Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 24 lutego 2005

Historia serii The Settlers - cz. 4
Historia serii The Settlers - cz. 4

Krystian Smoszna, 24 lutego 2005, 16:38

Już wkrótce na rynku zadebiutuje najnowsza, piąta odsłona gry The Settlers. Mająca ponad dziesięcioletnią tradycję marka zmieniła diametralnie swoje oblicze, o czym zresztą można przekonać się uruchamiając oficjalne demo. W serii krótkich artykułów, przedstawiamy kolejne odsłony programu. Dzisiaj czas na część czwartą.

Brudny Harry w świecie gier wideo

Elrond, 24 lutego 2005, 15:37

Starsi czytelnicy zapewne pamiętają (młodszym polecam obejrzeć) klasykę sensacji, Brudnego Harry'ego, ze znakomitą kreacją Clinta Eastwooda w roli głównej (Do you think, this is your lucky day, punk?). Jeśli podobał się Wam ten film, ucieszy Was zapewne informacja o zaistnieniu Harry'ego w grach wideo.

Zapowiedziano Total Extreme Wrestling 2005

Elrond, 24 lutego 2005, 14:43

Latem tego roku miłośnicy zapasów w stylu amerykańskim, zwanych wrestlingiem, które z klasycznymi zapasami nie mają zbyt wiele wspólnego, otrzymają wirtualną możliwość walk na ringu. Wrestlingowe zmagania zamierza bowiem przedstawić nam firma Grey Dog Software, która właśnie wtedy wyda kontynuację Total Extreme Wrestling 2004, dla odmiany oznaczoną liczbą 2005.

Nowy pad od Intec i Lucas Arts

Judith, 24 lutego 2005, 13:10

Wydawanie do gier specjalnych gadżetów jest w dzisiejszym świecie normą, a na przykład pady dedykowane dla konkretnej gry są obecnie bardzo w modzie. Firma Intec wspólnie z Lucas Arts stworzyły aż osiem modeli padów do gry Star Wars Episode III: Revenge of Sith, mającej ukazać się na konsole Xbox i PS2.

Posiadacze PS2 dostaną trzecią część SOCOM: US Navy SEALs
Posiadacze PS2 dostaną trzecią część SOCOM: US Navy SEALs

ComCo, 24 lutego 2005, 12:55

Amerykański oddział korporacji Sony Computer Entertainment zapowiedział wydanie trzeciej części popularnej, konsolowej serii SOCOM: U.S. Navy SEALs. Gra trafi na sklepowe półki w przedostatnim kwartale bieżącego roku i ukaże się na zasadzie wyłączności (exclusive) na konsolę Sony PlayStation 2.

Sony wstrzymuje produkcję PSX’a

Judith, 24 lutego 2005, 12:05

Niezbyt dobra wiadomość dla fanów tej japońskiej konsoli –ostatnie modele DESR-7500 oraz DESR-5500 zeszły jakiś czas temu z linii montażowych, a Sony jak do tej pory nie zajęło oficjalnego stanowiska w sprawie dalszej produkcji. Niestety firma ma ku temu pewne powody.

Zapowiedziano powstanie Six Gun (6GUN)
Zapowiedziano powstanie Six Gun (6GUN)

ComCo, 24 lutego 2005, 11:59

Coraz ciaśniej robi się na rynku taktycznych gier akcji, dotyczących działań współczesnych oddziałów specjalnych (vide powstawanie czwartej części Rainbow Six czy wczorajsza wiadomość o konsolowej wersji America’s Army). Swoją część tortu, związanego z tym gatunkiem, pragnie zagarnąć dla siebie także firma BattleBorne Entertainment, która zapowiedziała powstanie gry 6GUN (tytuł roboczy).

Konsole Xbox 2 z przenośnymi dyskami twardymi

Elrond, 24 lutego 2005, 11:24

Jak można przeczytać w artykule, który pojawił się w serwisie GameIndustry, konsola nowej generacji rodem z Microsoft, Xbox 2, wyposażona będzie w przenośny dysk twardy. Według wiarygodnych źródeł, dysk taki umieszczany będzie na wierzchu konsoli.

The Roots później niż przewidywano

Kull, 24 lutego 2005, 10:42

Przed trzema laty firma Tannhauser Gate wypuściła na rynek dość udaną grę MMORPG o nazwie Mimesis Online. Kolejnym ambitnym projektem tych developerów jest RPG ochrzczony mianem The Roots. Co ciekawe, siedziba wspomnianych tutaj programistów mieści się na przedmieściach dolnośląskiego miasta Wrocław.

Nadlatuje F/A-18: Operation Desert Storm

Elrond, 24 lutego 2005, 09:46

Już całkiem niedługo, bo w marcu, fani lotnictwa wojskowego będą mieli okazję aby zasiąść za sterami F/A-18 Hornet. Umożliwi to gra zatytułowana F/A-18: Operation Desert Storm, o czym poinformowała firma GMX Media. Według zapowiedzi, projekt ten zadowoli miłośników zarówno gier akcji jak i strategicznych symulatorów lotniczych.

Amerykanie narzekają na Gran Turismo 4

Krystian Smoszna, 24 lutego 2005, 09:45

Brak nośników w szczelnie zapakowanych pudełkach, kłopoty z odczytaniem opcji w menu spowodowane trzęsącym się obrazem, a niekiedy niemożność uruchomienia gry, nawet na fabrycznie nowych konsolach PlayStation 2 – tak wygląda rzeczywistość czwartej odsłony słynnej serii Gran Turismo po jednym dniu sprzedaży w Ameryce Północnej.

Kto w końcu kupuje Eidos?

Judith, 24 lutego 2005, 09:36

Z nieoficjalnych jeszcze informacji wiadomo, że znalazł się inwestor, który przejmie znanego potentata w świecie gier, czyli firmę Eidos.