Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 3 lutego 2005

Oficjalne stanowisko Sony w sprawie zachodniej premiery PSP

eLKaeR, 3 lutego 2005, 18:11

Nareszcie nastał koniec kuluarowych spekulacji, dotyczących premiery kieszonkowej platformy PSP poza Japonią, ponieważ korporacja Sony postanowiła zająć oficjalne stanowisko w tej sprawie. Konkretnie zdecydowano się na poruszenie problemu rynku północnoamerykańskiego, chociaż za kulisami mówi się także o Europie.

Poradnik: Halo 2

Redakcja GRYOnline.pl, 3 lutego 2005, 17:14

Poradnik do gry Halo 2, kontynuacji jednej z najlepszych strzelanek na konsolę Xbox. Na samym początku znajdziecie opisy broni, maszyn oraz jednostek występujących w grze, następne rozdziały dotyczą metod przejścia poszczególnych poziomów.

Zapowiedź Heroes of Might and Magic V opóźnia się przez ...EA?

Elrond, 3 lutego 2005, 16:34

Dość ciekawą wypowiedź możemy znaleźć na serwisie Heroic Corner (wymagana znajomość języka naszych wschodnich sąsiadów). Wynika z tego, iż zapowiedź piątej odsłony znakomitej serii Heroes of Might and Magic, do której prawa po upadku 3DO przejęła firma Ubisoft, opóźnia się z powodu ... niejasnej sytuacji z EA. Zapowiedź gry miała pojawić się w styczniu, tymczasem mamy luty i nic.

Przywiązanie do gry Star Wars Galaxies nagrodzone

Elrond, 3 lutego 2005, 16:10

Jak wiadomo, firmy zajmujące się grami typu MMO, zarabiają nie na sprzedaży samej gry (na tym też, ale to mniejsze pieniądze) a na comiesięcznej opłacie abonamentowej. Tutaj jednak pojawia się problem przyciągnięcia odpowiedniej liczby graczy, firmy sięgają więc po różne środki, od tworzenia dodatków do gry począwszy po ... nagrody dla subskrybentów skończywszy, jak to ma miejsce w Star Wars Galaxies.

The Matrix Online już w marcu!

Krystian Smoszna, 3 lutego 2005, 15:55

Znamy już dokładną datę premiery gry The Matrix Online w Europie. Koncern Sega Europe poinformował w dniu wczorajszym, że program znajdzie się w oficjalnej sprzedaży od 25 marca 2005 roku, czyli wcześniej niż w Stanach Zjednoczonych (tam debiut rynkowy programu zapowiedziany jest na 30 marca).

Bethesda Softworks znalazła wydawcę gry The Elder Scrolls IV: Oblivion

Krystian Smoszna, 3 lutego 2005, 15:37

Utworzony przez koncern Take-Two Interactive oddział wydawniczy o nazwie 2K Games agresywnie wchodzi na rynek gier komputerowych. Minęło raptem kilka dni od wieści o podpisaniu z Firaxis Games porozumienia dotyczącego publikacji programu Civilization IV, a do listy dodano kolejny ciekawy tytuł.

Top 10 gier na PC w UK (03/02/05)

Krystian Smoszna, 3 lutego 2005, 14:35

Przedstawiamy kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier na PC w Wielkiej Brytanii, które zostało opracowane na podstawie danych zebranych przez kompanie Chart Track i ELSPA. Poniższa lista jest czwartą w tym roku i obejmuje okres od 23 do 29 stycznia.

Czeski film, czyli ostatni klaps w kinowym Doomie

eLKaeR, 3 lutego 2005, 14:30

Najprawdopodobniej w marcu bieżącego roku wystartuje dystrybucja pierwszego oficjalnego dodatku do hitowej gry Doom 3, noszącego podtytuł Resurrection of Evil – szerzej na ten temat w naszej zapowiedzi. Natomiast pod koniec ubiegłego miesiąca zakończono kręcenie kinowej adaptacji „Zagłady”.

Zapowiedziano Storm Riders Online

Elrond, 3 lutego 2005, 14:04

Firma Orchid Media International, niezależny wydawca gier z rodzaju MMO, poinformowała, iż całkiem niedługo planuje europejski debiut swojego najnowszego tytułu, Storm Riders Online, reprezentującego gatunek MMORPG. Fabuła gry powstała na kanwie znanych (w Polsce chyba średnio) komiksów z serii Fung Wan oraz filmu Storm Riders, pod którym podpisał się Ma Wing Shing.

