Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 13 lutego 2005

Romantyczne i humorystyczne Walentynki w EverQuest II
Romantyczne i humorystyczne Walentynki w EverQuest II

eLKaeR, 13 lutego 2005, 16:48

Współczesny charakter jutrzejszego Dnia Świętego Walentego ma swoje źródło w dziewiętnastym stuleciu, a konkretnie na Wyspach Brytyjskich. Z kolei popularna PeCetowa gra typu MMOcRPG pt. EverQuest II jest obecna na rynku zaledwie od trzech miesięcy, ale już zdążyła nabrać specjalnego znaczenia w kontekście 14 lutego.

Pojeździjcie za darmo na nartach w Alpach
Pojeździjcie za darmo na nartach w Alpach

eLKaeR, 13 lutego 2005, 14:38

Dziś kończą się tegoroczne Mistrzostwa Świata w Narciarstwie Alpejskim, zorganizowane we włoskiej miejscowości Bormio. Na trasie biegu zjazdowego złoty medal wśród mężczyzn zdobył Bode Miller ze Stanów Zjednoczonych, natomiast w grupie kobiet najlepsza okazała się Janica Kostelic z Chorwacji. A jakie czasy uzyskaliby Szanowni Czytelnicy? Można to sprawdzić!

Energy Airforce: Aim Strike wyląduje w Europie 18 lutego
Energy Airforce: Aim Strike wyląduje w Europie 18 lutego

Speed, 13 lutego 2005, 13:15

Studio programistyczne Taito Corporation doszło do porozumienia z konsorcjum wydawniczym Atari. Na mocy niedawno zawartej umowy ta druga firma wyda w Europie nowy symulator lotniczy dedykowany konsoli Sony Playstation 2, noszący tytuł Energy Airforce: Aim Strike.

XII Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki
XII Ogólnopolski Konwent Miłośników Fantastyki "Krakon" dobiega końca

Krystian Smoszna, 13 lutego 2005, 12:20

XII Ogólnopolski Konwent „Krakon” był nie tylko doskonałą okazją do spotkania się z miłośnikami szeroko pojętej fantastyki, ale również do wspólnej zabawy z entuzjastami „planszówek”, „karcianek” i tradycyjnych RPG. Mogliśmy się o tym przekonać osobiście, odwiedzając wczoraj budynek Szkoły Podstawowej nr 10 w Krakowie, który przez cztery dni gościł uczestników imprezy.

Twórcy State of Emergency zapowiedzieli Brave: The Search for Spirit Dancer

Speed, 13 lutego 2005, 11:50

Europejski oddział koncernu Sony Computer Entertainment poinformował o podpisaniu umowy ze szkockim studiem Vis Entertainment, twórcami kontrowersyjnej gry State of Emergency sprzedanej w nakładzie wynoszącym ponad 1 milion egzemplarzy. Brave: The Search for Spirit Dancer, bo taki tytuł nosi zapowiedziana dziś pozycja, będzie grą z gatunku action/adventure dedykowaną konsoli Sony PS2.

Ofensywa filmów UMD dla PSP już wkrótce

eLKaeR, 13 lutego 2005, 11:48

Na razie pozycja DVD w roli nośnika cyfrowych filmów wydaje się niezagrożona, ale korporacja Sony zamierza zająć część rynku dzięki swojemu standardowi UMD. Technologię tę wykorzystuje mobilna konsola PSP, którą zaprojektowano nie tylko z myślą o grach, lecz także jako podręczny odtwarzacz video. Start ofensywy formatu Universal Media Disc już wkrótce!