Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikStrategicznePC
Okładka Fallout Tactics: Brotherhood of Steel (PC)

Fallout Tactics: Brotherhood of Steel PC

Opracowana we współpracy studia Micro Forté z ekipą 14° East poboczna odsłona bestsellerowej serii Fallout, zrealizowana w formie turowej strategii taktycznej z elementami RPG.

Strategiczne | science fiction | turowe | postapokalipsa | widok izometryczny | taktyczne | multiplayer | kooperacja

PC Windows
Okładka Fallout Tactics: Brotherhood of Steel (PC)

Polskie napisy i dialogiPolskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

16marca2001

16maja2001

pudełko PL

Strategiczna wersja jednej z najpopularniejszych serii cRPG – Fallout, ponownie przenosi nas do postapokaliptycznego świata przyszłości. Tym razem zostajemy członkiem Brotherhood of Steel, technologicznie zaawansowanego ugrupowania dążącego do odbudowania zniszczonego wojną jądrową świata. Zadaniem gracza jest odnalezienie dawno zapomnianych technologii, które umożliwią pokonanie niebezpiecznych wrogów.

Do celu prowadzą nas kolejne misje składające się z konkretnie wyznaczonych zadań, które trzeba wykonać wykorzystując nasze taktyczne umiejętności. W kampanii przeznaczonej dla jednego gracza można kontrolować drużynę składającą się nawet z sześciu postaci, którą następnie można wykorzystać w rozgrywce sieciowej dla wielu graczy. Poszczególni członkowie drużyny podnoszą swoje umiejętności i zyskują nowe cechy dzięki doświadczeniu nabieranemu na polach bitwy.

Do dyspozycji mamy duży wybór broni, począwszy od pistoletów aż po wyrzutnie rakiet, dzięki którym zmieciemy z powierzchni ziemi naszych wrogów. W dodatku walka nie jest ograniczona wyłącznie do piechoty, gdyż członkowie drużyny mogą używać uzbrojonych pojazdów, zarówno małych jednoosobowych jeepów, jak i sześcioosobowych transportowców opancerzonych. Pojazdy mogą służyć również jako magazyny ekwipunku. Rozgrywka multiplayer przeznaczona jest dla maksimum 18. graczy, którzy łącznie mogą kontrolować 36. członków drużyny.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 18  

Nośnik: 3 CD

Ocena czytelników: 8,4 / 10 na podstawie 2175 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99 PLN

Gry podobne do Fallout Tactics: Brotherhood of Steel

Klasyfikacja PEGI Fallout Tactics: Brotherhood of Steel

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. W grze jest używany wulgarny język. W grze pojawiają się nawiązania do narkotyków lub jest pokazane zażywanie narkotyków. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Fallout Tactics: Brotherhood of Steel

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Procesor Pentium II 300 MHz (lub kompatybilny)
  • 64 MB RAM
  • 4MB karta graficzna zgodna z DirectX
  • Windows 95/98/Me/2000/XP
Fallout Tactics: Brotherhood of Steel - recenzja gry
Fallout Tactics: Brotherhood of Steel - recenzja gry

Recenzja 29 czerwca 2001, 12:01

Nie trwało to szczególnie długo, gdyż potrzeba egzystencji w świecie nuklearnej zagłady okazała się silniejsza niż moje uprzedzenia do erteesów wszelkiej maści. Zainstalowałem grę ponownie i tym razem skupiłem się na wyłuskaniu z niej wszystkich tych elementów, w których autorzy mogli widzieć ewentualny sens jej powstania. Wcale szybko okazało się, że jest ich doprawdy sporo i że dają one nie tylko duże pole do popisu dla potencjalnych taktyków, ale i niekłamaną, idącą w parze z satysfakcją, przyjemność z gry. Przede wszystkim darowałem sobie próby odnalezienia się w turach, a zacząłem czerpać ze sporego repertuaru czynności, które moi wojacy są w stanie wykonać.