Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 18 lutego 2005

Hearts of Iron II - gra za friko!
Hearts of Iron II - gra za friko!

Solnica, 18 lutego 2005, 17:11

Zaledwie jeden mail oraz odrobina szczęścia wystarczy, aby wejść w posiadanie bez wątpienia ciekawej nagrody, jaką w tym tygodniu jest egzemplarz gry Hearts of Iron II.

Pierwsze screeny z Rise & Fall: Civilizations at War
Pierwsze screeny z Rise & Fall: Civilizations at War

Kull, 18 lutego 2005, 17:00

Cztery dni temu, firmy Stainless Steel Studios i współpracująca z nią w tej sprawie Midway Games, zaanonsowały projekt o nazwie „Rise & Fall”. Zapowiedziana strategia czasu rzeczywistego sposobem wykonania będzie nawiązywać do takich hitów jak Rome: Total War i Praetorians. Dziś możemy przekonać się o tym na własne oczy. Zapraszam do zapoznania się z pierwszymi screenshotami z gry.

Światełko w tunelu – beta testy „S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl” coraz bliżej?

Cisek, 18 lutego 2005, 15:07

Kilka dni temu informowaliśmy o kolejnym przesunięciu daty premiery najbardziej oczekiwanej obecnie gry FPP „S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl”. Mająca ukazać się w maju produkcja zmieniła termin ponownie na nieokreślony. Pojawiło się jednak światełko w tunelu – wydaje się, że rozpoczęcie beta testów jest już całkiem blisko.

Hazardowi w World of Warcraft mówimy stanowcze nie!

Elrond, 18 lutego 2005, 14:16

Gry z rodzaju MMO bardzo często zaczynają przypominać prawdziwe życie. Przedwczoraj informowaliśmy Was o rozgromieniu swego rodzaju mafii nękającej graczy w Final Fantasy XI, dzisiaj dowiedzieliśmy się, iż Blizzard zakazał ... hazardu w World of Warcraft.

Prawdopodobne opóźnienie „Cold Fear” w wersji PC

Cisek, 18 lutego 2005, 14:03

Opóźnienie premiery – wydarzenie w życiu każdego gracza, którego szczerze się nienawidzi, a jednocześnie jego wystąpienia jest się praktycznie pewnym. Dzisiaj ten los spotkał nadchodzącą produkcję UbiSoftu „Cold Fear”.

Zapowiedziano T-72 Balkans on Fire

Elrond, 18 lutego 2005, 13:55

Firma wydawnicza, Battlefront.com, poinformowała prasę branżową o fakcie tworzenia gry T-72 Balkans on Fire. Projekt ten powstaje w rosyjskim studiu developerskim IDDK/Crazy House i oferować będzie graczom symulację walk czołgów. Akcja gry umieszczona została w dość krwawym okresie wojny domowej w Jugosławii między 1991 a 1995, a gracze wcielą się w postać rosyjskiego ochotnika - dowódcy czołgu.

II Mistrzostwa Polski Colin McRae Rally już za tydzień!

Redakcja GRYOnline.pl, 18 lutego 2005, 12:40

Już tylko tydzień dni dzieli nas od rozpoczęcia kolejnych, II Mistrzostw Polski Colin McRae Rally. W dniach 25-27 lutego w warszawskim multipleksie Silver Screen przy ulicy Puławskiej 17 ponownie staną do rywalizacji najlepsi zawodnicy z całego kraju. Natomiast dzisiaj kontynuujemy przegląd nagród, jakie czekają na zwycięzców.

Sequel The Suffering nadciąga

Elrond, 18 lutego 2005, 12:00

Zapytacie, co w tym dziwnego? Przecież o tworzeniu The Suffering: Ties That Bind wiadomo już od jakiegoś czasu. Owszem wiadomo, ale teraz pewne jest, że w kontynuację The Suffering zagrają nie tylko posiadacze PS2 ale także Xboxa oraz, co mnie osobiście cieszy najbardziej, PeCetowcy. Dzieło wewnętrznego studia Midway, Surreal Software, ujrzy światło dzienne jesienią tego roku.

