Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS

Wiadomości GRYOnline.pl 2 lutego 2005

Gry od Midway na Unreal Engine 3
Gry od Midway na Unreal Engine 3

Kull, 2 lutego 2005, 18:22

Midway Games Inc. to jeden ze światowych liderów w produkcji i dystrybucji gier. Władze koncernu oznajmiły dziś, iż firma podpisała kilkuletnią umowę z Epic Games. Licencja zezwala na korzystanie z technologii Unreal Engine 3 przy produkcji nowej generacji gier na konsole i komputery osobiste.

S.T.A.L.K.E.R. – rezerwacje biletów do Czarnobyla na maj 2005 - unieważnione
S.T.A.L.K.E.R. – rezerwacje biletów do Czarnobyla na maj 2005 - unieważnione

Kull, 2 lutego 2005, 17:25

S.T.A.L.K.E.R., fenomenalnie zapowiadający się pogromca Half-Life 2 i Doom 3 zalicza kolejną zmianę daty premiery. W połowie grudnia ubiegłego roku, wydawca programu (firma THQ) oficjalnie potwierdził, iż premiera gry nastąpi w maju 2005. Dziś, na stronie www.thq.de podano jednak informacje, jakoby programiści pracujący nad grą (GSC Game World) poprosili o przedłużenie okresu produkcji ich dzieła.

Ojciec Chrzestny wychodzi z cienia - nowe „oficjalne” informacje o grze

Elrond, 2 lutego 2005, 16:49

Do tej pory o grze powstającej na kanwie filmu oraz książki The Godfather wiadomo było niewiele, praktycznie mówiąc nic. No bo przyznacie sami, informacje o tym kto użyczy głosów postaciom z gry, czy ogólne zarysy fabuły tak ciekawie zapowiadającego się tytułu, są kroplą w morzu potrzeb fanów Ojca Chrzestnego. I tak było aż do dzisiaj, gry przedstawicielom EA otworzyły się usta.

Nagrody AIAS rozdane, Half-Life 2 nokautuje rywali

Elrond, 2 lutego 2005, 16:09

Mniej więcej tydzień temu zaprezentowaliśmy Wam kandydatów do nagród przyznawanych przez The Academy of Interactive Arts & Sciences. Wczoraj w Las Vegas już po raz ósmy ogłoszono zwycięzców tej bardzo prestiżowej imprezy. Szczegóły znajdziecie w dalszej części newsa, teraz powiem tylko, iż Half-Life 2 rozgromił całą konkurencję zgarniając 9 nagród!

EverQuest II się rozrasta

Elrond, 2 lutego 2005, 15:04

Całkiem niedawno mogliście przeczytać na łamach naszego serwisu informacje o planowanych uaktualnieniach i rozszerzeniach do najnowszego dziecka Sony w kategorii MMORPG, EverQuest II. Wszystko wskazuje na to, iż prezes Sony, John Smedley, wiedział, co mówi, a firma powoli zaczyna wcielać w życie swoje zapowiedzi. Właśnie opublikowano kolejne, darmowe uaktualnienie gry.

Maluch Racer 2 podbija zachód
Maluch Racer 2 podbija zachód

Judith, 2 lutego 2005, 12:27

Serwis Gamershell.com oddał w ręce graczy demo najnowszej produkcji spod znaku Play – 2 Fast Driver, znane też jako Maluch Racer 2.

Iniemamocni powrócą jesienią

Krystian Smoszna, 2 lutego 2005, 12:18

Koncern THQ ogłosił w dniu wczorajszym oficjalne rozpoczęcie prac nad następcą gry The Incredibles (polski tytuł: Iniemamocni). Z pewnością ta wiadomość zadowoli wszystkich fanów sympatycznych super-bohaterów, tym bardziej, że program powstanie przy współpracy z wytwórnią Walta Disney’a oraz studiem Pixar.

Konkurs z okazji 5 lat istnienia serwisu IDG.pl

Elrond, 2 lutego 2005, 12:05

Pod koniec zeszłego roku na stronach www.nvidia.pl można było wziąć udział w konkursie świątecznym polegającym na odnalezieniu w serwisie 3 grafik przedstawiających prezenty. Podobny konkurs urządził serwis IDG.pl, w tym przypadku jednak szanse na zdobycie nagród mamy codziennie, aż do końca lutego. A jest o co walczyć, ponieważ wśród nagród znajdziemy m.in. prenumeraty PC World Komputer.

