Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 10 lutego 2005

Zapowiedziano Wojnę Jutra

Elrond, 10 lutego 2005, 16:35

Rosyjska firma wydawnicza, 1C, zapowiedziała, iż portfolio jej gier powiększy się o kolejną produkcję zatytułowaną Tomorrow's War. Ta informacja powinna zaciekawić fanów symulatorów kosmicznych, ponieważ wspomnianą grę możemy zaliczyć właśnie do tego gatunku. Prace nad grą prowadzone są w firmie CrioLand z siedzibą w Nowosybirsku.

Zbuduj własny Manhattan
Zbuduj własny Manhattan

Krooliq, 10 lutego 2005, 15:49

Firma Atari podała właśnie do wiadomości, że razem z zespołem developerskim Deep Red Games (autorzy Beach Life, Monopoly Tycoon, czy Risk II) pracuje nad nową grą strategiczno – ekonomiczną pt. Tycoon City: New York. Światowa premiera tej produkcji jest zapowiedziana na tegoroczne wakacje.

Szczegóły ścieżki dźwiękowej Playboy The Mansion

Elrond, 10 lutego 2005, 12:51

Nie wiem czy choć na chwilę uda mi się przyciągnąć do przeczytania tej wiadomości wszystkich miłośników nagich piękności, zwanych Króliczkami Playboya, które goszczą na ekranach naszych komputerów za sprawą Playboy The Mansion. Jeśli jednak jakimś cudem oderwiecie oczy od ponętnych pań, radzę zwrócić uwagę również na oprawę dźwiękową tej produkcji, w której palce maczał Felix Da Housecat.

Coś dla fanów gry Painkiller

Krooliq, 10 lutego 2005, 11:30

Mamy dziś dobrą wiadomość dla wszystkich fanów jednej z najlepszych gier akcji/FPS 2004 roku, czyli Painkillera. Wydawca tej publikacji, firma DreamCatcher Games podała właśnie do wiadomości, że zostanie wydana limitowana edycja kolekcjonerska Painkiller: Black Edition. Pojawi się ona w sprzedaży na zachodzie już w marcu tego roku.

PSP w Europie u progu maja 2005?

eLKaeR, 10 lutego 2005, 11:27

Spore zamieszanie dzieje się wokół europejskiej daty premiery kieszonkowej platformy PSP, a to głównie dlatego, że korporacja Sony ciągle nie zdecydowała się na oficjalne podanie konkretnego terminu – uczyniła to wyłącznie w kontekście rynku amerykańskiego. Po miesiącu powracamy więc do doniesień z brytyjskiego oddziału popularnego internetowego sklepu Amazon.

Kwiecień ważnym miesiącem dla fanów Doom 3

eLKaeR, 10 lutego 2005, 11:26

Dyrektor zarządzający firmy id Software, czyli Todd Hollenshead, oznajmił: „Przygotujcie się na nowe narodziny strachu i podekscytowania (...).”. Bowiem autorzy kultowej serii Doom wraz ze swoimi partnerami z korporacji Activision wyznaczyli właśnie ostateczną datę rynkowej premiery trzeciej „Zagłady” w wersji dla Microsoft Xbox oraz oficjalnego dodatku do edycji PeCetowej.

Archon powraca!
Archon powraca!

Krystian Smoszna, 10 lutego 2005, 10:54

W 1983 roku firmy Free Fall Associates oraz Electronic Arts opracowały hybrydę gry akcji oraz strategii o nazwie Archon. Fantastyczna odmiana szachów cieszyła się tak dużą popularnością, że wkrótce potem program trafił także na inne platformy sprzętowe. Dziś, w dwadzieścia dwa lata po tamtych wydarzeniach, szefowie studia Curve Software postanowili przypomnieć graczom ten prawdziwy klasyk.

Dziecko Marvel oraz Electronic Arts ma imię?

Elrond, 10 lutego 2005, 10:16

Rok temu (plus kilka dni) informowaliśmy Was o podpisaniu porozumienia między firmami Electronic Arts oraz Marvel. Miało ono obejmować m.in. stworzenie gier komputerowych przedstawiających bohaterów komiksowych Marvela kontra super herosi zaprojektowani przez EA. I kiedy wydawało się, że wszystko zostało odłożone na później, w sieci pojawiły się informacje o tej umowie.

King Kong, Revenge of the Sith oraz Splinter Cell: Chaos Theory również na Nintendo DS

Krystian Smoszna, 10 lutego 2005, 10:13

Mimo niejasnej sytuacji związanej z Electronic Arts, firma Ubisoft nie zamierza zwalniać tempa. W dniu wczorajszym przedstawiciele francuskiego koncernu oficjalnie zapowiedzieli prace nad kolejnymi po Bombermanie, grami przeznaczonymi na przenośną konsolę Nintendo DS.

9 lutego za nami - co się dzieje Bungie?

Krystian Smoszna, 10 lutego 2005, 09:57

Chyba nikogo z Was nie trzeba przekonywać o sile plotki. Najbardziej oczekiwane tytuły nie mogą się wręcz od nich odpędzić – wystarczy, że ktoś zmyśli jakąś barwną historyjkę a wkrótce osiąga ona status prawdy. Tak było w przypadku Doom 3, Half-Life 2 a ostatnio również Halo 2 – wielkiego hitu na konsole Xbox, który w pierwszym tygodniu sprzedaży pokonał nawet najsłynniejsze produkcje filmowe.

Rainbow Six: Lockdown najpierw na konsole, później na PC

Krystian Smoszna, 10 lutego 2005, 09:25

Redaktorzy renomowanego czasopisma Computer Games Magazine udostępnili dziś ciekawe informacje na temat Tom Clancy’s Rainbow Six: Lockdown a właściwie, jej PeCetowej wersji. Według stuprocentowo pewnych, bo potwierdzonych w siedzibie Ubisoft rewelacji, kolejna odsłona taktycznych gier akcji trafi na rynek dużo później niż jej konsolowy odpowiednik.

Atari zamyka dwa oddziały - Dragonshard i Boiling Point opóźnione

Krystian Smoszna, 10 lutego 2005, 09:08

Stało się już tradycją, że po ogłoszeniu swoich podsumowań finansowych, koncern Atari żegna się z częścią swoich developerów. W ubiegłym roku zamknięto studio Legend Entertainment (producentów Unreal 2) oraz WizardWorks (znane głównie z Deer Hunter). Tym razem wyrok zapadł na dwa oddziały lokalne Atari: jedno w Santa Monica, drugie w Beverly.

Star Wars: Republic Commando w "złocie"

Krystian Smoszna, 10 lutego 2005, 08:41

W dniu dzisiejszym na rynek trafiła wielce oczekiwana, druga odsłona gry Knights of the Old Republic. Okazuje się, że to nie koniec dobrych wieści dla fanów „Gwiezdnych Wojen”. Koncern LucasArts poinformował wczoraj o tym, że kolejny produkt z niekończącej się serii o nazwie Star Wars, uzyskał „złoty” status i powędrował do tłoczni. Mowa tu oczywiście o Republic Commando.

Top 10 gier w US (10/02/05)

Krystian Smoszna, 10 lutego 2005, 08:27

Przedstawiamy czwarte notowanie listy dziesięciu najlepiej sprzedających się gier na PC w Stanach Zjednoczonych w 2005 roku, opracowane przez kompanię NPD. Lista obejmuje gry sprzedane w okresie 23-29 stycznia.