Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 25 lutego 2005

Pierwszy dzień Poznań Game Arena 2005 zbliża się ku końcowi
Pierwszy dzień Poznań Game Arena 2005 zbliża się ku końcowi

Speed, 25 lutego 2005, 20:01

Pierwszy dzień targów Poznań Game Arena 2005, określanych jako polski rekord jeśli chodzi o ilość komputerów (minimum 200 stanowisk), pomału zbliża się ku końcowi. Zgodnie z zapowiedziami, tegoroczne targi przybrały nieco inną formę, stąd podział całej imprezy na pięć osobnych aren: Tournament, Skate, Moto, Fantasy oraz Paintball. Pierwsze relacje i wrażenia – w dalszej części wiadomości.

Historia serii The Settlers - cz. 5
Historia serii The Settlers - cz. 5

Krystian Smoszna, 25 lutego 2005, 16:56

Już wkrótce na polskim rynku zadebiutuje najnowsza, piąta odsłona gry The Settlers. Mająca ponad dziesięcioletnią tradycję marka zmieniła diametralnie swoje oblicze, o czym zresztą można przekonać się uruchamiając oficjalne demo. W serii krótkich artykułów, przedstawiamy kolejne odsłony programu. Dzisiaj czas na głównego bohatera tej opowieści – The Settlers: Heritage of Kings.

Dual Screen z obsługą sieci bezprzewodowych i możliwością odtwarzania Divx

Elrond, 25 lutego 2005, 15:43

Wojna między Sony a Nintendo trwa. Każda z firm stara się zainteresować jak największą ilość graczy i przekonać do zakupu właśnie tego jedynego, najlepszego handhelda, oczywiście firmowanego własnym logo. Jeśli więc wahacie się jeszcze nad zakupem przenośnej konsoli a wybór padnie na PSP lub DS, to przeczytajcie, co już niedługo, zaoferuje Wam firma Nintendo.

Kolejne rozszerzenie Silent Storm?

Elrond, 25 lutego 2005, 14:39

Dość ciekawa wiadomość, która zainteresuje głównie fanów Silent Storm, pojawiła się w głębiach Internetu. Z dużym prawdopodobieństwem można sądzić, że Wasza przygoda z grą nie skończyła się na oryginalnej wersji i oficjalnym dodatku do niej, Sentinels. Jak informuje rosyjski wydawca gry, firma Nival Interactive, podpisano porozumienie z grupą Novik, która stworzyła modyfikację Silent Storm...

Wiemy kto pojawi się na sountrackach do MVP Baseball 2005, FIFA Street oraz Fight Night Round 2

Elrond, 25 lutego 2005, 13:24

Firma Electronic Arts znana jest graczom głównie ze swoich sportowych produkcji symulujących sporą ilość dyscyplin. Pozostawiając bez komentarza grywalność oraz grafikę tych gier (o gustach się nie dyskutuje) przejdźmy do oprawy dźwiękowej dzieł z EA. Elektronicy starają się, żeby stała ona zawsze na wysokim poziomie, i choć nie zawsze im to wychodzi, to przynajmniej jest co posłuchać.

Eliminacje II Mistrzostw Polski Colin McRae Rally!!!

Redakcja GRYOnline.pl, 25 lutego 2005, 12:23

Już dzisiaj o godzinie 14:00 rozpoczynają się eliminacje II Mistrzostw Polski Colin McRae Rally. W warszawskim multipleksie Silver Screen przy ulicy Puławskiej 17 ponownie staną do rywalizacji najlepsi zawodnicy z całego kraju!

Sakaguchi-san dołączył do rodziny Microsoft

Elrond, 25 lutego 2005, 11:58

Jak podali przedstawiciele giganta z Redmont, szeregi pracowników Microsoft Game Studios zasilił pan Hironobu Sakaguchi. Pragnąc uspokoić rozgorączkowanych czytelników, którzy zapewne rzucają teraz gromy na pracowników GOLa zatwierdzających takie mało interesujące wiadomości, podpowiem, iż to właśnie Hironobu Sakaguchi uznawany jest za ojca serii Final Fantasy, był również wiceprezesem Square Enix

Reklamy w grach online stały się faktem

Elrond, 25 lutego 2005, 11:12

Część czytelników pamięta zapewne informację z października zeszłego roku, dotyczącą umieszczania reklam w grach online. Wtedy pomysł był dopiero w fazie rozwoju, dzisiaj jednak wszedł w życie, dosłownie i w przenośni, a pierwszą firmą, która zdecydowała się na zawartość reklamową w swoim produkcie jest Funcom, który społeczności Anarchy Online zapewni dodatkową (nie)atrakcję.

