Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 9 lutego 2005

Poradnik: Painkiller: Battle Out of Hell

Redakcja GRYOnline.pl, 9 lutego 2005, 18:27

Poradnik do samodzielnego dodatku do gry akcji Painkiller: Battle Out of Hell, to kompletny opis przejścia wszystkich dziesięciu poziomów, wraz z dokładnymi informacjami potrzebnymi do zdobycia wszystkich kart i sekretów, jakie znajdują się w grze.

Hearts of Iron II - scenariusze i modyfikacje

Elrond, 9 lutego 2005, 15:40

Firma Paradox Interactive poinformowała, iż już niedługo znakomita strategia Hearts of Iron II doczeka się dodatkowych scenariuszy oraz modyfikacji. Co ciekawsze, fabuła tych dodatków, dotyczyć będzie nie tylko wydarzeń II Wojny Światowej ale znacznie bardziej rozciągnie rozgrywkę w czasie i historii.

Crime Life: Gang Wars – nowa gra z Konami
Crime Life: Gang Wars – nowa gra z Konami

Krooliq, 9 lutego 2005, 15:18

Firma Konami Europe podała właśnie do wiadomości, że wraz z zespołem developerskim Hothouse Creations pracuje nad nową, gangsterską grą akcji Crime Life: Gang Wars.

Rainbow Six: Lockdown – nowe informacje

Krooliq, 9 lutego 2005, 13:45

W zeszłym roku informowaliśmy Was o powstawaniu w studiach Red Storm Entertainment oraz Ubisoft Montreal kolejnej odsłony z serii taktycznych gier akcji Rainbow Six, czyli Rainbow Six: Lockdown. Dziś zostały ujawnione następne szczegóły dotyczące tej produkcji. Tym razem chodzi o wrogów z jakimi przyjdzie się zmierzyć naszemu elitarnemu oddziałowi anty-terrorystycznemu.

Przygody detektywa w upiornym dworze

eLKaeR, 9 lutego 2005, 13:43

Bryan Wiegale pracował nad Inherent Evil: The Haunted Hotel i Whiplash. Teraz tworzy on PeCetową grę przygodową Delaware St. John Volume 1: The Curse of Midnight Manor, czyli pierwszą odsłonę dziesięcioczęściowego cyklu, traktującego o przypadkach tytułowego młodego detektywa nazywanego Delaware St. John. Według firmy developerskiej BigTime Games premiery powinniśmy spodziewać się w maju 2005.

Electronic Arts za bary z przyszłością branży

Elrond, 9 lutego 2005, 12:43

Firma Electronic Arts uchyliła rąbka tajemnicy i pokazała światu po raz pierwszy, w jaki sposób możliwości konsol nowej generacji wpłyną na grafikę, w tym przypadku wizerunki twarzy postaci. Rendery te znalazły się w siecie dzięki uprzejmości pewnego studenta z uniwersytetu w Ohio, który był obecny na prezentacji EA.

Będzie soundtrack Fable

ComCo, 9 lutego 2005, 12:28

Fable nie bez powodu okrzyknięto jedną z najlepszych produkcji role-playing na konsolę Microsoft Xbox (patrz recenzja GRY-OnLine). Pomimo tego, że całość dostępna jest na rynku od dłuższego czasu, wciąż znajduje nowych nabywców. Swoją szansę (choć trochę spóźnioną) wypatrzyła tutaj firma Sumthing Distribution i zapowiedziała wydanie płyty zawierającą pełną ścieżkę dźwiękową gry.

Powstaną gry na licencji Trollz

Elrond, 9 lutego 2005, 11:52

O niedawno podpisanej umowie licencyjnej poinformowała firma Ubisoft, która weszła w porozumienie z DIC Entertainment. Umowa obejmuje stworzenie gier video, których fabuła zostanie oparta o postaci Trollz, czyli grupy nastolatek dorastających w dziwnym świecie, pełnym gnomów, ogrów, smoków i magii. Pierwsza z serii gier planowana jest pod koniec tego roku na handheldy.

