Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 3 stycznia 2014, 09:33

Carmageddon: Reincarnation na nowym filmie

W sieci pojawił się nowy film z gry Carmageddon: Reincarnation. Ma on postać dziennika dewelopera i koncentruje się na zaprezentowaniu pracy zawieszenia w pojazdach, ukazując nieco ponad minutę zapisu rozgrywki z wersji pre-alfa.

Twórcy Carmageddon: Reincarnation – nowego wcielenia kultowej serii krwawych wyścigów – nie mają skłonności do zbyt częstego dzielenia się materiałami dokumentującymi postęp w pracach nad ich dziełem. Dlatego warto zwrócić uwagę na udostępniony niedawno dziennik dewelopera, prezentujący pracę zawieszenia w pojazdach na przykładzie nieco ponad jednominutowego zapisu rozgrywki (film widnieje powyżej).

Niestety, nie jest to gameplay w pełnym znaczeniu tego słowa. Kamerę scentrowano na podwoziu pojazdu użytego do prezentacji (monster trucka o nazwie Twister), toteż spora część ekranu została ukryta przed naszym wzrokiem. Mimo wszystko widać wystarczająco dużo, by móc ocenić wygląd nowej lokacji (inspirowanej w pewnym stopniu oryginalnym Carmageddonem) i ogólny poziom oprawy graficznej, wyraźnie podniesiony od czasu ostatniej demonstracji omawianego tytułu. Niemniej, w dalszym ciągu mamy do czynienia z wersją pre-alfa, zatem w grze brakuje jeszcze sporej części planowanych rozwiązań technologicznych (jak chociażby Mega Texture).

Połączenie monster trucka, samochodu sportowego i górniczego świdra, czyli użyty w omawianym filmie Twister. - Carmageddon: Reincarnation na nowym filmie - wiadomość - 2014-01-03
Połączenie monster trucka, samochodu sportowego i górniczego świdra, czyli użyty w omawianym filmie Twister.

Do ukończenia prac nad Carmageddon: Reincarnation wciąż jeszcze daleka droga, jednak zagorzali fani serii nie będą musieli długo czekać na okazję do wypróbowania nowego dzieła studia Stainless Games. Zapowiedziano bowiem, że przed końcem pierwszego kwartału rozpoczętego właśnie roku gra zostanie udostępniona pecetowcom w ramach programu Early Access na Steamie (a więc będzie można bawić się poprawianą nieustannie wczesną wersją na długo przed właściwą premierą tytułu). Docelowo produkcja ma trafić również w ręce posiadaczy konsol starej (Xbox 360, PlayStation 3) i nowej generacji (Xbox One, PlayStation 4). Niestety, nie znamy choćby przybliżonego terminu sfinalizowania prac nad Reincarnation.