Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 23 lutego 2005

Poradnik: The Punisher

Redakcja GRYOnline.pl, 23 lutego 2005, 18:08

Poradnik do gry akcji The Punisher, opartą o kolejną postać komiksowego mściciela. Zawiera dokładny opis przejścia wszystkich misji, skupiający się głównie na trudniejszych momentach (masowych strzelaninach), bossach i wykonywanych zadaniach.

Historia serii The Settlers - cz. 3
Historia serii The Settlers - cz. 3

Krystian Smoszna, 23 lutego 2005, 15:11

Już wkrótce na rynku zadebiutuje najnowsza, piąta odsłona gry The Settlers. Mająca ponad dziesięcioletnią tradycję marka zmieniła diametralnie swoje oblicze, o czym zresztą można przekonać się uruchamiając oficjalne demo. W serii krótkich artykułów, przedstawiamy kolejne odsłony programu. Dzisiaj czas na część trzecią.

Ponad 1000 darmowych Mini Filmów z gier na GRY-OnLine

Redakcja GRYOnline.pl, 23 lutego 2005, 14:55

Z przyjemnością i nie bez dumy startujemy dziś z nową usługą, ponad 1000 darmowymi Mini Filmami z gier. Są to filmy przygotowane i zoptymalizowane specjalnie pod kątem odtwarzania ich bezpośrednio, na żywo w przeglądarce internetowej.

Havok Trzeci

Elrond, 23 lutego 2005, 14:32

Na początek mały quiz. Co łączy te gry: URU: Ages Beyond Myst, Deus Ex: Invisible War, Max Payne 2, Thief: Deadly Shadows i Half-Life 2 (oraz kilka niewymienionych)? Otóż drodzy czytelnicy, we wszystkich tych projektach, silnikiem odpowiedzialnym za fizykę jest Havok. A wspominamy o tym dlatego, iż producenci silnika zapowiedzieli jego trzecią odsłonę.

Mariaż filmu i gier komputerowych - czysty zysk, ale czy na pewno?

Elrond, 23 lutego 2005, 13:19

Bardzo interesujący artykuł dotyczący wzajemnego przenikania się dwóch mediów - filmu i gier komputerowych - zamieścił na swoich łamach dziennik The New York Times. Wynika z niego, iż tworzenie gier na podstawie filmów nie jest tak opłacalne jak to może się wydawać postronnym obserwatorom.

Republic: The Revolution doczeka się sequela w postaci produkcji MMO

ComCo, 23 lutego 2005, 13:17

Zespół Elixir Studios ogłosił, że w trakcie produkcji znajduje się sequel Republic: The Revolution – strategii-ekonomicznej, w której dbaliśmy o rozwój republiki Novistrana. Nową grę roboczo ochrzczono tytułem Republic Dawn: The Chronicles of the Seven, zaś jej debiut wyznaczono na 2007 rok. Powód tak odległej premiery jest jednak w pełni uzasadniony: druga część serii będzie bowiem grą typu MMO.

Drugi turniej „Bitwy o Śródziemie” wystartował

ComCo, 23 lutego 2005, 12:04

W dniu dzisiejszym rozpoczął się Drugi Polski Turniej Gry Bitwa o Śródziemie, który zorganizował polski oddział korporacji Electronic Arts oraz redaktorzy BFME Center, polskiego serwisu internetowego poświęconego grom powstałym na licencji filmowej trylogii „Władca Pierścieni”.

America’s Army trafi na konsole
America’s Army trafi na konsole

ComCo, 23 lutego 2005, 10:38

Nie minęło wiele czasu od chwili japońskiej premiery mobilnej platformy PSP, a nabywcy zaczęli zauważać szereg wad o charakterze klasycznych niedoróbek – więcej pisaliśmy na ten temat 15 grudnia 2004. Dopiero teraz korporacja Sony oświadczyła, że problemy faktycznie istnieją i mogą być zlikwidowane za darmo w ramach gwarancji.

Rozpoczęcie II Mistrzostw Polski Colin McRae Rally już w piątek!!!

Redakcja GRYOnline.pl, 23 lutego 2005, 10:34

Już w najbliższy piątek rozpoczną się II Mistrzostwa Polski Colin McRae Rally. W dniach 25-27 lutego w warszawskim multipleksie Silver Screen przy ulicy Puławskiej 17 ponownie staną do rywalizacji najlepsi zawodnicy z całego kraju. Dodać należy również, że Organizatorzy Mistrzostw w pocie czoła pracują, aby lista nagród, jakie czekają na najlepszych była jak najbardziej imponująca!

