sir-Tech

wydawca: Sir-Tech

Angielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31sierpnia1996

Jagged Alliance: Deadly Games to samodzielny dodatek do pierwszej części cyklu, autorstwa kanadyjskiego studia Sir-Tech, znanego między innymi z serii Wizardry. Jest to strategia, w której gracz obejmuje dowodzenie nad grupą najemników. Akcja przebiega w czasie rzeczywistym, aż do momentu nawiązania walki - wówczas system przełącza się w tryb turowy, w którym każdy z poddanych posiada ograniczoną liczbę punktów akcji, a te odejmowane są za podjęte działania (np. oddanie strzału, zmiana pozycji czy leczenie). Z kolei liczba punktów zależna jest od unikalnych cech najemników, ich zdrowia oraz morale.

Rozszerzenie, w przeciwieństwie do podstawowej gry, nie posiada warstwy fabularnej. Rozgrywka opiera się na pojedynczych zadaniach z rosnącym poziomem trudności, będących jedynym źródłem dochodu. Za zarobione pieniądze gracz może werbować coraz lepszych i bardziej doświadczonych żołnierzy, którzy, inaczej niż w pierwszej części Jagged Alliance, najmowani są tylko na czas wykonania pojedynczej misji. Deadly Games nie posiada otwartego świata, dającego swobodę ruchu i kolejności podejmowanych decyzji. Zamiast tego, gracz od razu zostaje wysłany na teren działań i zabierany jest stamtąd dopiero po wykonaniu określonych celów.

Oprawa graficzna nie uległa żadnym zmianom od czasów Jagged Alliance, nawet interfejs pozostał nienaruszony. Wciąż mamy do czynienia z tym samym dwuwymiarowym silnikiem, który ukazuje akcję z góry. Jedyną nowością w tej kwestii są przerywniki filmowe zrealizowane w pełnym trójwymiarze. Jagged Alliance: Deadly Games wyróżnia się jednak trybem gry wieloosobowej, który nie posiada ani poprzednia, ani trzy następne odsłony serii.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   sieć lokalna    

Gry podobne do Jagged Alliance: Deadly Games

Wymagania wiekowe Jagged Alliance: Deadly Games

odpowiednia dla każdego wieku

Wymagania sprzętowe Jagged Alliance: Deadly Games

PC Windows

Rekomendowane: 486 DX 66MHz, 8MB RAM, 30 MB HDD, Windows