Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Silent Storm (PC)

Silent Storm PC

Silent Storm to wyprodukowana przez studio deweloperskie Nival Interactive taktyczna strategia turowa w realiach II wojny światowej. Gracz staje na czele oddziału żołnierzy wysłanego daleko na tyły wroga.

Strategiczne

PC Windows
Okładka Silent Storm (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

31października2003

17marca2005

pudełko PL

Strategia osadzona realiach II Wojny Światowej. Gracz staje się dowódcą elitarnego oddziału żołnierzy, wykonującego bardzo niebezpieczne zadania głęboko na terytorium wroga. W każdej misji możemy bezpośrednio dowodzić pięcioma żołnierzami dowolnie wybranymi spośród czterdziestu podległych nam ludzi, (sześć profesji: scout, sniper, sub-machine gunner, grenadier, physician, engineer). Każdy posiada swoją historię, narodowość, (30 narodowości) i cechy indywidualne (ponad 50 umiejętności, które możemy rozwijać wraz z przebiegiem gry).W nasze ręce oddano ponad 75 autentycznych broni z czasów II Wojny Światowej, począwszy od noży, bagnetów i granatów ręcznych, a skończywszy broni snajperskiej i eksperymentalnych karabinach. Do wykonania czekają dwie duże kampanie, jedna po stronie aliantów, druga po stronie państw Osi, dające łącznie 24 nielinearne misje o różnych celach, m.in. odbicie ważnych jeńców oraz zniszczenie instalacji wroga. Rozgrywka toczy się w systemie turowym, podobnym do tego zastosowanego np. w słynnej serii X-COM, a akcję obserwujemy w pełnym 3D (zmienne warunki atmosferyczne, dzień i noc, szereg efektów wizualnych, itp.).

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 2 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 470 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Wymagania sprzętowe Silent Storm

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.2 GHz
  • 512MB RAM
  • 128MB akcelerator 3D
  • 2.5 GB HDD
Silent Storm - recenzja gry
Silent Storm - recenzja gry

Recenzja 18 marca 2004, 12:31

Silnik graficzny jest w dużej mierze skalowalny (szkoda, że część opcji nie jest dostępna w samej grze tylko w plikach konfiguracyjnych dla zaawansowanych użytkowników). W praktyce oznacza to, że w zależności od posiadanego sprzętu będziemy widzieć (co prawda tylko trochę) co innego, ale nawet na słabszym sprzęcie da się grać. I tak, do wszystkich detali na max (wspaniałe oświetlenie, cienie, wybuchy, etc.) potrzeba minimum P4 2.4GHz, 512MB RAM, Radeon 9500 Pro 128MB, przy ustawieniach średnich (dalej wyśmienicie), to powiedzmy AMD Athlon 1.4GHz, Radeon 9100 64MB. Widziałem też Silent Storm na Celeronie 1GHz i GeForce 4MX i przy ustawieniach low z małymi modyfikacjami (wyglądając znacznie lepiej niż większość nawet nowych produkcji ustawionych na maxa) dało się płynnie grać.