Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 21 lutego 2005

Wywiad z Timem Willitsem na temat konsolowej wersji Doom 3

Krystian Smoszna, 21 lutego 2005, 17:20

Kampania promocyjna Doom 3 w wersji na konsolę Xbox idzie pełną parą i jest to jak najbardziej zrozumiałe, wszak będzie to jedno z największych wydarzeń dla posiadaczy produktu firmy Microsoft w pierwszej połowie bieżącego roku.

Pierwsze szczegóły na temat dodatku do Half-Life 2

Krystian Smoszna, 21 lutego 2005, 16:56

Tego można było się spodziewać: jedna z najlepiej sprzedających się gier 2004 roku – Half-Life 2 – doczeka się kontynuacji w postaci dodatku. Pierwsze oficjalne informacje na temat rozszerzenia pojawiły się w najnowszym numerze brytyjskiej edycji magazynu PC Gamer.

Szykuje się swoisty face-lifting Nintendo DS

eLKaeR, 21 lutego 2005, 15:16

Mieszkańcy Stanów Zjednoczonych mają możliwość kupienia nowej mobilnej konsoli Nintendo DS od 21 listopada 2004, a sugerowana cena detaliczna wynosi 149,99 USD (około 457 PLN). Natomiast Europejczycy pójdą do sklepów dopiero za osiemnaście dni i będą musieli wyłożyć na ladę 149,99 EUR (597 PLN). Dyrektor zarządzający koncernu Nintendo, czyli Satoru Iwata, poruszył tymczasem pewną ciekawą kwestię.

EMPiK – TOP lista po raz 7

Elrond, 21 lutego 2005, 15:07

Jak co tydzień przedstawiamy Wam notowanie najchętniej kupowanych gier na PC oraz PS2 w sieci sklepów EMPiK. Tym razem zestawienie obejmuje okres od 2005.02.14 do 2005.02.20. Dobra wiadomość do antyfanów Simów – The Sims 2 znowu zaliczyli obsuwę.

II Mistrzostwa Polski Colin McRae Rally już w najbliższy piątek!!!

Redakcja GRYOnline.pl, 21 lutego 2005, 14:59

Już tylko kilka dni dzieli nas od rozpoczęcia kolejnych, II Mistrzostw Polski Colin McRae Rally. W dniach 25-27 lutego w warszawskim multipleksie Silver Screen przy ulicy Puławskiej 17 ponownie staną do rywalizacji najlepsi zawodnicy z całego kraju. Natomiast dzisiaj kontynuujemy przegląd nagród, jakie czekają na zwycięzców. Warto też dodać, że lista nagród wydłuża się z każdą godziną, jaka nas zbliża do rozpoczęcia zawodów!!!

Konkurs Hearts of Iron II - gra za friko! zakończony
Konkurs Hearts of Iron II - gra za friko! zakończony

Solnica, 21 lutego 2005, 14:22

Zakończył się nasz mini konkurs dla posiadaczy abonamentów MayClub w którym nagrodą dla zwycięzcy był egzemplarz gry Hearts of Iron II. Tym razem szczęśliwy los uśmiechnął się do osoby o ksywce ...

Najlepiej sprzedające się gry w Media Markt - tydzień 7

ComCo, 21 lutego 2005, 13:51

Poniżej znajdziecie najnowsze zestawienie najlepiej sprzedających się gier w sieci sklepów Media Markt, obejmujące tydzień od 14 do 20 lutego. Standardowo, ranking obejmuje trzy platformy sprzętowe: PC, PlayStation 2 oraz Game Boy Advance.

Zamów pizzę z dostawą do domu podczas grania w EverQuest II

ComCo, 21 lutego 2005, 13:20

Wirtualny świat MMOcRPG o nazwie EverQuest II wciąga amerykańskich graczy tak bardzo, że często zapominają o konieczności wykonywania tak oczywistej czynności jak jedzenie. Firmy: Pizza Hut oraz Sony Online Entertainment postanowiły wyjść naprzeciw odgłosom „burczenia” w żołądkach maniaków EQII - do listy komend w grze została dodana bowiem nowa, umożliwiająca zamówienie gorącej pizzy, z dostawą prosto do domu (niestety tylko na terenie USA).

Ojciec Chrzestny już w sieci
Ojciec Chrzestny już w sieci

Krystian Smoszna, 21 lutego 2005, 13:16

Koncern Electronic Arts otworzył oficjalną stronę swojej nowej produkcji o nazwie The Godfather. Wielbiciele rodziny Don Corleone znajdą tam podstawowe informacje na temat gry, opublikowane dotychczas screenshoty oraz dwa krótkie filmy. Oczywiście, z czasem zawartość merytoryczna strony będzie się zwiększać. Witryna dostępna jest w tym miejscu.

