Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2005, 14:39

autor: Maciej "Elrond" Myrcha

Kolejne rozszerzenie Silent Storm?

Dość ciekawa wiadomość, która zainteresuje głównie fanów Silent Storm, pojawiła się w głębiach Internetu. Z dużym prawdopodobieństwem można sądzić, że Wasza przygoda z grą nie skończyła się na oryginalnej wersji i oficjalnym dodatku do niej, Sentinels. Jak informuje rosyjski wydawca gry, firma Nival Interactive, podpisano porozumienie z grupą Novik, która stworzyła modyfikację Silent Storm...

Dość ciekawa wiadomość, która zainteresuje głównie fanów Silent Storm, pojawiła się w głębiach Internetu. Z dużym prawdopodobieństwem można sądzić, że Wasza przygoda z grą nie skończyła się na oryginalnej wersji i oficjalnym dodatku do niej, Sentinels. Jak informuje rosyjski wydawca gry, firma Nival Interactive, podpisano porozumienie z grupą Novik, która stworzyła modyfikację Silent Storm, Sickle & Hammer.

Dzięki temu porozumieniu, wspomniana modyfikacja (Sierp i Młot po naszemu), ma szansę ujrzeć światło dzienne jako pełnoprawne rozszerzenie Silent Storm. Co prawda jak na razie dodatek ten oferowany będzie rosyjskojęzycznym graczom, ale przedstawiciele Nival Interactive intensywnie poszukują zachodniego wydawcy, który umieściłby Sickle & Hammer w swoim portfolio.

Fabuła Sickle & Hammer przedstawia historię agenta radzieckiego wywiadu wojskowego, który ryzykuje życiem na obcym terytorium, wplątany w sieć intryg różnorodnych organizacji i służb wrogiego kontrwywiadu. W kwietniu 1949 niedaleko granicy z Niemcami ujawniła się grupa polskich działaczy podziemia, której członkowie zostali uznani za zlikwidowanych podczas wojny. Ich nagłe pojawienie oraz chęć nawiązania spalonych kontaktów wzbudza podejrzenie wśród szefostwa wywiadu. Do amerykańsko angielskiej strefy okupacyjnej w Niemczech zostaje przerzucony agent, który współpracował podczas wojny z członkami tej grupy. W pierwszej chwili wydaje się, iż akcja to potocznie mówiąc chleb z masłem, jednak z czasem agent orientuje się, iż coś tu nie gra.