Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 15 lutego 2005

Europejskie szaleństwo na punkcie World of Warcraft

Kull, 15 lutego 2005, 17:22

Cztery dni temu, 11 lutego 2005 nastąpiła europejska premiera gry World of Warcraft. W ciągu 24 godzin sprzedano 280 tysięcy kopii programu. Po zakończeniu weekendu okazało się, iż w ciągu trzech dni, WoW nabyło 380 tysięcy graczy. Prócz tego, założono ponad 290 tysięcy nowych kont na europejskich serwerach. W tym samym czasie grało już na nich ponad 180 tysięcy miłośników świata Warcraft.

Benoît Sokal zeznaje przed Przygodoskopem

Redakcja GRYOnline.pl, 15 lutego 2005, 15:15

Zastanawiacie się, co robi Benoît Sokal od czasu ukończenia Syberii 2 i odejścia z firmy Microids? Odpowiedź: ciężko pracuje nad nową przygodówką! I udziela wywiadów. W rozmowie z serwisem Przygodoskop opowiada o początkach swojej kariery oraz narodzinach Białych Ptaków, których pierwszym celem jest wyłaniający się już zza horyzontu Raj Utracony (Lost Paradise).

"Następna Generacja" zamiast "Reaktywacji" Delta Force

eLKaeR, 15 lutego 2005, 12:43

Na temat planów odświeżenia pamiętnej taktycznej gry akcji Delta Force, wydanej przed blisko siedmioma laty, po raz pierwszy wspomnieliśmy dokładnie tydzień temu. Nowe dzieło korporacji NovaLogic miało nosić nazwę Delta Force: Reloaded, ale ową ideę właśnie zarzucono – autorzy Joint Operations: Typhoon Rising wpadli bowiem na inny pomysł.

Znamy datę wydania Grand Theft Auto na PSP

Judith, 15 lutego 2005, 11:48

Z Rockstar Games „wyciekła” data wydania gry spod znaku GTA na najnowszą konsolę Sony PSP, choć nadal nie znamy jeszcze oficjalnego tytułu, pod jakim się pojawi.

Nominacje do nagród Game Developers Choice

Elrond, 15 lutego 2005, 11:28

Międzynarodowe Stowarzyszenie Twórców Gier (International Game Developers Association) już po raz piąty ogłosiło nominacje do prestiżowych nagród Game Developers Choice. Zwycięzców poznamy 9 marca na Game Developers Conference w San Francisco, a poniżej przedstawiamy Wam, nominowanych w najciekawszych, naszym zdaniem, kategoriach.

Komediowo-erotyczna symulacja związków międzyludzkich powróci w maju - „Singles 2: Triple Trouble”

Cisek, 15 lutego 2005, 11:09

Dokładnie w rok po wydaniu ździebko kontrowersyjnej gry „Singles: flirt up your life” na rynku pojawi się jej sequel zatytułowany „Singles: Triple Trouble”. Deep Silver/Koch Media ustaliło datę ukazania się „dorosłej” symulacji związków międzyludzkich na 25 maja.

Nowe terminy dla The Matrix Online i zapisy na europejskie beta-testy

eLKaeR, 15 lutego 2005, 10:47

Korporacja Shiny Entertainment przygotowuje grę pt. The Matrix: Path of Neo, o czym szerzej napisaliśmy wczoraj wieczorem. Natomiast firma Monolith Productions właściwie kończy już developing nowego produktu typu MMOcRPG o nazwie The Matrix Online. Jednak niestety nie sprawdzą się wcześniejsze zapowiedzi, dotyczące terminu premiery (vide news z 3 lutego 2005).

Prezes Sony obsypuje komplementami World of Warcraft

Judith, 15 lutego 2005, 10:21

Nie zawsze konkurencja musi być niezdrowa a rywalizacja zacięta i na noże. Prezes Sony Online Entertainment bardzo entuzjastycznie wyrażał się o najnowszej produkcji spod znaku Blizzard, ciesząc się, że na rynku gier MMO wyrósł naprawdę godny przeciwnik.

Seria Zoo Tycoon znalazła już 5 milionów nabywców

Krystian Smoszna, 15 lutego 2005, 10:03

Przedstawiciele firmy Blue Fang Games, opublikowali w dniu wczorajszym oświadczenie prasowe, w którym pochwalili się wynikami sprzedaży swoich produktów sygnowanych logiem Zoo Tycoon. Według najnowszych danych, do tej pory wspominana wyżej seria znalazła ponad pięć milionów nabywców, spośród których połowa to mieszkańcy Stanów Zjednoczonych.

Irak z lotu ptaka czyli „AirStrike II: Gulf Thunder” do dyspozycji graczy

Cisek, 15 lutego 2005, 09:57

Firma DivoGames zaprezentowała graczom swoją najnowszą produkcję „AirStrike II: Gulf Thunder”, która jest sequelem wydanego w 2004 roku „AirStrike II”. Gra praktycznie nie różni się od swojego poprzednika i śmiało można ją nazwać pakietem dodatkowych misji. Rozgrywka sprowadza się do pilotowania małego śmigłowca lecącego u dołu ekranu i neutralizacji wszelkich możliwych pojazdów i obiektów wroga.

Konsolowa edycja Project: Snowblind osiągnęła "złoty" status

Krystian Smoszna, 15 lutego 2005, 09:48

Koncern Eidos Interactive udzielił wreszcie konkretnych informacji na temat gry Project: Snowblind, którą w wielkich bólach produkowała firma Crystal Dynamics. Zgodnie z najnowszymi doniesieniami program osiągnął „złoty” status, a co za tym idzie, powędrował do tłoczni. Mowa tu jednak tylko i wyłącznie o konsolowej edycji produktu. PeCetowy będą musieli najwyraźniej jeszcze trochę poczekać.

Rozwód Legend Studios i Strategy First

Elrond, 15 lutego 2005, 09:39

Firma Legend Studios, twórca strategii czasu rzeczywistego z akcją osadzoną w realiach II Wojny Światowej, War Times, poinformowała, iż zakończyła współpracę ze Strategy First. Kanadyjski wydawca stracił prawa do wydawania oraz dystrybucji wspomnianego tytułu. Dodatkowo przedstawiciele Legend Studios zamierzają wystąpić na drogę sądową w celu dochodzenia swoich praw za złamanie warunków umowy.

Warhammer 40.000: Dawn of War doczeka się rozszerzenia

Krystian Smoszna, 15 lutego 2005, 09:34

Mamy wspaniałą wiadomość dla wszystkich fanów Warhammer 40.000: Dawn of War. Według udzielonych wczoraj przez firmę Relic Entertainment informacji, już wkrótce na rynku pojawi się pierwszy, oficjalny dodatek do wspomnianego wyżej programu.

Premiera Guild Wars pod koniec kwietnia

Krystian Smoszna, 15 lutego 2005, 08:51

Znamy już dokładną datę premiery Guild Wars – gry MMORPG stworzonej przez firmy ArenaNet i NCSoft. Według najnowszych zapowiedzi, program trafi na półki sklepowe 28 kwietnia bieżącego roku.