Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 4 lutego 2005

Rodzina FPS powiększy się o RattHunter

Elrond, 4 lutego 2005, 15:13

Informację taką podała firma Game Factory Interactive. RattHunter według zapowiedzi jest tradycyjnym, pierwszoosobowym shooterem, z akcją osadzoną w futurystycznych, naszpikowanych techniką otoczeniach. Jeśli nie nastąpią żadne opóźnienia w pracach nad grą, RattHunter ukaże się na półkach sklepowych w maju tego roku.

Nowa gra z serii Tin Soldiers
Nowa gra z serii Tin Soldiers

Krooliq, 4 lutego 2005, 14:58

Firma Matrix Games podała właśnie do wiadomości, że wraz ze studiem Koios Works, pracuje nad kolejną grą z serii Tin Soldiers. Najnowsza produkcja będzie nosić tytuł Tin Soldiers: Julius Caesar. Termin premiery tej produkcji nie jeszcze znany.

Nintendo o sprzedaży DS oraz planach związanych z Revolution

Elrond, 4 lutego 2005, 14:35

W niedawnym wywiadzie udzielonym ITmedia, pan Ken Toyota, główny rzecznik prasowy firmy Nintendo, podzielił się z dziennikarzami informacjami dotyczącymi sprzedaży konsoli Dual Screen, popularności serii Famicom Mini obecnej na GBA oraz przyszłej strategii firmy dotyczącej konsoli nowej generacji, Revolution, która zostanie zaprezentowana na tegorocznych targach E3.

Pochwal się swoim komputerem i... wygraj nawet 5000 Euro!

Redakcja GRYOnline.pl, 4 lutego 2005, 14:30

W dniach między 10-13 marca 2005 podczas Europejskiej edycji World Cyber Games odbędzie się Europejska Wystawa Case Modingu (European Case Moding Exhibition). Samsung Electronics Polska poszukuje najlepszych twórców tuningowanych komputerów.

Horror na wyspie w pierwszej grze na podstawie powieści Agathy Christie

eLKaeR, 4 lutego 2005, 11:39

Powieść pt. And Then There Were None (I nie było już nikogo) z 1939 roku, zakorzeniona w świadomości czytelników z naszego kraju także pod nazwą Dziesięciu Murzynków, stanowi jedno z najwspanialszych osiągnięć pamiętnej Lady Agathy Christie. Właśnie na kanwie owej książki powstaje pierwsza gra wirtualna z PeCetowej serii, nawiązującej do dzieł słynnej pisarki.

NBA Street V3 już 8 lutego!

Krooliq, 4 lutego 2005, 11:06

Dziś mamy dobrą wiadomość dla fanów ulicznej koszykówki. firma Electronic Arts podała właśnie do wiadomości, że gra NBA Street V3, pojechała już do tłoczni i jej premiera, tak jak wcześniej zapowiadano, nastąpi 8 lutego bieżącego roku. Natomiast u nas ta produkcja pojawi się zaledwie 10 dni później.

Postaci z serialu pt. Głowa Rodziny wkroczą w świat gier
Postaci z serialu pt. Głowa Rodziny wkroczą w świat gier

eLKaeR, 4 lutego 2005, 10:51

Tegoroczne Święto Pracy ma być bardzo istotnym momentem w historii popularnego animowanego cyklu komediowego Family Guy, znanego w Polsce pod tytułem Głowa Rodziny. Albowiem właśnie 1 maja 2005 po trzech latach przerwy amerykańska stacja telewizyjna FOX wyemituje nowe odcinki, tworzące czwarty sezon. Tymczasem powstaje elektroniczno-rozrywkowa wersja perypetii bohaterów omawianego serialu.

Nowe informacje na temat Championship Manager 5

Speed, 4 lutego 2005, 10:24

Fani serii Championship Manager, której rozwojem zajmuje się obecnie Eidos oraz nowe studio producenckie Beautiful Game Studios, coraz bardziej niecierpliwią się o przyszłość serii. Pierwotnie CM5 miał zadebiutować w październiku 2004r., tymczasem jest już luty i nadal nie ma nawet dokładnej daty premiery. Jednak producenci uspakajają, tłumaczą się i zapowiadają więcej cotygodniowych informacji.

Zapowiedziano Realms of Stelanthir

Elrond, 4 lutego 2005, 10:01

W sieci pojawiły się pierwsze informacje o nowej grze z gatunku MMORPG, zatytułowanej Realms of Stelanthir. Dość enigmatycznym w tej sprawie jest fakt, że nieznana jest nazwa firmy, która zajmuje się wspomnianym projektem.

Close Combat: First to Fight - polska wersja z udziałem Romana Polko
Close Combat: First to Fight - polska wersja z udziałem Romana Polko

Michał Bobrowski, 4 lutego 2005, 09:53

W pracach nad nową taktyczną grą akcji Close Combat: First to Fight brali udział amerykańscy żołnierze (w tym weterani z Iraku i Afganistanu). Również w przypadku rodzimego wydania tego tytułu w prace nad polską wersją zaangażowana będzie osoba, która jak mało która obeznana jest ze współczesnym polem walki...

