Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Carmageddon: Reincarnation (PC)

Carmageddon: Reincarnation PC

Zręcznościowe wyścigi samochodowe, stanowiące kolejną odsłonę kontrowersyjnej serii Carmageddon. Gra wyprodukowana została przez studio Stainless Games przy wsparciu finansowym ze strony użytkowników platformy crowdfundingowej Kickstarter.

Wyścigi | samochodowe | crowdfunding | indie

PC Windows
Okładka Carmageddon: Reincarnation (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

21maja2015

21maja2015

Steam

Kolekcja gier
Obserwuj grę

Carmageddon: Reincarnation to kolejna część serii niezwykle kontrowersyjnych wyścigów samochodowych, w których krew leje się gęsto, a gracz w czasie jazdy może brutalnie rozjeżdżać spacerujących przechodniów. Pierwowzór zasłynął głównie ze względu na swoją tematykę, a najnowsza odsłona stanowi prawdziwy powrót do korzeni, o co postarało się doświadczone w tym temacie studio Stainless Games.

Rozgrywka nie zmieniła się znacząco od czasów poprzedników, choć została nieco urozmaicona. Nadal naszym głównym zadaniem jest wywołanie jak największej destrukcji i strat ludzkich na ulicy – klasyczna idea ścigania się z rywalami schodzi w tym przypadku na drugi plan. W podstawowym trybie zabawy wygrywa ten, kto albo przejedzie wszystkich przechodniów, albo zlikwiduje każdego rywala, ewentualnie przetrwa wszystkie okrążenia i ukończy zmagania w tradycyjny sposób. Nowościami są: zabawa w myszkę i stado kotów, konieczność likwidowania wskazanych przechodniów, wyścig do losowo pojawiających się na mapie punktów kontrolnych, klasyczny death match (na wzór słynnego Destruction Derby) i wyścig śmierci, w którym niszczenie oponentów przenosi ukończone przez nich okrążenia na nasze konto.

Autorzy postarali się o zachowanie dobrze znanego, czarnego humoru, który znacznie przyczynił się do sukcesu pierwowzoru – przejawia się to zarówno w rodzaju dostępnych power-upów, jak i licznych, ukrytych poza trasami, specjalnych miejsc. Dostępne mapy charakteryzują się wysokim poziomem złożoności, który zachęca do eksploracji. Wszystkie poziomy po jakich jeździmy znajdują się na pięciu typach terenów: miejskim, industrialnym, śnieżnym, pozamiejskim i tropikalnym.

Do dyspozycji gracza zostało oddanych ponad trzydzieści samochodów – w większości są to pojazdy doskonale znane z poprzednich odsłon, dodatkowo sterowane przez znanych i lubianych bohaterów, takich jak Max Damage, Die Anna czy chociażby Vlad. Każdym z aut możemy pokierować w trybie kariery (tutaj można je ulepszać za pomocą znajdowanych na mapach żetonów), wolnej jeździe lub rozgrywce wieloosobowej. Twórcy przewidzieli również wsparcie dla społeczności Moderskiej.

Oprawa graficzna została poprawiona względem poprzednich odsłon - całość przystosowano do współczesnych standardów, wliczając w to wysokie rozdzielczości, zaawansowany system zniszczeń oraz realistyczną fizykę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet    

Ocena czytelników: 6,8 / 10 na podstawie 161 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 9.0 / 10 na podstawie 318 głosów czytelników.

Wymagania wiekowe Carmageddon: Reincarnation

18+

Wymagania sprzętowe Carmageddon: Reincarnation

PC Windows

PC Windows

 • Minimalne:
 • Intel Core i3-2100 3.1 GHz
 • 4 GB RAM
 • karta grafiki 1 GB GeForce GTX 650 Ti/Radeon HD 6870 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
 • Rekomendowane:
 • Intel Core i5-3570 3.4 GHz
 • 8 GB RAM
 • karta grafiki 2 GB GeForce GTX 660 Ti/Radeon HD 7870 lub lepsza
 • 20 GB HDD
 • Windows 7 64-bit
Recenzja gry Carmageddon: Reincarnation - odrodzenie ciekawe, choć kulawe
Recenzja gry Carmageddon: Reincarnation - odrodzenie ciekawe, choć kulawe

Recenzja 27 maja 2015, 15:45

Klasyczny Carmageddon pozwalał wygrać wyścig na trzy sposoby: albo przejechało się na pierwszym miejscu wszystkie okrążenia w określonym czasie, albo zabiło wszystkich przechodniów lub oponentów. Te zasady nadal są w grze obecne, choć dochodzi do nich 5 zupełnie nowych trybów: pogoń za pojawiającymi się losowo punktami kontrolnymi (kto pierwszy zdobędzie wymaganą liczbę, wygrywa), rozjeżdżanie wskazanych na mapie przechodniów, niszczenie oponentów na specjalnych arenach, zabawa w kotka i myszkę (czy też lisa i psy gończe – uciekaj przeciwnikom tak długo, jak się da, a sława i pieniądze będą twoje) i wyścig śmierci, podczas którego trzeba ukończyć daną liczbę okrążeń, ale zabijając przeciwników można „ukraść” te, które oni zaliczyli. Prawda, że fajnie?