Sims 2: University gotowa

Elrond, 21 lutego 2005, 12:49

Z najnowszej części Pamiętników Twórcy, dotyczących rozszerzenia bardzo popularnej symulacji, The Sims 2, o podtytule University, fanów gry zainteresuje z pewnością jeden fakt. Prace nad dodatkiem dobiegły końca. Projektanci i developerzy z firmy Maxis mogą złapać chwilę wytchnienia przed kolejnym projektem, my natomiast musimy poczekać na oficjalne oświadczenie EA w sprawie wydania gry.

Nowa gra przygodowa ojców Grim Fandango i Full Throttle

eLKaeR, 21 lutego 2005, 12:23

Nareszcie doczekaliśmy się oficjalnej zapowiedzi pierwszej przygodówki ze studia Telltale Games, założonego przez byłych pracowników korporacji LucasArts, zaangażowanych niegdyś w głośny projekt Sam & Max Freelance Police. Nowa pozycja przygotowywana jest z myślą o komputerach osobistych klasy PC.

A w Fight Night Round 2 zobaczymy ...

Elrond, 21 lutego 2005, 11:10

Firma Electronic Arts zdecydowała się na opublikowanie nazwisk bokserów, którzy wystąpią w drugiej odsłonie Fight Night, realistycznej symulacji walk na ringu. I tak na okładce pudełka z grą zobaczymy Bernarda Hopkinsa, natomiast w ringu będziemy mogli wcielić się w takie legendy jak Muhammad Ali czy brylujący obecnie w wadze lekkopółśredniej, Arturo Gatti.

Konami Europe i DC Studios podejmują współpracę

Elrond, 21 lutego 2005, 10:05

Przedstawiciele firmy DC Studios poinformowali o fakcie podpisania umowy developerskiej z Konami Europe. Porozumienie to obejmuje stworzenie niezapowiedzianego jeszcze tytułu, który miałby ukazać się w ostatnim kwartale tego roku na PC, PS2 oraz GBA.

KOTOR II za wcześnie?

Elrond, 21 lutego 2005, 10:05

Bardzo ciekawy artykuł dotyczący Knights of the Old Republic II pojawił się ostatnio na serwisie Gamespy. Redaktorzy serwisu poużywali sobie na tak niecierpliwie oczekiwanej kontynuacji niewątpliwie jednej z lepszych gier RPG ostatnich lat. Ich zdaniem, producenci gry popełnili karygodny błąd, wypuszczając grę na rynek zbyt wcześnie.

Eugene P. Jarvis uhonorowany przez IGDA
Eugene P. Jarvis uhonorowany przez IGDA

Krystian Smoszna, 21 lutego 2005, 10:04

Międzynarodowe stowarzyszenie twórców gier video (IGDA) ogłosiła swoją kandydaturę do specjalnej nagrody za wybitne osiągnięcia na polu elektronicznej rozrywki. Otrzyma ją Eugene P. Jarvis, twórca takich hitów jak Defender i Robotron: 2084.

Historia serii The Settlers - cz. 1
Historia serii The Settlers - cz. 1

Krystian Smoszna, 21 lutego 2005, 09:34

Już wkrótce na rynku zadebiutuje najnowsza, piąta odsłona gry The Settlers. Mająca ponad dziesięcioletnią tradycję marka zmieniła diametralnie swoje oblicze, o czym zresztą można przekonać się uruchamiając oficjalne demo. W serii krótkich artykułów, które mam zaszczyt zapoczątkować przyjrzymy się, jak kolejne części tej gry ewoluowały wraz z rynkiem oprogramowania rozrywkowego.

Jak się miewa trzecia część serii Anno?
Jak się miewa trzecia część serii Anno?

eLKaeR, 21 lutego 2005, 09:26

Autorzy gry RTS o nazwie No Man’s Land: Fight for Your Rights!, czyli pracownicy niemieckiej firmy Related Designs, tworzą teraz nową pozycję PeCetową, będącą kontynuacją Anno 1602: Creation of New World i Anno 1503: The New World. Dysponujemy garścią świeżych informacji tekstowo-graficznych na ten temat i chcielibyśmy się nią podzielić z Szanownymi Czytelnikami.

Darmowa benzyna z okazji premiery Gran Turismo 4

eLKaeR, 21 lutego 2005, 08:44

Ceny paliw płynnych w Polsce nadal wywołują u wielu kierowców niebezpiecznie wysoki poziom frustracji w trakcie każdorazowego tankowania samochodu, motocykla etc. Tymczasem firma wydawnicza Sony Computer Entertainment postanowiła zorganizować akcję napełniania baków za darmo.