Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 25 lutego 2005, 11:58

autor: Elrond

Sakaguchi-san dołączył do rodziny Microsoft

Jak podali przedstawiciele giganta z Redmont, szeregi pracowników Microsoft Game Studios zasilił pan Hironobu Sakaguchi. Pragnąc uspokoić rozgorączkowanych czytelników, którzy zapewne rzucają teraz gromy na pracowników GOLa zatwierdzających takie mało interesujące wiadomości, podpowiem, iż to właśnie Hironobu Sakaguchi uznawany jest za ojca serii Final Fantasy, był również wiceprezesem Square Enix

Jak podali przedstawiciele giganta z Redmont, szeregi pracowników Microsoft Game Studios zasilił pan Hironobu Sakaguchi. Pragnąc uspokoić rozgorączkowanych czytelników, którzy zapewne rzucają teraz gromy na pracowników GOLa zatwierdzających takie mało interesujące wiadomości, podpowiem, iż to właśnie Hironobu Sakaguchi uznawany jest za ojca serii Final Fantasy, był również wiceprezesem Square Enix.

Co z tego swoistego mariażu wyniknie dla graczy nie muszę chyba nikomu tłumaczyć. W chili obecnej, Sakaguchi już zabrał się do pracy przy dwóch projektach z gatunku RPG, które ukażą się wyłącznie na platformę Xbox. W planach przewidziane są także gry na konsole nowej generacji. Jak powiedział sam Hironobu, technologie wypracowane w Microsofcie a wykorzystane w tych konsolach pozwolą mu na powołanie do życia pomysłów i idei, która lęgły się w jego głowie od wielu lat, ale z powodu różnych ograniczeń nie mogły ujrzeć światła dziennego. “Zamierzam tchnąć życie w te gry i stworzyć postaci, które na zawsze pozostaną w sercach i umysłach graczy”.