Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 21 lutego 2005

Wywiad z Timem Willitsem na temat konsolowej wersji Doom 3

Krystian Smoszna, 21 lutego 2005, 17:20

Kampania promocyjna Doom 3 w wersji na konsolę Xbox idzie pełną parą i jest to jak najbardziej zrozumiałe, wszak będzie to jedno z największych wydarzeń dla posiadaczy produktu firmy Microsoft w pierwszej połowie bieżącego roku.

Pierwsze szczegóły na temat dodatku do Half-Life 2

Krystian Smoszna, 21 lutego 2005, 16:56

Tego można było się spodziewać: jedna z najlepiej sprzedających się gier 2004 roku – Half-Life 2 – doczeka się kontynuacji w postaci dodatku. Pierwsze oficjalne informacje na temat rozszerzenia pojawiły się w najnowszym numerze brytyjskiej edycji magazynu PC Gamer.

Szykuje się swoisty face-lifting Nintendo DS

eLKaeR, 21 lutego 2005, 15:16

Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych mają możliwość kupienia nowej mobilnej konsoli Nintendo DS od 21 listopada 2004, a sugerowana cena detaliczna wynosi 149,99 USD (około 457 PLN). Natomiast Europejczycy pójdą do sklepów dopiero za osiemnaście dni i będą musieli wyłożyć na ladę 149,99 EUR (597 PLN). Dyrektor zarządzający koncernu Nintendo, czyli Satoru Iwata, poruszył tymczasem pewną ciekawą kwestię.

EMPiK – TOP lista po raz 7

Elrond, 21 lutego 2005, 15:07

Jak co tydzień przedstawiamy Wam notowanie najchętniej kupowanych gier na PC oraz PS2 w sieci sklepów EMPiK. Tym razem zestawienie obejmuje okres od 2005.02.14 do 2005.02.20. Dobra wiadomość do antyfanów Simów – The Sims 2 znowu zaliczyli obsuwę.

II Mistrzostwa Polski Colin McRae Rally już w najbliższy piątek!!!

Redakcja GRYOnline.pl, 21 lutego 2005, 14:59

Już tylko kilka dni dzieli nas od rozpoczęcia kolejnych, II Mistrzostw Polski Colin McRae Rally. W dniach 25-27 lutego w warszawskim multipleksie Silver Screen przy ulicy Puławskiej 17 ponownie staną do rywalizacji najlepsi zawodnicy z całego kraju. Natomiast dzisiaj kontynuujemy przegląd nagród, jakie czekają na zwycięzców. Warto też dodać, że lista nagród wydłuża się z każdą godziną, jaka nas zbliża do rozpoczęcia zawodów!!!

Konkurs Hearts of Iron II - gra za friko! zakończony

Solnica, 21 lutego 2005, 14:22

Zakończył się nasz mini konkurs dla posiadaczy abonamentów MayClub w którym nagrodą dla zwycięzcy był egzemplarz gry Hearts of Iron II. Tym razem szczęśliwy los uśmiechnął się do osoby o ksywce ...

Najlepiej sprzedające się gry w Media Markt - tydzień 7

ComCo, 21 lutego 2005, 13:51

Poniżej znajdziecie najnowsze zestawienie najlepiej sprzedających się gier w sieci sklepów Media Markt, obejmujące tydzień od 14 do 20 lutego. Standardowo, ranking obejmuje trzy platformy sprzętowe: PC, PlayStation 2 oraz Game Boy Advance.

Zamów pizzę z dostawą do domu podczas grania w EverQuest II

ComCo, 21 lutego 2005, 13:20

Wirtualny świat MMOcRPG o nazwie EverQuest II wciąga amerykańskich graczy tak bardzo, że często zapominają o konieczności wykonywania tak oczywistej czynności jak jedzenie. Firmy: Pizza Hut oraz Sony Online Entertainment postanowiły wyjść naprzeciw odgłosom „burczenia” w żołądkach maniaków EQII - do listy komend w grze została dodana bowiem nowa, umożliwiająca zamówienie gorącej pizzy, z dostawą prosto do domu (niestety tylko na terenie USA).

Ojciec Chrzestny już w sieci

Krystian Smoszna, 21 lutego 2005, 13:16

Koncern Electronic Arts otworzył oficjalną stronę swojej nowej produkcji o nazwie The Godfather. Wielbiciele rodziny Don Corleone znajdą tam podstawowe informacje na temat gry, opublikowane dotychczas screenshoty oraz dwa krótkie filmy. Oczywiście, z czasem zawartość merytoryczna strony będzie się zwiększać. Witryna dostępna jest w tym miejscu.