Twórcy PSP przyznają się do błędu w sztuce

eLKaeR, 23 lutego 2005, 10:34

Nie minęło wiele czasu od chwili japońskiej premiery mobilnej platformy PSP, a nabywcy zaczęli zauważać szereg wad o charakterze klasycznych niedoróbek – więcej pisaliśmy na ten temat 15 grudnia 2004. Dopiero teraz korporacja Sony oświadczyła, że problemy faktycznie istnieją i mogą być zlikwidowane za darmo w ramach gwarancji.

MVP Baseball 2005 i FIFA Street ruszają na podbój rynku
MVP Baseball 2005 i FIFA Street ruszają na podbój rynku

Kull, 23 lutego 2005, 10:15

Electronic Arts oznajmił dziś, iż do sklepów trafiły właśnie najnowsze odsłony gier sportowych poświęcone: baseballowi (MVP Baseball 2005 – w wersji na PS2, PC, GC i Xbox) i piłce nożnej (FIFA Street – w wersji na PS2, Xbox i GC).

Day of Defeat: Source wchodzi w fazę beta

Krystian Smoszna, 23 lutego 2005, 09:33

Firma Valve Software – producent popularnej strzelaniny pierwszoosobowej Half-Life 2 – poinformowała oficjalnie o pracach nad nową wersją modyfikacji Day of Defeat, która kilka lat temu ukazała się wpierw za darmo w sieci, a później jako pełnoprawny produkt.

Project: Snowblind już w USA
Project: Snowblind już w USA

Kull, 23 lutego 2005, 09:26

Kilka dni temu (via news z 15 lutego) konsolowa edycja gry pt. „Project: Snowblind” powędrowała do tłoczni. Przypuszczano wówczas, iż wersja na komputery osobiste ukaże się z pewnym opóźnieniem. Na szczęście tak się nie stanie. Z oficjalnego oświadczenia koncernu Eidos wynika, jakoby gra miała ukazać się na terenie Ameryki Północnej już dziś, jednocześnie na platformy PS2, Xbox i PC.

Headset do grania w pudełku z Will of Steel

ComCo, 23 lutego 2005, 09:24

Firma GMX Media poinformowała, że w pakiecie z nadchodzącą strategią czasu rzeczywistego, pt. Will of Steel, znajdzie się specjalny headset (zestaw mikrofon + słuchawki), jaki będzie można wykorzystać podczas rozgrywki. Omawiany bonus w żaden sposób nie wpłynie na wyjściową cenę produkcji, zaś rynkowy, zachodni debiut nowego RTS-a powinien nastąpić w ciągu kilku najbliższych dni.

Creature Conflict: The Clan Wars również w wersji na Xbox

Krystian Smoszna, 23 lutego 2005, 07:56

Mamy dobrą wiadomość dla posiadaczy konsoli Xbox, którzy interesują się losem gry Creature Conflict: The Clan Wars. Według najnowszych informacji płynących z firmy Cenega, program ten ukaże się także w wersji na urządzenie firmy Microsoft. Premiera gry przewidziana jest na kwiecień bieżącego roku.

Freedom Force vs. The 3rd Reich w "złocie"

Krystian Smoszna, 23 lutego 2005, 07:36

Firma Irrational Games poinformowała w dniu wczorajszym, że jej najnowszy produkt – Freedom Force vs. The 3rd Reich osiągnął „złoty” status i już 8 marca bieżącego roku trafi na amerykańskie półki sklepowe. Wszyscy zainteresowani mogą też nabyć produkt bezpośrednio u producenta.

Service Pack 2 dla każdego

Krystian Smoszna, 23 lutego 2005, 07:30

12 kwietnia 1861 strzałami z Fort Sumter rozpoczyna się Wojna Secesyjna. 12 kwietnia 1947 roku na świat przychodzi Tom Clancy, amerykański pisarz, którego nazwiskiem sygnowanych jest kilka gier komputerowych. 12 kwietnia 1961 na orbitę zostaje wyniesiony pierwszy kosmonauta – Jurij Gagarin. 12 kwietnia 2005 roku wszystkie komputery z Windows XP na pokładzie, automatycznie instalują nakładkę SP2.