Gran Turismo 4 w Stanach Zjednoczonych już od 22 lutego

Krystian Smoszna, 4 lutego 2005, 09:33

Długo oczekiwana, czwarta odsłona popularnej serii wyścigów samochodowych o nazwie Gran Turismo trafi na rynek wcześniej, niż pierwotnie zapowiadano. Według najnowszych informacji płynących z obozu Sony, gra znajdzie się w sprzedaży już 22 lutego.

Act of War: Direct Action - expansion pack i sequel w drodze

Speed, 4 lutego 2005, 09:28

Od jakiegoś czasu można zaobserwować zwiększoną aktywność specjalistów od marketingu z firmy Atari, którzy co chwila pod niebiosa wychwalają nową grę strategiczną studia Eugen Systems zatytułowaną Act of War: Direct Action. Program ten nie miał jeszcze za sobą rynkowej premiery (planowana jest ona na marzec tego roku), a już wiemy, że powstanie dodatek oraz sequel omawianej pozycji!

Dla miłośników krykieta - Brian Lara International Cricket 2005

Speed, 4 lutego 2005, 08:58

Angielska odmiana palanta, gra sportowa między dwiema drużynami (zazwyczaj po jedenastu zawodników), w której piłkę uderza się specjalnym kijem (zwanym palantem) – krótko mówiąc, krykiet. Jak dla typowego Polaka jest to sport dość egzotyczny, niemniej wkrótce stanie się tematem nowej gry od geniuszy z Codemasters (jak głosi slogan reklamowy tej firmy) – Brian Lara International Cricket 2005.

Pierwsze screenshoty z The Godfather
Pierwsze screenshoty z The Godfather

Krystian Smoszna, 4 lutego 2005, 08:50

Coraz głośniej o komputerowej adaptacji znanego filmu „The Godfather” („Ojciec chrzestny”). Zaledwie przed dwoma dniami opublikowaliśmy kolejne, oficjalne informacje na temat gry a dzisiaj możemy dorzucić pierwsze screenshoty (z wersji na konsolę Xbox), jakie pojawiły się ostatnio w Internecie.

Top 10 gier w US (04/02/05)

Krystian Smoszna, 4 lutego 2005, 08:15

Przedstawiamy drugie notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych w 2005 roku, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje gry sprzedane w okresie 16-22 stycznia.

Sudeki na PC już w pełni oficjalnie

Speed, 4 lutego 2005, 08:11

Pierwsze pogłoski o Sudeki na PC pojawiły się w połowie grudnia, kiedy to ATI najwyraźniej przez pomyłkę opublikowało nowe sterowniki... poprawiające m.in. błąd właśnie w tej grze. Kilka dni temu parę z ust puściła niemiecka organizacja klasyfikująca gry komputerowe. Dziś natomiast ogłoszono już w pełni oficjalnie, że RPG studia Climax trafi do rąk posiadaczy komputerów osobistych!

Twórcy Hearts of Iron 2 nie spoczywają na laurach i zajmują się "Dyplomacją"

eLKaeR, 4 lutego 2005, 07:52

Pierwsza komputerowa adaptacja słynnej gry planszowej, noszącej nazwę Diplomacy i zaprojektowanej w połowie ubiegłego wieku, ujrzała światło dzienne blisko dwadzieścia lat temu. Pod koniec 1999 roku pamiętna firma Microprose wydała kolejną wirtualną „Dyplomację”, która została dość chłodno przyjęta przez konsumentów. Obecnie do niniejszego tematu podchodzą autorzy Hearts of Iron 2.

Co się dzieje z LEGO Star Wars?
Co się dzieje z LEGO Star Wars?

eLKaeR, 4 lutego 2005, 07:49

Czy straszliwy Darth Vader wiedziałby o istnieniu Danii? Pewnikiem nie, ponieważ ów osobnik koncentrował się raczej na całych planetach. Jednak wspomniany niewielki kraj jest ojczyzną słynnych klocków LEGO, których ścieżka ponownie zbiegnie się z uniwersum Star Wars – tym razem w kontekście elektronicznej rozrywki. Mamy dla Szanownych Czytelników garść świeżych informacji na ten temat.

Marilyn Manson na ścieżce dźwiękowej do Cold Fear
Marilyn Manson na ścieżce dźwiękowej do Cold Fear

Krystian Smoszna, 4 lutego 2005, 07:44

Jeśli kontrowersyjny zespół pieśni i tańca o nazwie Marilyn Manson zalicza się do Twoich ulubionych, z pewnością zainteresuje Cię poniższa wiadomość. Jeden z nowszych utworów grupy trafi na ścieżkę dźwiękową gry Cold Fear i zostanie użyty w promocyjnych materiałach video.