Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 11 lutego 2005

Najbardziej pirackie kraje na świecie

Elrond, 11 lutego 2005, 15:41

Entertainment Software Association w imieniu przemysłu gier video przedstawiła szefowi amerykańskiej Izby Handlowej raport nazwany Special 301, w którym opisano kraje o wysokim współczynniku piractwa komputerowego (poziom 90% i więcej). Okazuje się, iż prawdziwym rajem piratów są Chiny oraz Malezja.

Electronic Arts wykupi więcej akcji Ubisoftu?

Elrond, 11 lutego 2005, 14:14

Wygląda na to, iż Ubisoft już niedługo cieszyć się będzie niezależnością. Firma Electronic Arts poinformowała, iż zamierza powiększyć swoje udziały i zakupić więcej akcji francuskiego wydawcy. Co więcej, Elektronicy przymierzają się do przejęcia pakietu kontrolnego Ubisoftu i umieszczenia w zarządzie firmy własnego człowieka.

Studio Ion Storm kończy działalność

Krystian Smoszna, 11 lutego 2005, 11:56

Studio Ion Storm przestało istnieć – taką oto informację udzielił wczoraj koncern Eidos, czym potwierdził plotki, jakie od dłuższego czasu krążyły w Internecie. Jedna z najbardziej uznanych firm na polu gier video została zlikwidowana wskutek cięć, jakie przeprowadza Eidos wśród podległych sobie developerów.

Po co czterolatkowi samochód? Oczywiście, żeby pograć!

Elrond, 11 lutego 2005, 11:41

Mam nadzieję, że tytuł wiadomości trochę Was zainteresował. Już wyjaśniam o co chodzi. Takie właśnie pytanie zadawali sobie policjanci ze stanu Michigan, którzy w poniedziałek zatrzymali samochód kierowany (nie)wprawną ręką czterolatka. Malec pożyczył sobie samochód od mamy, oczywiście bez jej wiedzy, i pojechał do wypożyczalni gier video.

DAoC leciwy, ale nadal pełen klasy

Łosiu, 11 lutego 2005, 10:57

Everquest 2 może poszczycić się znakomitą grafiką, bodaj najlepszą pośród obecnych gier MMO, debiutujący dziś w Europie World of Warcraft swego rodzaju magią Blizzarda, która przyciąga doń tysiące fanów. A co wyróżnia leciwego już Dark Age of Camelot? Znakomity kod i rozwiązania sieciowe, które umożliwiły kilka dni temu na stoczenie bitwy z udziałem ponad 1500 graczy!

Jeszcze więcej Airline 69

Elrond, 11 lutego 2005, 10:52

Co lubią faceci? Piękne kobiety i gry komputerowe na pewno znajdują się w pierwszej dziesiątce marzeń każdego z Czytelników (no, przynajmniej gry). A jeśli gra prezentuje kobiety o ponętnych kształtach, to już mamy pełnię szczęścia. Pamiętacie więc zapewne zeszłoroczną produkcję Airline 69: Return to Casablanca przeznaczoną raczej dla dorosłych odbiorców. Otóż owa gra doczeka się kontynuacji.

Hollywoodzkie gwiazdy w Batmanie
Hollywoodzkie gwiazdy w Batmanie

Krooliq, 11 lutego 2005, 10:48

Już kilkakrotnie informowaliśmy Was o powstawaniu gry Batman Begins, której wydawcą jest Electronic Arts. Dziś zostały ujawnione kolejne szczegóły dotyczące tej publikacji - tym razem chodzi o hoolywoodzkie gwiazdy, które dołączą do pracy nad jej produkcją i użyczą swoich głosów oraz wizerunków.

Już wkrótce na rynku ukaże się soundtrack do Robotech: Invasion
Już wkrótce na rynku ukaże się soundtrack do Robotech: Invasion

Krystian Smoszna, 11 lutego 2005, 09:32

Jesper Kyd – kompozytor, którego utwory można usłyszeć w takich produkcjach jak seria Hitman, Freedom Fighters czy Tom Clancy’s Splinter Cell: Chaos Theory – poinformował wczoraj, że szykuje się do wydania specjalnej płyty CD, zawierającej ścieżkę dźwiękową do gry Robotech: Invasion.

Europejska premiera World of WarCraft!

Krystian Smoszna, 11 lutego 2005, 08:45

Stało się! Jedna z najbardziej oczekiwanych gier ubiegłego roku, kolejna produkcja nawiązująca do popularnej serii WarCraft trafiła do Europy, a co za tym idzie, także do Polski.

2K Games wyda Carmageddon IV oraz inne gry SCi

Krystian Smoszna, 11 lutego 2005, 08:09

Co mają ze sobą wspólnego takie tytuły jak Civilization IV, The Elder Scrolls IV: Oblivion czy Call of Cthulhu? Na pierwszy rzut oka nic, ale to tylko pozory. Wszystkie te programy zostaną opublikowane przez firmę 2K Games, nowy oddział wydawniczy koncernu Take-Two Interactive. Wczoraj do tego atrakcyjnego zestawu dodano kolejne smaczne kąski.