Kingdom Hearts: Chain of Memories - szał w Japonii i Ameryce, a Europa czeka

eLKaeR, 2 lutego 2005, 11:11

Mieszkańcy ojczyzny słynnego admirała Isoroku Yamamoto od listopada 2004 grają w Kingdom Hearts: Chain of Memories. Natomiast do Stanów Zjednoczonych ów produkt z gatunku cRPG, przeznaczony dla kieszonkowej konsoli Nintendo Game Boy Advance, trafił blisko miesiąc po premierze w Japonii. Niniejszy tytuł zyskał już sporą popularność, a europejski debiut dopiero przed nami.

Demo SWAT 4 na przełomie marca i kwietnia

Krystian Smoszna, 2 lutego 2005, 11:05

Na przełomie marca i kwietnia koncern Vivendi Universal Games opublikuje oficjalne demo gry SWAT 4 – tak wynika z informacji podanych przez serwis 10-David, który w całości poświęcony jest tematyce gier akcji z udziałem jednostek antyterrorystycznych.

Nowe screenshoty z Hitman: Blood Money
Nowe screenshoty z Hitman: Blood Money

Krystian Smoszna, 2 lutego 2005, 10:42

Na łamach czeskiego serwisu Tiscali pojawiły się trzy nowe screenshoty z kolejnej odsłony popularnej serii Hitman, zatytułowanej Blood Money. Przedstawiają one bliżej nie zidentyfikowany klub nocny, w którym zapewne toczyć się będzie akcja jednego ze scenariuszy gry.

9 till death – nowa gra czeskich speców od przygodówek

Judith, 2 lutego 2005, 10:07

W wywiadzie udzielonym serwisowi hry.sme.sk, jeden z pracowników czeskiej firmy Future Games, wspomniał o jej nowej produkcji. Rozmawiając o najnowszej przygodówce Nibiru: Messenger of Gods, dosłownie jednym zdaniem potwierdził, że kolejna gra, 9 till death znajduje się już w produkcji, ale nie może na razie na ten temat nic więcej powiedzieć.

Nowa gra o Scooby Dooby DOO!

Kull, 2 lutego 2005, 09:45

Koncern THQ Inc. zaanonsował nową grę o znanym bohaterze kreskówek, psie Scooby-Doo. Program tworzony jest na licencji Warner Bros. Nosi nazwę „Scooby-Doo! Unmasked”, a jego premiera zaplanowana jest na wrzesień 2005.

MGS3: Snake Eater – kolejne wieści o dodatkach dla europejskich graczy

Judith, 2 lutego 2005, 09:41

Jakiś czas temu przedstawiciele europejskiego oddziału formy Konami ogłosili, że Metal Gear Solid 3: Snake Eater w wersji PAL będzie zawierał szereg dodatków, nie umieszczonych w wersji japońskiej i amerykańskiej. Potwierdziła to wczoraj notka prasowa, którą otrzymaliśmy od CD Projektu. Dziś zamieszczamy garść szczegółów na ten temat.

Kanada: 4 miliony USD rządowej dotacji dla Ubi Softu

ComCo, 2 lutego 2005, 09:41

Kanadyjski rząd za wszelką cenę pragnie utrzymać niepisaną, czołową pozycję Montrealu wśród grupy innych, północnoamerykańskich miast, będących głównym miejscem działań firm zajmujących się tworzeniem i wydawaniem gier video. Z tego względu, kwota 4,04 miliona USD (wypłacana przez trzy najbliższe lata) wesprze tamtejszy oddział korporacji Ubi Soft.

Zagraj we wciągającą mini-grę w oczekiwaniu na Second Sight na PC

ComCo, 2 lutego 2005, 09:33

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, w lutym swoją premierę powinna mieć PeCetowa wersja rozbudowanej gry akcji, o nazwie Second Sight. Aby uprzyjemnić wszystkim osobom oczekiwanie na ten tytuł, korporacja Codemasters udostępniła na oficjalnej witrynie programu drugą, wciągającą i powiązaną klimatycznie z oryginalną produkcją, mini-gierkę (tzw. e-toy).

Hity stycznia 2005 wg IGN.com

eLKaeR, 2 lutego 2005, 07:07

The Punisher i Mercenaries to produkty, które zdominowały listę najlepszych gier ubiegłego miesiąca, przygotowaną przez pracowników popularnego sieciowego serwisu IGN.com. Co ciekawe, typy redaktorów zupełnie pokrywają się z opiniami internetowych czytelników. Podczas tworzenia zestawienia brano pod uwagę PC i konsole Microsoft Xbox, Sony PlayStation 2 oraz Nintendo GameCube, GameBoy Advance i DS.