Condemned – nowa gra z Monolith

Krooliq, 18 lutego 2005, 11:37

Firma SEGA podała właśnie do wiadomości, że wraz z zespołem developerskim Monolith Productions pracuje nad nową grą FPS Condemned. Produkt ten ma się ukazać w wersji na konsole nowej generacji oraz na PC, a jego premiera jest zapowiedziana na tegoroczną zimę.

Constantine – premiera wersji Xbox i PS2

Krooliq, 18 lutego 2005, 11:01

Wielokrotnie informowaliśmy Was o powstawaniu Constantine, czyli nowej gry firmy THQ Inc. w całości opartej na filmowym dziele o tym samym tytule. Wczoraj, zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami twórców, tytuł ten trafił do sklepów w Ameryce Północnej. Na razie ukazał się w wersji na konsole Microsoft Xbox i Sony Playstation 2, a na konwersję PC trzeba będzie jeszcze zaczekać do marca bieżącego roku. Niestety dalej nie wiadomo, kiedy ta gra trafi do nas.

World Tour Poker na ekranach komputerów

Elrond, 18 lutego 2005, 10:47

Całkiem niedawno informowaliśmy Was o przeniesieniu w świat komputerowej rozrywki odmiany pokera Texas Hold'em, a dzisiaj dowiedzieliśmy się, iż kolejny poker zagości na ekranach komputerów. Wiadomość taką podała firma 2K Sports, która podpisała stosowną, wyłącznościową umowę z WPT Enterprises.

Finisz Brothers in Arms: Road to Hill 30
Finisz Brothers in Arms: Road to Hill 30

eLKaeR, 18 lutego 2005, 09:45

Wczoraj poinformowaliśmy Was, że komercyjną premierę PeCetowej wersji gry pt. Brothers in Arms: Road to Hill 30 odsunięto do 8 marca 2005. Tymczasem słynny licznik zadań do wykonania na internetowej stronie firmy Gearbox Software wskazał zero i związku z tym developerzy zaserwowali nam niespodziankę.

Rozpoczęcie zapisów na beta-test gry Auto Assault

Krystian Smoszna, 18 lutego 2005, 09:16

Wielbiciele jatki, która odbywa się przy pomocy futurystycznych wehikułów mogą wreszcie spróbować dać upust swoim morderczym instynktom. Firma NetDevil oraz zasłużony dla rynku MMO koncern NCSoft, ogłosiły wczoraj nabór do beta-testów gry Auto Assault.

"Siedem boleści" na dwudziestolecie serii Gauntlet

eLKaeR, 18 lutego 2005, 08:21

John Romero (ojciec Doom i Quake) i Josh Sawyer (twórca Planescape Torment) przewodzą amerykańskiemu sztabowi developerskiemu korporacji Midway Games, zajmującemu się zapowiedzianym właśnie oficjalnie produktem pt. Gauntlet: Seven Sorrows. Jest on siódmą pozycją ze słynnej serii, zapoczątkowanej w połowie lat osiemdziesiątych XX wieku.

Pierwsze grafiki z gry, wykorzystującej Unreal Engine 3
Pierwsze grafiki z gry, wykorzystującej Unreal Engine 3

eLKaeR, 18 lutego 2005, 08:17

Przy okazji przedwczorajszego opisywania nowego dzieła jednego z twórców serii Grand Theft Auto wspomnieliśmy również, iż koreańska korporacja Webzen planuje wypuścić PeCetową grę, wykorzystującą technologię Unreal Engine 3. Dzisiaj chcielibyśmy przedstawić Szanownym Czytelnikom szczyptę dodatkowych informacji tekstowych oraz trzy wysokiej jakości grafiki.

Top 10 gier w US (18/02/05)

Krystian Smoszna, 18 lutego 2005, 08:03

Przedstawiamy piąte notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych w 2005 roku, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje gry sprzedane w okresie od 30 stycznia do 5 lutego.