Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 16 lutego 2005

Poradnik: Total Manager 2005

Redakcja GRYOnline.pl, 16 lutego 2005, 14:33

Poradnik do menadżera piłkarskiego Total Manager 2005 zawiera szczegółowe opisy wszystkich najważniejszych aspektów pracy trenerskiej - treningów, obozów treningowych, ustawień taktycznych, angażowania sztabu szkoleniowego...

Figurki żołnierzy z ... America's Army

Elrond, 16 lutego 2005, 14:31

Pamiętam z dzieciństwa moje ulubione zabawki, do których z pewnością zaliczały się plastykowe żołnierzyki, pokieraszowane w wielu bojach stoczonych w podwórkowej piaskownicy. Z biegiem czasu i wraz z pojawieniem się komputerowych gier wojennych, żołnierzyki zostały zastąpione swoimi wirtualnymi odpowiednikami. Teraz jednak można zauważyć powrót do korzeni, i to inspirowany właśnie grą.

„Europa Universalis II” na Nintendo DS i innych urządzeniach przenośnych

Cisek, 16 lutego 2005, 13:48

Kiedy „Europa Universalis II” ukazała się na rynku (a stało się to w listopadzie 2001 roku) osiągnęła na całym świecie spory sukces zjednując sobie kolejne rzesze wielbicieli serii. Obecnie Panowie z Paradox Interactive pracują wspólnie z Pocket PC Studios nad przeniesieniem bestsellerowego tytułu na „kieszonkowe platformy”: Palm OS, Windows CE i (co najbardziej ucieszy graczy) Nintendo DS.

Marynarz Popeye znów z nami
Marynarz Popeye znów z nami

eLKaeR, 16 lutego 2005, 13:44

Krzepkiego marynarza imieniem Popeye znają zapewne wszyscy entuzjaści kreskówek, chociaż ów bohater wywodzi się z gazetowych komiksów, drukowanych pod koniec lat dwudziestych ubiegłego wieku. Już wkrótce słynny amator szpinaku ponownie zaprezentuje się szerokiej publiczności w grze, noszącej tytuł Popeye: Rush for Spinach.

Piła łańcuchowa do Resident Evil 4 - ale będzie jatka!

Elrond, 16 lutego 2005, 13:09

Dawno już minęły czasy, kiedy podstawowym kontrolerem gier komputerowych był dżojstik, czyli tłumacząc bardzo prosto, drążek do zabawy. Dzisiaj kontrolery osiągają przeróżne kształty, często bardzo wymyślne. Lecz najnowsze urządzenie do obsługi rozgrywki Resident Evil 4 będzie się z pewnością wyróżniać na tle innych. Panie i panowie, nadciąga Resident Evil 4 Chainsaw!

Xbox 2 z potężnym procesorem graficznym

Krooliq, 16 lutego 2005, 12:40

Coraz więcej szczegółów wycieka na temat najnowszego projektu Microsoftu, czyli nowej konsoli gier Xbox 2. Tym razem w sieci pojawiły się jeszcze niepotwierdzone informacje dotyczące parametrów nowego procesora graficznego w tej konsoli.

Laboratorium Dextera i inne kreskówki z Cartoon Network jako gry

eLKaeR, 16 lutego 2005, 12:12

Jeśli mowa o telewizyjnym kanale, emitującym wyłącznie filmy animowane, to na myśl od razu przychodzi słynna stacja Cartoon Network. Biblioteka wyświetlanych tamże kreskówek obejmuje kilkadziesiąt rozmaitych tytułów dla odmiennych kategorii wiekowych. Małoletni i nieco starsi widzowie winni być usatysfakcjonowani, ponieważ powstaje szereg świeżych gier na podstawie popularnych seriali rysunkowych.

Kilkuset graczy zbanowanych w Final Fantasy XI

Elrond, 16 lutego 2005, 11:28

14 luty, Walentynki. Bardzo miły dzień, szczególnie dla wszystkich zakochanych. Jednak niektórzy gracze będą przeklinać tę datę, ponieważ właśnie wtedy z kontami w Final Fantasy XI pożegnało się ponad 800 osób, i to na zawsze. Przyczyna? Złamanie warunków umowy PlayOnline Member Agreement.