Beta testy Storm Riders Online
Beta testy Storm Riders Online

Kull, 25 lutego 2005, 10:57

Storm Riders Online to gra z gatunku MMORPG (massively multiplayer online role-playing game), stworzona na podstawie serii komiksów pt. „Fung Wan”. Świat programu został umiejscowiony w mitycznych czasach starożytnych Chin. Miłośnicy samurajów i dalekowschodniej kultury, mogą już zakładać darmowe konta i uczestniczyć w otwartych beta testach programu.

Brothers in Arms: Road to Hill 30 w złocie !!

Elrond, 25 lutego 2005, 10:06

Moim zdaniem informacja ta zdominuje dzisiejszy serwis newsowy. Długo oczekiwana gra Brothers in Arms: Road to Hill 30, która zdaniem wielu zrewolucjonizuje projekty oparte na wydarzeniach II Wojny Światowej, weszła w złotą fazę. Wiadomość tę, nie bez dumy oczywiście, przekazała mediom firma Ubisoft, wydawca tego tytułu.

1.03.2005 pod znakiem Empire Earth II
1.03.2005 pod znakiem Empire Earth II

Kull, 25 lutego 2005, 09:59

Empire Earth II to tworzona z ogromnych rozmachem gra strategiczna, w której będziemy mogli stanąć ma czele jednej z czternastu cywilizacji i pokierować jej rozwojem od epoki kamienia łupanego do ery współczesnej. Wydawca gry, firma Vivendi zapowiedziała dziś, iż grywalna wersja demo programu zostanie udostępniona we wtorek 1 marca.

Indigo Prophecy w rękach Atari

Krystian Smoszna, 25 lutego 2005, 08:25

O tym, jak dobrym źródłem informacji są amerykańskie sklepy internetowe, mogliśmy przekonać się w ciągu kilku ostatnich lat wielokrotnie. Tym razem na pochwały zasłużyła sieć GameStop, która już w styczniu przepowiedziała, że wydawcą gry Indigo Prophecy został koncern Atari. Główni zainteresowani dopiero wczoraj oficjalnie potwierdzili plotkę.

Cold Fear w "złocie"

Krystian Smoszna, 25 lutego 2005, 07:45

Ostatnio stosunkowo często wspominamy o nowym produkcie firmy DarkWorks (twórców Alone in the Dark: The New Nightmare), zatytułowanym Cold Fear i nie należy się temu dziwić, wszak program zapowiada się wyjątkowo interesująco. Posiadacze konsol mogą już zacierać ręce – gra w wersji na platformy Xbox oraz PlayStation 2 osiągnęła właśnie „złoty” status, o czym poinformował koncern UbiSoft.

Nintendo ujawnia plan wydawniczy na drugi kwartał 2005 roku

Krystian Smoszna, 25 lutego 2005, 07:21

Koncern Nintendo opublikował szczegółowe oraz (w wielu przypadkach) przybliżone daty premiery gier video, jakie ukażą się na produkowane przez koncern konsole w drugim kwartale bieżącego roku.

Koniec Troika Games

Krystian Smoszna, 25 lutego 2005, 07:18

Koniec domysłów i spekulacji. Leonard Boyarsky, Tim Cain oraz Jason Anderson wystosowali specjalne oświadczenie, w którym poinformowali o likwidacji Troika Games. Tym samym potwierdziły się wcześniejsze plotki, mówiące o wyprzedaży sprzętu biurowego, które zwiastowały rychły upadek firmy.

Top 10 gier w US (25/02/05)

Krystian Smoszna, 25 lutego 2005, 07:07

Przedstawiamy szóste notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych w 2005 roku, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje gry sprzedane w okresie od 6 do 12 lutego.