Europejska data premiery World of Warcraft ... potwierdzona!

Elrond, 3 lutego 2005, 12:15

Ostatnio coraz rzadziej producenci gier oraz ich wydawcy dotrzymują pierwotnych terminów wydania gier. A to produkt niedopracowany, a to okres wydawniczy zły, a to kod ktoś ukradł. Tym bardziej cieszy wypowiedź przedstawicieli firmy Blizzard, którzy poinformowali, iż najbardziej chyba oczekiwana premiera tego roku, debiut europejski World of Warcraft, nastąpi w terminie, czyli 11 lutego!

Garść informacji na temat Duke Nukem Forever

Krystian Smoszna, 3 lutego 2005, 10:59

George Broussard z 3D Realms odwiedził oficjalne forum firmy i udzielił kilku informacji na temat powstającej w ogromnych bólach gry Duke Nukem Forever. Co prawda, większość z Was powątpiewa czy ten program kiedykolwiek pojawi się na rynku, ale póki co nie anulowano prac, więc poniższe ciekawostki możecie uważać za wiążące.

Branżowi Supermani tworzą Supermana

Kull, 3 lutego 2005, 10:05

EA-Tiburon to jedno ze studiów developerskich Electronic Arts, odpowiedzialne dotychczas za takie serie gier sportowych jak Madden, NASCAR, czy NCAA Football. Tym razem, panowie Ci postanowili spróbować swoich sił w nieco innej dziedzinie. Mowa tu o grze akcji z widokiem FPP, tworzonej na licencji filmu pt. „Superman”.

Brothers in Arms: Road to Hill 30 opóźniony?

Krystian Smoszna, 3 lutego 2005, 09:52

Brothers in Arms: Road to Hill 30 ukaże się później niż pierwotnie zakładano – tak wynika z zapowiedzi magazynu Computer and Video Games, który wczoraj opublikował artykuł o nadciągającym wielkimi krokami hicie.

Ghost Recon 2 na GameCube już oficjalnie
Ghost Recon 2 na GameCube już oficjalnie

Kull, 3 lutego 2005, 09:38

Ubisoft poinformował dziś, że taktyczny shooter „Ghost Recon 2” w wersji na konsole „Nintendo GameCube” pojawi się na sklepowych półkach jeszcze tegorocznej wiosny. Gra otrzymała już oznaczenie „T” (dla nastolatków) w rankingu ESRB, a przewidywana cena produktu wyniesie $49.99 (155 PLN).

Tylko w Europie: Resident Evil 4 + GameCube + dodatki
Tylko w Europie: Resident Evil 4 + GameCube + dodatki

eLKaeR, 3 lutego 2005, 09:33

Pełna wersja czwartej części serii Resident Evil kosztować ma w Wielkiej Brytanii równowartość około 233 PLN. Sporo droższy będzie zapowiedziany właśnie pakiet (rzeczona gra wraz z platformą GameCube), który równolegle zawita do Europy na zasadzie edycji limitowanej. Wcześniej podobnie postąpiono m.in. w przypadku Metroid Prime i The Legend of Zelda: The Wind Waker.

Ulepszona wersja Metal Gear Acid w Europie i Ameryce
Ulepszona wersja Metal Gear Acid w Europie i Ameryce

eLKaeR, 3 lutego 2005, 09:30

Ponieważ obywatele Kraju Kwitnącej Wiśni są „do przodu” z mobilną konsolą PSP (premiera odbyła się 12 grudnia 2004), to mogą już rozkoszować się grą Metal Gear Acid, o której pisaliśmy szerzej pięć dni temu. Północnym Amerykanom i Europejczykom opłaci się jednak czekanie, gdyż otrzymają wartościowy bonus.

Jeszcze więcej Shreka w elektronicznej rozrywce
Jeszcze więcej Shreka w elektronicznej rozrywce

eLKaeR, 3 lutego 2005, 09:26

Sympatyczny ogr imieniem Shrek ostatnio widoczny jest w filmach i na opakowaniach płatków śniadaniowych, a nawet w telewizyjnych reklamach, zachęcających widzów (szczególnie młodych) do picia mleka. Bohater ów zadomowił się również w świecie elektronicznej rozrywki (dotychczas wydano szereg gier dla rozmaitych platform) i wcale nie planuje go opuszczać.