Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Jagged Alliance: Deadly Games (PC)
OkładkaJagged Alliance: Deadly Games (PC)

Jagged Alliance: Deadly Games PC

Jagged Alliance: Deadly Games to samodzielny dodatek do pierwszej części gry strategicznej Jagged Alliance, autorstwa studia Sir-Tech. Ponownie dowodzimy drużyną najemników, która musi wykonywać niebezpieczne misje.

To jest dodatek do gry Jagged Alliance.

Strategiczne | turowe | współczesne konflikty | taktyczne

Jagged Alliance: Deadly Games Premiera PC

31sierpnia1996

producent: Sir-Tech wydawca: Sir-Tech

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

Gry podobne do Jagged Alliance: Deadly Games

Jagged Alliance 2

Silent Storm

Team Assault: Baptism of Fire

Jagged Alliance: Deadly Games to samodzielny dodatek do pierwszej części cyklu, autorstwa kanadyjskiego studia Sir-Tech, znanego między innymi z serii Wizardry. Jest to strategia, w której gracz obejmuje dowodzenie nad grupą najemników. Akcja przebiega w czasie rzeczywistym, aż do momentu nawiązania walki - wówczas system przełącza się w tryb turowy, w którym każdy z poddanych posiada ograniczoną liczbę punktów akcji, a te odejmowane są za podjęte działania (np. oddanie strzału, zmiana pozycji czy leczenie). Z kolei liczba punktów zależna jest od unikalnych cech najemników, ich zdrowia oraz morale.

Rozszerzenie, w przeciwieństwie do podstawowej gry, nie posiada warstwy fabularnej. Rozgrywka opiera się na pojedynczych zadaniach z rosnącym poziomem trudności, będących jedynym źródłem dochodu. Za zarobione pieniądze gracz może werbować coraz lepszych i bardziej doświadczonych żołnierzy, którzy, inaczej niż w pierwszej części Jagged Alliance, najmowani są tylko na czas wykonania pojedynczej misji. Deadly Games nie posiada otwartego świata, dającego swobodę ruchu i kolejności podejmowanych decyzji. Zamiast tego, gracz od razu zostaje wysłany na teren działań i zabierany jest stamtąd dopiero po wykonaniu określonych celów.

Oprawa graficzna nie uległa żadnym zmianom od czasów Jagged Alliance, nawet interfejs pozostał nienaruszony. Wciąż mamy do czynienia z tym samym dwuwymiarowym silnikiem, który ukazuje akcję z góry. Jedyną nowością w tej kwestii są przerywniki filmowe zrealizowane w pełnym trójwymiarze. Jagged Alliance: Deadly Games wyróżnia się jednak trybem gry wieloosobowej, który nie posiada ani poprzednia, ani trzy następne odsłony serii.

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer: sieć lokalna  

Ocena użytkowników: 8,3 / 10 na podstawie 28 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Jagged Alliance: Deadly Games: Odpowiednia dla każdego wieku.

Jagged Alliance: Deadly Games Wymagania sprzętowe

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane:
  • 486 DX 66MHz
  • 8MB RAM
  • 30 MB HDD
  • Windows