Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2005, 10:48

autor: Karolina "Krooliq" Talaga

Hollywoodzkie gwiazdy w Batmanie

Już kilkakrotnie informowaliśmy Was o powstawaniu gry Batman Begins, której wydawcą jest Electronic Arts. Dziś zostały ujawnione kolejne szczegóły dotyczące tej publikacji - tym razem chodzi o hoolywoodzkie gwiazdy, które dołączą do pracy nad jej produkcją i użyczą swoich głosów oraz wizerunków.

Już kilkakrotnie informowaliśmy Was o powstawaniu gry Batman Begins, której wydawcą jest Electronic Arts. Dziś zostały ujawnione kolejne szczegóły dotyczące tej publikacji - tym razem chodzi o hoolywoodzkie gwiazdy, które dołączą do pracy nad jej produkcją i użyczą swoich głosów oraz wizerunków, a są to : Christian Bale (Bruce Wayne/Batman), Michael Caine (Alfred Pennyworth), Liam Neeson (Henri Ducard), Katie Holmes (Rachel Dawes), Cillian Murphy (Dr. Jonathan Crane), Tom Wilkinson (Carmine Falcone) oraz Morgan Freeman (Lucius Fox). Tych wszystkich aktorów będziemy mogli zobaczyć również w nadchodzącym obrazie kinowym (polski tytuł – Batman Początek) w reżyserii Christophera Nolana, o który oparto scenariusz gry.

Hollywoodzkie gwiazdy w Batmanie - ilustracja #1

 

Przypomnijmy, że w Batman Begins wcielimy się w Mrocznego Rycerza na początku jego działalności, kiedy dopiero zaczyna walkę ze zorganizowaną przestępczością w Gotham. Wirtualne zmagania mają nadmiernie nie odbiegać od tego, co znamy chociażby z Splinter Cell, czyli dużo skradania, kombinowania, rozwiązywania kryminalnych zagadek i pojedynków z rywalami. Największym sprzymierzeńcem i najlepszą bronią elektronicznego Batmana będzie strach. Wszystko co Batman robi nastawione jest na wywołanie strachu i przerażenia u swoich ofiar. Na ekranie umieszczony zostanie tzw. współczynnik reputacji Mrocznego Rycerza albo raczej „przerażenia jego przeciwników” - z czasem na słowo „Batman” oponenci będą chcieli sami zakuć się w kajdanki.

Hollywoodzkie gwiazdy w Batmanie - ilustracja #2

 

Batman Begins ukaże się na konsole: PlayStation 2, Xboxa, GameCube'a, GameBoy Advance i PSP, a premiera tej publikacji wstępnie jest zapowiedziana na czerwiec tego roku.