Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 stycznia 2014, 09:46

autor: Góral

Klasyczne Fallouty powrócą do oferty Steama. Sprzedaż gier w GOG.com niepewna

Firma Bethesda Softworks poinformowała na Twitterze, że pracuje już nad przywróceniem gier Fallout, Fallout 2 i Fallout Tactics: Brotherhood of Steel do oferty sklepu Steam. Niestety nie wiadomo czy produkcje powrócą także do sprzedaży w GOG.com.

Wczoraj informowaliśmy o wycofaniu z oferty sklepu GOG.com gier Fallout, Fallout 2 i Fallout Tactics: Brotherhood of Steel. W międzyczasie produkcje zniknęły także ze Steama. Sytuacja ma związek z utratą praw do marki przez firmę Interplay, która była pierwotnym wydawcą tych tytułów. Obecnie jest to własność koncernu ZeniMax Media, do którego należy studio Bethesda. Deweloper poinformował, że pracuje już nad przywróceniem gier do sprzedaży.

Klasyczne Fallouty powrócą do oferty Steama. Sprzedaż tych gier w GOG.com niepewna - ilustracja #1

Przedstawiciele uznanego producenta i wydawcy gier wideo ujawnili w serwisie społecznościowym Twitter, że trwają już prace (usunięcie informacji z kodu produkcji o wcześniejszym wydawcy, itd.) nad przywróceniem klasycznych Falloutów do oferty sklepu Steam. Niestety nie wiadomo co ze sprzedażą w GOG.com. Firma stwierdziła tylko, że „priorytetem jest przywrócenie gier na łamy Steama najszybciej jak tylko się da”, a inne możliwości zostaną wzięte pod uwagę, gdy upora się ze Steamem.

Możliwe, że obecnemu wydawcy nie odpowiada polityka GOG.com, opierająca się na sprzedawaniu gier bez zabezpieczeń DRM. Jak dotąd w ofercie tego sklepu nie pojawiła się żadna produkcja z oferty koncernu Zenimax Media. Nie pozostaje nam więc nic innego jak cierpliwie poczekać na wyjaśnienie sytuacji - być może obie firmy w końcu się dogadają.