Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 8 lutego 2005

RPG od Chodzących we Mgle na Nintendo DS

Elrond, 8 lutego 2005, 16:36

Japońskie studio developerskie, Mist Walker, które zostało założone przez byłego pracownika Square Enix, Hironobu Sakaguchi, poinformowało, iż pracuje nad swoim pierwszym projektem. Będzie to gra stanowiąca połączenie strategii i RPG, a jej docelową platformą jest Nintendo DS.

Najczęściej wyszukiwane tytuły na GOL-u - styczeń 2005

Redakcja GRYOnline.pl, 8 lutego 2005, 15:06

Oto trzecie już zestawienie najczęściej wyszukiwanych na Grach-OnLine tytułów gier – za styczeń 2005. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z nim.

C&C: Red Alert 2 na Nintendo DS
C&C: Red Alert 2 na Nintendo DS

Kull, 8 lutego 2005, 15:00

Command & Conquer: Red Alert 2 to kultowa strategia stworzona pięć lat temu przez programistów ze studia Westwood. Jak donosi niemiecki magazyn Sen Gamer, jego były pracownik zatrudniony obecnie w Electronic Arts potwierdził, jakoby koncern ten planował wydanie gry C&C:RA2 w wersji na konsole Nintendo DS.

UFO: Alien Invasion - drugie demo na ukończeniu

Krystian Smoszna, 8 lutego 2005, 14:54

Niemiecka grupa zapaleńców, przygotowująca od dawna program o nazwie UFO: Alien Invasion, poinformowała o statusie drugiego technicznego demo, które z wielkim napięciem oczekiwanej jest przez wszystkich fanów kultowej gry strategicznej UFO: Enemy Unknown.

PeCetowa wersja Second Sight na półkach sklepowych

Elrond, 8 lutego 2005, 14:51

Fani gier spod znaku przygody/akcji/skradania z pewnością słyszeli o projekcie Second Sight. Niestety, do tej pory, rozgrywką w wymieniony tytuł modli zachwycać się wyłącznie posiadacze Xbox, GC oraz PS2, na które to platformy wspomniany tytuł pojawił się we wrześniu zeszłego roku. Jak jednak informuje firma Codemasters, PeCetowa wersja gry właśnie pojawiła się na brytyjskich półkach sklepowych.

Pierwsza część Delta Force w nowych szatach

Kull, 8 lutego 2005, 13:10

Koncern Novalogic Inc. postanowił stworzyć nową wersję starego jak świat (bo wydanego 12 listopada 1998 roku) prekursora serii Delta Force. Gra zatytułowana „Delta Force: Reloaded”, będzie charakteryzować się wysoką grywalnością jaką posiadał protoplasta cyklu i nie odstającą od dzisiejszych standardów oprawą audio-wizualną.

Podtytuł dodatku do RCT3 - sprostowanie
Podtytuł dodatku do RCT3 - sprostowanie

Kull, 8 lutego 2005, 12:19

Pierwsze oficjalne rozszerzenie do Roller Coaster Tycoon 3 trafi na sklepowe półki w czerwcu tego roku. O szczegółach dodatku pisaliśmy w jednym z wczorajszych newsów. Dziś zaś, wydawca gry (firma Atari) zdementował pogłoski, jakoby nadchodzące rozszerzenie do RCT3 miało nosić nazwę „Cape Typhoon”. Poprawny tytuł programu brzmi „Roller Coaster Tycoon 3: Soaked”.

Procesor Cell oficjalnie

Elrond, 8 lutego 2005, 12:04

Po wczorajszej oficjalnej prezentacji najnowszego procesora Cell, będącego owocem połączonych sił inżynierów firm Sony, IBM oraz Toshiby, dzisiaj znamy jego szczegóły techniczne. Wiadomo m.in. iż w jego skład wchodzić będzie 8 jednostek wykonawczych oraz jeden rdzeń koordynujący ich pracę a całość będzie działać z częstotliwością ponad 4GHz. Co najważniejsze, Cell napędzać będzie konsolę PS3.

