Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Silent Storm: Sentinels (PC)

Silent Storm: Sentinels PC

Silent Storm: Sentinels to oficjalne rozszerzenie pełnej wersji popularnej strategii turowej, której premiera miała miejsce pod koniec października 2003 roku. Po raz kolejny gracz staje się dowódcą elitarnego oddziału żołnierzy, wykonującego bardzo niebezpieczne zadania bojowe.

To jest dodatek do gry Silent Storm.

Strategiczne | turowe

PC Windows
Okładka Silent Storm: Sentinels (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

4września2004

17marca2005

pudełko PL

Silent Storm: Sentinels to oficjalne rozszerzenie pełnej wersji popularnej strategii turowej, której premiera miała miejsce pod koniec października 2003 roku. Po raz kolejny gracz staje się dowódcą elitarnego oddziału żołnierzy, wykonującego bardzo niebezpieczne zadania bojowe. Fabuła programu przenosi nas w okres pierwszych lat po zakończeniu II Wojny Światowej. Niebezpieczna organizacja zwana „Młotem Thora” (Thor's Hammer) po raz kolejny zaczyna zagrażać spokojnej egzystencji ludzkości, zaś tylko weterani niedawnego konfliktu mogą się przeciwstawić jej działaniom. Z powodu braku poparcia rządu, muszą działać w konspiracji - swoją grupę nazywają „Strażnicy” (Sentinels).

Jak przystało na pełnoprawny dodatek, Sentinels mocno rozbudowuje większość elementów oryginału. Poszczególne zadania posiadają zróżnicowane cele - od infiltracji wrogiej bazy, przez zabójstwo liderów wrogiej frakcji, aż do wysadzenia wszystkiego w powietrze. Każda misja przynosi nam środki finansowe, za jakie możemy zakupić broń czy potrzebny ekwipunek (pojawia się szereg nowych modeli uzbrojenia). Nie brakuje również tajnych akcji w środowiskach pustynnych, opuszczonych kopalniach czy zagłębiach przemysłowych.

Add-on wprowadza do pierwowzoru także inne nowości. Oprócz usunięcia wykrytych błędów programistycznych i poprawy efektów audio-wizualnych, dostajemy także: zupełnie nowych najemników do wyboru, usprawnioną inteligencję komputerowych przeciwników (zwiększona czujność, atakowanie w zorganizowanych grupach, etc.) oraz elementy podnoszące realizm rozgrywki, jak na przykład możliwość zacięcia się broni podczas walki.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 8,1 / 10 na podstawie 136 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 59,90 PLN

Klasyfikacja PEGI Silent Storm: Sentinels

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Silent Storm: Sentinels

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2.2 GHz
  • 512MB RAM
  • karta grafiki 128MB
  • 750 MB HDD
Silent Storm: Sentinels - recenzja gry
Silent Storm: Sentinels - recenzja gry

Recenzja 23 marca 2005, 11:01

Pieniądze można zdobywać na dwa różne sposoby. Każda zaliczona misja premiowana jest ustaloną wcześniej sumą pieniędzy. Może zdarzyć się, iż oprócz podstawowej stawki otrzyma się dodatkową premię, na przykład za wypełnienie nieprzewidzianych zadań. Rozwiązanie to ma też niestety swoje wady. Przykładowo, ze śmiercią niewinnych osób związane są dotkliwe kary pieniężne. Zdarzają się również etapy, które można zawalić, a jednocześnie nie spowoduje to wyświetlenia napisu o automatycznym zakończeniu zabawy. W takim przypadku na żadne premie pieniężne nie ma co jednak liczyć. Drugie źródło związane jest z samymi planszami. Każdy znaleziony przedmiot, czy to znajdujący się w skrzyni, czy pozostawiony przez jednego z wrogów, może być sprzedany. Z elementem tym powiązane są dwa bardzo przydatne ułatwienia. Wartość każdego przedmiotu może być wyświetlona w dowolnym momencie (jeszcze przed odwiedzeniem znajdującego się w bazie sklepu). Po zakończeniu misji wyświetlany jest natomiast ekran, na którym widoczne są wszystkie ZAUWAŻONE a nie podniesione przedmioty. Jest to świetny patent, dzięki któremu po wypełnieniu podstawowych zadań nie trzeba biegać po całej planszy w poszukiwaniu najcenniejszych dóbr. Zdecydowanie warto jest się natomiast dokładnie za nimi rozglądać. Można bowiem natrafić na cenne dzieła sztuki czy biżuterię. Obiekty te są przeważnie bardzo wartościowe, dzięki czemu stosunkowo szybko można pomnożyć dostępny kapitał finansowy.