Powrót do przeszłości, czyli cykl rozmów z największymi twórcami gier komputerowych

Krystian Smoszna, 9 lutego 2005, 11:34

Trzydzieści trzy lata temu Nolan Bushnell zaprezentował światu Pong, pierwszą w historii grę video, która odniosła komercyjny sukces. Od tego momentu wiele w naszej branży się zmieniło. Serwis The Onion A.V. Club, który zajmuje się szeroko pojętą popkulturą, postanowił sięgnąć do przeszłości i przypomnieć najlepsze lata rozwoju rynku gier video.

Demo RPM Tuning na horyzoncie

eLKaeR, 9 lutego 2005, 11:27

Pozornie tajemniczy akronim RPM w świecie motoryzacji oznacza po prostu ilość obrotów silnika na minutę (Rotations Per Minute), więc nikogo nie powinno dziwić, że wirtualne wyścigi samochodowe francuskiej firmy Babylon Software nazwano RPM Tuning. Gra dostępna jest teraz dla posiadaczy Sony PlayStation 2, a wkrótce ma ujrzeć światło dzienne demo edycji PeCetowej.

Nowe gry z serii Rayman na handheldy Nintendo

Elrond, 9 lutego 2005, 11:26

Zgodnie z zeszłorocznymi zapowiedziami firma Ubisoft poinformowała, iż na konsolach Nintendo pojawią się dwie nowe gry, opowiadające o przygodach Raymana. Będą to Rayman DS, pierwsza trójwymiarowa gra z tej serii stworzona na handheldy oraz Rayman: Hoodlums’ Revenge przeznaczona dla GBA i będąca kontynuacją Rayman 3. Obie pozycje ukażą się w marcu tego roku.

NARC i Powerdrome potwierdzone na PC

ComCo, 9 lutego 2005, 11:03

W niedawno odświeżonym planie wydawniczym firmy ZOO Digital Publishing pojawiły się pecetowe konwersje dwóch, dotychczas zapowiadanych wyłącznie na konsole, gier: NARC oraz Powerdrome. Ten pierwszy tytuł powinien trafić na półki zachodnich sklepów dokładnie pierwszego czerwca bieżącego roku, rynkowy debiut drugiego programu wyznaczono dokładnie miesiąc później, czyli 1 lipca.

Kiedy doczekamy się premiery Battlefield 2?
Kiedy doczekamy się premiery Battlefield 2?

eLKaeR, 9 lutego 2005, 11:01

Wirtualne działania wojenne w znakomicie zapowiadającej się grze Battlefield 2 mieliśmy rozpocząć pod koniec pierwszego kwartału bieżącego roku, ale ostatecznie moment rynkowej premiery nowego dzieła szwedzkiej firmy Digital Illusions został odsunięty w przyszłość (vide news z 26 stycznia 2005). Świeży „iberyjski ślad” prowadzi jednak do konkretnej daty.

Zobacz planszowe odpowiedniki Dooma, WarCrafta i Age of Mythology na tegorocznym Krakonie!

Krystian Smoszna, 9 lutego 2005, 10:59

Zapewne większość Czytelników naszego serwisu słyszała już coś niecoś na temat Ogólnopolskiego Konwentu Miłośników Fantastyki, która cyklicznie odbywa się w Krakowie. W tym roku impreza odbywa się po raz dwunasty i jak zwykle, na odwiedzających czeka masa atrakcji.

PeCetowa wersja Knights of the Old Republic II od jutra w sklepach!

Krystian Smoszna, 9 lutego 2005, 08:29

Już jutro, czyli 10 lutego, w amerykańskich sklepach pojawi się wielce oczekiwana, PeCetowa wersja gry Star Wars: Knights of the Old Republic II – poinformował wczoraj koncern LucasArts. W porównaniu z edycją na konsolę Xbox, która zadebiutowała w 6 grudnia ubiegłego roku, będzie się ona wyróżniać lepszą jakością oprawy wizualnej (uwzględniając wyższe rozdzielczości oraz efekty graficzne).