Sims 2: University gotowa

Elrond, 21 lutego 2005, 12:49

Z najnowszej części Pamiętników Twórcy, dotyczących rozszerzenia bardzo popularnej symulacji, The Sims 2, o podtytule University, fanów gry zainteresuje z pewnością jeden fakt. Prace nad dodatkiem dobiegły końca. Projektanci i developerzy z firmy Maxis mogą złapać chwilę wytchnienia przed kolejnym projektem, my natomiast musimy poczekać na oficjalne oświadczenie EA w sprawie wydania gry.

Nowa gra przygodowa ojców Grim Fandango i Full Throttle

eLKaeR, 21 lutego 2005, 12:23

Nareszcie doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi pierwszej przygodówki ze studia Telltale Games, założonego przez byłych pracowników korporacji LucasArts, zaangażowanych niegdyś w głośny projekt Sam & Max Freelance Police. Nowa pozycja przygotowywana jest z myślą o komputerach osobistych klasy PC.

A w Fight Night Round 2 zobaczymy ...

Elrond, 21 lutego 2005, 11:10

Firma Electronic Arts zdecydowała się na opublikowanie nazwisk bokserów, którzy wystąpią w drugiej odsłonie Fight Night, realistycznej symulacji walk na ringu. I tak na okładce pudełka z grą zobaczymy Bernarda Hopkinsa, natomiast w ringu będziemy mogli wcielić się w takie legendy jak Muhammad Ali czy brylujący obecnie w wadze lekkopółśredniej, Arturo Gatti.

KOTOR II za wcześnie?

Elrond, 21 lutego 2005, 10:05

Bardzo ciekawy artykuł dotyczący Knights of the Old Republic II pojawił się ostatnio na serwisie Gamespy. Redaktorzy serwisu poużywali sobie na tak niecierpliwie oczekiwanej kontynuacji niewątpliwie jednej z lepszych gier RPG ostatnich lat. Ich zdaniem, producenci gry popełnili karygodny błąd, wypuszczając grę na rynek zbyt wcześnie.

Konami Europe i DC Studios podejmują współpracę

Elrond, 21 lutego 2005, 10:05

Przedstawiciele firmy DC Studios poinformowali o fakcie podpisania umowy developerskiej z Konami Europe. Porozumienie to obejmuje stworzenie niezapowiedzianego jeszcze tytułu, który miałby ukazać się w ostatnim kwartale tego roku na PC, PS2 oraz GBA.

Eugene P. Jarvis uhonorowany przez IGDA

Krystian Smoszna, 21 lutego 2005, 10:04

Międzynarodowe stowarzyszenie twórców gier video (IGDA) ogłosiła swoją kandydaturę do specjalnej nagrody za wybitne osiągnięcia na polu elektronicznej rozrywki. Otrzyma ją Eugene P. Jarvis, twórca takich hitów jak Defender i Robotron: 2084.

Historia serii The Settlers - cz. 1

Krystian Smoszna, 21 lutego 2005, 09:34

Już wkrótce na rynku zadebiutuje najnowsza, piąta odsłona gry The Settlers. Mająca ponad dziesięcioletnią tradycję marka zmieniła diametralnie swoje oblicze, o czym zresztą można przekonać się uruchamiając oficjalne demo. W serii krótkich artykułów, które mam zaszczyt zapoczątkować przyjrzymy się, jak kolejne części tej gry ewoluowały wraz z rynkiem oprogramowania rozrywkowego.

Jak się miewa trzecia część serii Anno?

eLKaeR, 21 lutego 2005, 09:26

Autorzy gry RTS o nazwie No Man’s Land: Fight for Your Rights!, czyli pracownicy niemieckiej firmy Related Designs, tworzą teraz nową pozycję PeCetową, będącą kontynuacją Anno 1602: Creation of New World i Anno 1503: The New World. Dysponujemy garścią świeżych informacji tekstowo-graficznych na ten temat i chcielibyśmy się nią podzielić z Szanownymi Czytelnikami.

Darmowa benzyna z okazji premiery Gran Turismo 4

eLKaeR, 21 lutego 2005, 08:44

Ceny paliw płynnych w Polsce nadal wywołują u wielu kierowców niebezpiecznie wysoki poziom frustracji w trakcie każdorazowego tankowania samochodu, motocykla etc. Tymczasem firma wydawnicza Sony Computer Entertainment postanowiła zorganizować akcję napełniania baków za darmo.