Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 31 stycznia 2015, 15:04

Carmageddon: Reincarnation - publiczna beta na Walentynki

Od 14 lutego gracze będą mieli okazję zagrać w publiczną betę Carmageddon: Reincarnation - kolejnej odsłony serii, która budziła ogromne kontrowersje pod koniec ubiegłego wieku. Wraz z tą informacją twórcy zaprezentowali także nowy zwiastun.

Cóż bardziej pasuje na Walentynki, niż krwawe wyścigi samochodowe i rozjeżdżanie przypadkowych przechodniów? Parę propozycji być może by się znalazło, jednak właśnie to otrzymamy od studia Stainless Games. Ich najnowsza produkcja, Carmageddon: Reincarnation, 14 lutego wejdzie w etap publicznej bety.

Carmageddon: Reincarnation - publiczna beta na Walentynki - ilustracja #1

Carmageddon: Reincarnation to nowa odsłona produkcji, która w latach 90-tych ubiegłego wieku wzbudzała, ze względu na swoją brutalność, ogromne kontrowersje. To jednak nie przeszkodziło serii w odniesieniu sporego sukcesu – pierwsza część może się pochwalić średnią ocen 89/100 w wersji na PC w serwisie GameRankings. W 1998 roku ukazała się kontynuacja, a w 2000 – trzecia odsłona, która jednak nie została stworzona przez Stainless Games i nie cieszyła się aż taką popularnością.

Z tej okazji deweloperzy udostępnili nowy, trwający ponad dwie minuty, który możecie zobaczyć powyżej – widać w nim esencję rozgrywki, a więc absurdalne bronie, krwawe wypadki oraz przerysowaną przemoc. Tytuł, który od marca ubiegłego roku znajduje się w usłudze Wczesnego Dostępu na platformie Steam i zbiera tam bardzo pozytywne recenzje, ma zadebiutować w pełnej wersji w kwietniu – w prawie trzy lata od momentu, w którym udało się zebrać na niego fundusze w serwisie Kickstarter. Jak zapowiadają twórcy, w publicznej becie będziemy mogli wykorzystać cały zestaw samochodów, aren oraz poziomów, tryb wieloosobowy, karierę oraz grę dowolną, a także wszystkie wyzwania oraz osiągnięcia – Stainless Games nie planuje dodawać wiele zawartości przed kwietniową premierą. Już za dwa tygodnie będziemy więc mogli się przekonać, jak będzie wyglądać następna odsłona kontrowersyjnego cyklu, który – wydawałoby się – umarł śmiercią naturalną po wydaniu Carmageddon TDR 2000 piętnaście lat temu.

Przerysowana przemoc oraz nieskomplikowana rozgrywka – Carmageddon: Reincarnation pod względem filozofii niewiele różni się od pierwowzoru. - Carmageddon: Reincarnation - publiczna beta na Walentynki - wiadomość - 2015-01-31
Przerysowana przemoc oraz nieskomplikowana rozgrywka – Carmageddon: Reincarnation pod względem filozofii niewiele różni się od pierwowzoru.