Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 11 lutego 2005, 08:45

Europejska premiera World of WarCraft!

Stało się! Jedna z najbardziej oczekiwanych gier ubiegłego roku, kolejna produkcja nawiązująca do popularnej serii WarCraft trafiła do Europy, a co za tym idzie, także do Polski.

Stało się! Jedna z najbardziej oczekiwanych gier ubiegłego roku, kolejna produkcja nawiązująca do popularnej serii WarCraft trafiła do Europy, a co za tym idzie, także do Polski. Program już od dłuższego czasu można zamawiać w firmie CD Projekt, w cenie 199.90 PLN. Przez pierwszy miesiąc można grać całkowicie za darmo, później konieczne będzie uiszczanie opłaty abonamentowej.

World of WarCraft to pozycja, która należy do gatunku cRPG. Przygotowana została specjalnie z myślą o rozgrywce w trybie massive online multiplayer, gdzie w szranki stanąć może tysiące graczy z całego świata. Gra przenosi nas do starganego różnymi wojnami i zniszczeniem fantastycznego świata Azeroth - znanego z serii WarCraft.

Minęły zaledwie dwa lata od wydarzeń znanych z WarCraft III: The Frozen Throne. Pomimo zażegnania minionych konfliktów świat Azeroth nie zaznał spokoju. Na przekór staraniom zmęczonych już nieustanną walką i pragnących spokoju mieszkańców, na horyzoncie pojawiły się nowe zagrożenia.

W Azeroth uformowały się dwie zwalczające się grupy: Sojusz, w skład którego wchodzą przedstawiciele ras: Ludzi, Krasnoludów, Nocnych Elfów oraz Gnomów. Na przeciwko nim stanęła zaś Horda skupiająca Orków, Taurenów, Nieumarłych oraz Trolli.

Gra, mimo problemów związanych z serwerami cieszy się w Stanach Zjednoczonych ogromną popularnością (do tej pory sprzedano ponad 700 tysięcy sztuk). Więcej informacji na temat World of WarCraft znajdziesz w naszej Encyklopedii Gier.