All Points Bulletin = GTA online?!

Elrond, 16 lutego 2005, 11:04

Na konferencji prasowej zorganizowanej przez firmę Webzen, dziennikarze branżowi mogli dowiedzieć się m.in., iż uzyskała ona (firma, nie konferencja) prawa wydawnicze do gry All Points Bulletin (APB). Jeśli ta nazwa nic Wam nie mówi, dodam, iż APB jest pierwszą grą sieciową tworzoną przez Davida Jonesa, ojca hitu Grand Theft Auto, i jego firmę developerską, Real Time Worlds.

The Curse of Monkey Island na Nintendo DS?

Krystian Smoszna, 16 lutego 2005, 11:00

Coraz ciekawsze wieści napływają w związku z kolejnymi produkcjami na najnowszy wynalazek firmy Nintendo, konsolę przenośną DS. Zaledwie kilka dni temu informowaliśmy o konwersji Command & Conquer: Red Alert 2, a już teraz słychać pierwsze plotki na temat przeniesienia trzeciej odsłony kultowej serii przygodówek o nazwie Monkey Island.

The Moment of Silence – wkrótce pojawi się również w Ameryce Północnej

Krooliq, 16 lutego 2005, 09:55

The Adventure Company podała właśnie do wiadomości, że gra przygodowa The Moment of Silence, która europejską premierę miała w listopadzie zeszłego roku, ukaże się wkrótce również w Ameryce Północnej. Aktualnie produkt ten pojechał do tłoczni i 23 lutego ma się pojawić w amerykańskich sklepach.

"Złota" Darwinia

Krystian Smoszna, 16 lutego 2005, 09:37

Nie da się ukryć, że pośród różnej maści RTS-ów, ukazujących się co roku w zatrważających ilościach, trudno znaleźć coś oryginalnego. Duże szanse na zmianę tej ponurej rzeczywistości ma Darwinia – nowy produkt firmy Introversion Software, który właśnie osiągnął „złoty” status, a co za tym idzie, powędrował do tłoczni.

Stalingrad w złocie
Stalingrad w złocie

Kull, 16 lutego 2005, 09:30

Black Bean, europejski wydawca gry „Great Battles of World War II: Stalingrad” oznajmił, iż tytuł ten wszedł właśnie w złotą fazę produkcji. Przypomnijmy, że program tworzony jest przez rosyjskich programistów ze studia DTF Games. Przy pisaniu gry korzystali oni ze zmodyfikowanej wersji silnika graficznego jaki posłużył w swoim czasie do wykreowania programów spod znaku Blitzkrieg.

Strategy First podpisuje kontrakt z Exent Technologies

Krystian Smoszna, 16 lutego 2005, 08:44

O słabej kondycji Strategy First Inc. informowaliśmy na łamach naszego serwisu kilkakrotnie, głównie w kontekście zrywania kontraktów z podległymi tej firmie developerami. Jak się okazuje, koncern nie ma zamiaru poddać się bez walki, o czym najlepiej świadczy podpisana właśnie umowa z Exent Technologies.

NASCAR SimRacing już w sklepach
NASCAR SimRacing już w sklepach

Kull, 16 lutego 2005, 08:42

Electronic Arts poinformował, iż do sprzedaży trafił właśnie najnowszy symulator wyścigów NASCAR, sygnowany logiem grupy developerskiej EA Tiburon. Gra otrzymała oznaczenie „E” (for Everyone – dla wszystkich) w rankingu ESRB i kosztuje $39.99 (120 PLN). Za sprawą polskiego oddziału firmy wydawniczej EA, „SimRacing” pojawi się w nadwiślańskich sklepach prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości.

Top 10 gier na PC w UK (16/02/05)

Krystian Smoszna, 16 lutego 2005, 08:22

Przedstawiamy kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier na PC w Wielkiej Brytanii, które zostało opracowane na podstawie danych zebranych przez kompanie Chart Track i ELSPA. Poniższa lista jest szóstą w tym roku i obejmuje okres od 6 do 12 lutego.