Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Carmageddon TDR 2000 (PC)

Carmageddon TDR 2000 PC

Kolejna odsłona brutalnej i bardzo kontrowersyjnej serii gier wyścigowych. Podobnie jak w pierwowzorze liczy się przede wszystkim destrukcja i efektowne rozjeżdżanie przechodniów.

Wyścigi

PC Windows
Okładka Carmageddon TDR 2000 (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

10października2000

30stycznia2001

pudełko PL

Carmageddon TDR 2000 wbrew nazwie nie jest sequelem tych najbardziej kontrowersyjnych wyścigów świata, lecz zupełnie nową produkcją z serii. Gra została przeznaczona głównie do internetowej rozgrywki multiplayer, podczas której gracze mogą rywalizować na wielu unikalnych trasach, ścigając się, a raczej walcząc, różnymi modelami pojazdów. Trudno ją nawet zakwalifikować jako wyścigi, gdyż koncentruje się ona głównie na szybkiej i brutalnej akcji. Gracz wciela się w rolę skazanego na dożywocie Maxa Damage, który nie zamierza jednak trafić za kratki. Postanawia więc uciec, licząc, że uda mu się pokonać lub przechytrzyć: bezwzględną policję, hordy gangsterów oraz tysiące mieszkańców pałających żądzą mordu.

Całkiem nowy engine 3D pozwala zobaczyć zniszczenia pojazdów, obiektów, a nawet obrażenia doznawane przez ludzi. Gra oferuje ponad 48 poziomów zabójczej rozrywki, gdzie gracze muszą niszczyć przeciwników i jechać po ich trupach wprost do mety. Nowością są agresywne pojazdy i postacie sterowane przez komputer, interaktywnie reagujące na wydarzenia np.: przechodzące przez jezdnię, uciekające lub nawet atakujące gracza. Po raz pierwszy można również przerabiać samochody, według własnych upodobań oraz zastawiać pułapki na przeciwników.

  • Trzy tryby gry: dowolna mapa, kampania i multiplayer.
  • 50 różnych pojazdów.
  • Maszyny podczas rozgrywki mogą ulec kompletnemu zniszczeniu.
  • Dziewięć w pełni trójwymiarowych środowisk dla rozgrywki single player.
  • Siedem trybów rozgrywki multiplayer na dziewięciu mapach.
Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,8 / 10 na podstawie 533 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 99 PLN

Gry podobne do Carmageddon TDR 2000

Wymagania wiekowe Carmageddon TDR 2000

16+

Wymagania sprzętowe Carmageddon TDR 2000

PC Windows

PC Windows

  • Zalecane: Pentium II 266Mhz, 64MB RAM, akcelerator 3D + wykorzystuje joystick
Carmageddon TDR 2000 do zdobycia za darmo na GOG.com
Carmageddon TDR 2000 do zdobycia za darmo na GOG.com

wiadomość18 stycznia 2018

Po ponad siedemnastu latach od premiery Carmageddon TDR 2000 został udostępniony za darmo na GOG.com. Co więcej, w promocyjnej cenie można też nabyć zarówno dwie wcześniejsze części serii, jak i najnowszego Carmageddona: Max Damage.

Oryginalny deweloper Carmageddona zapowiada Carmageddon: Reincarnation

wiadomość1 czerwca 2011

Od kilku dni w sieci sporo mówiło się o możliwości powrotu serii Carmageddon na rynek. Okazuje się, że nie były to plotki bez pokrycia, bo właśnie oficjalnie zapowiedziano Carmageddon: Reincarnation.

Pseudo Interacive pracowało nad nową odsłoną cyklu Carmageddon

wiadomość8 kwietnia 2008

Zamknięcie studia deweloperskiego Pseudo Interactive przeszło bez echa. Producent serii Full Auto nie mógł się pochwalić efektownym dorobkiem, w związku z czym znało go niewielu miłośników elektronicznej rozrywki. Informacja ta zyskuje jednak na znaczeniu w obliczu nowych faktów, ujawnionych serwisowi Next-Gen.biz przez anonimowe źródło.

2K Games wyda Carmageddon IV oraz inne gry SCi

wiadomość11 lutego 2005

Co mają ze sobą wspólnego takie tytuły jak Civilization IV, The Elder Scrolls IV: Oblivion czy Call of Cthulhu? Na pierwszy rzut oka nic, ale to tylko pozory. Wszystkie te programy zostaną opublikowane przez firmę 2K Games, nowy oddział wydawniczy koncernu Take-Two Interactive. Wczoraj do tego atrakcyjnego zestawu dodano kolejne smaczne kąski.

Czwarta część Carmageddon niczym telewizyjny show?

wiadomość10 listopada 2004

Cisza panowała w temacie czwartej części Carmageddon od 11 marca bieżącego roku, kiedy przedstawiliśmy Wam ostatnią wiadomość w tej materii. Świeżych i interesujących informacji nt. kolejnej odsłony samochodowej apokalipsy dostarczyła baza danych Urzędu Patentowego Stanów Zjednoczonych, podobnie zresztą jak swego czasu w kontekście cyklu GTA (vide news z 10 stycznia 2004).