Nowe gry z serii Outlaw

Elrond, 8 lutego 2005, 10:53

Firma Take Two poinformowała, iż rodzina gier spod znaku Outlaw wzbogaci się wiosną tego roku o dwa nowe tytuły. Będą to Outlaw Tennis, przygotowywany z myślą o posiadaczach PS2 oraz Xbox, oraz Outlaw Volleyball Remixed, który zadebiutuje wyłącznie na PS2 (jak na razie). Myślę, że panów zainteresuje bardziej ta druga pozycja, ponieważ zobaczymy w niej dość skąpo ubrane zawodniczki.

Top 10 gier na PC w UK (08/02/05)

Krystian Smoszna, 8 lutego 2005, 10:24

Przedstawiamy kolejne zestawienie najlepiej sprzedających się gier na PC w Wielkiej Brytanii, które zostało opracowane na podstawie danych zebranych przez kompanie Chart Track i ELSPA. Poniższa lista jest piątą w tym roku i obejmuje okres od 30 stycznia do 5 lutego.

Osobliwe wskrzeszenie Flashback: The Quest for Identity
Osobliwe wskrzeszenie Flashback: The Quest for Identity

eLKaeR, 8 lutego 2005, 10:00

Niestety interesujący projekt o nazwie RAW (vide news z 11 maja 2004), czyli swoisty emulator słynnej gry przygodowo-zręcznościowej pt. Another World (alias Out of This World), musiał ostatecznie zakończyć krótki żywot. Jednak twórca tego przedsięwzięcia, ukrywający się pod pseudonimem cyx, postanowił zrealizować swój pomysł w kontekście innej pamiętnej pozycji ze stajni Delphine Software.

Starcraft niebawem w wersji 1.12. Czy powróci Diablo?

eLKaeR, 8 lutego 2005, 09:54

Blisko siedem lat minęło od rozpoczęcia rynkowej dystrybucji kultowej gry strategicznej czasu rzeczywistego, zatytułowanej Starcraft. Jej twórcy ciągle dbają o swoje bestsellerowe dzieło i zamierzają wkrótce opublikować zupełnie nowy patch. Spekuluje się również, że równolegle przygotowywana jest trzecia odsłona pamiętnego cyklu Diablo.

Prace nad ścieżką dźwiękową do Advent Rising ukończone

Krystian Smoszna, 8 lutego 2005, 09:43

Koncern Majesco udzielił wczoraj szczegółowych informacji na temat ścieżki muzycznej do swojej gry akcji o nazwie Advent Rising. Soundtrack, którego autorem jest Tommy Tallarico został już zarejestrowany w studio wytwórni Paramount Picture. Muzyka będzie obfitować w monumentalne, symfoniczne kompozycje, gęsto zakrapianymi podniosłymi partiami chóru.

The Sims bije kolejne rekordy - sprzedano 54 milionów gier z serii

Speed, 8 lutego 2005, 09:08

Serię The Sims albo się kocha, albo nienawidzi, jednak przyglądając się dzisiaj udostępnionym statystkom przez koncern Electronic Arts można dojść do wniosku, że więcej jest zwolenników aniżeli przeciwników. Jak bowiem inaczej wytłumaczyć 54 mln sprzedanych gier z „Sims” w tytule?

Activision i nowy rok fiskalny: 2xCall of Duty, opóźniony dodatek do Doom 3 i Quake IV

Krystian Smoszna, 8 lutego 2005, 08:46

Wczorajsza konferencja prasowa, w której uczestniczyli przedstawiciele koncernu Activision, zaowocowała ciekawymi informacjami na temat planowanych przez firmę wydawnictw. Jeżeli zapowiedziane tytuły nie wpadną w wir opóźnień, najbliższe kilkanaście miesięcy zapowiada się doprawdy niezwykle interesująco.