Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPC
Okładka Carmageddon 2: Carpocalypse Now (PC)

Carmageddon 2: Carpocalypse Now PC

Kontynuacja brutalnej i bardzo kontrowersyjnej gry wyścigowej. Podobnie jak w pierwowzorze liczy się destrukcja i efektowne rozjeżdżanie przechodniów. Podczas gdy same wyścigi schodzą na drugi plan.

Wyścigi

PC Windows
Okładka Carmageddon 2: Carpocalypse Now (PC)

Angielskie napisy i dialogiAngielskie napisy i dialogi

data premiery gry w wersji PC:

8listopada1998

27sierpnia2002

pudełko PL

Druga część bardzo ostrych i jednocześnie bardzo kontrowersyjnych wyścigów samochodowych, w których można śmiało powiedzieć, krew leje się gęsto. Carmageddon diametralnie różni się od innych wyścigów czy rajdów samochodowych. Celem pierwszorzędnym gry jest destrukcja, a dopiero drugim kończenie wyścigów i awansowanie do dalszych zmagań. Idąc dalej, wygranej w zawodach nie osiągamy przejeżdżając linię mety jako pierwszy, lecz w zależności od ustawień, np. rozjeżdżając największą liczbę przechodniów czy dokonując największych zniszczeń. W grze możemy prowadzić 20 różnych samochodów, każdy o innej charakterystyce jazdy, pojemności silnika, hamulcach, itp. Każdy z nich może być ulepszany przez ponad 90 najróżniejszych power-up’ów, broni i gadżetów, m.in. miotacze płomieni, miny i dopalacze. Podczas karkołomnych wyczynów samochody ulegają stopniowemu zużyciu i zniszczeniu. Możemy je na bieżąco naprawiać - oczywiście wszystko jest kwestią odpowiedniej ilości gotówki przyznawanej za osiągnięcia w destrukcji.

Wyścigi rozgrywają się na 32 trasach umiejscowionych w ośmiu różnorodnych lokacjach, każda z sekretnymi miejscami i elementami. Na każdej trasie napotkamy na ponad 150 typów pieszych i nie mniej liczną grupę zwierząt (psów, kotów, owiec, itd.) - każdy z nich jest potencjalnym celem i źródłem kredytów. Pewnym utrudnieniem jest A.I. komputerowych ludzi, którzy starają się uciec i ukryć przed nadjeżdżającym pojazdem. Carmageddon 2 został wyposażony w całkowicie trójwymiarową grafikę.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 6  

Nośnik: 1 CD

Ocena czytelników: 7,9 / 10 na podstawie 900 głosów czytelników.

Gry podobne do Carmageddon 2: Carpocalypse Now

Wymagania wiekowe Carmageddon 2: Carpocalypse Now

16+

Wymagania sprzętowe Carmageddon 2: Carpocalypse Now

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 266MHz
  • 32MB RAM
  • 8MB akcelerator 3D

eJay Ekspert 15 lutego 2011

Carmageddon 2 należy do grona gier, które z zadziwiającym trudem ulatują z głowy. Po raz ostatni dzieło Stainless Games odpaliłem dobre kilka lat temu, a i tak mógłbym z marszu wymienić niemal wszystkie mapy, pojazdy i smaczki.

9.5
Wieści ze świata (Carmageddon 2: Carpocalypse Now, iPhone 6, Heroes of the Storm) 23/9/14
Wieści ze świata (Carmageddon 2: Carpocalypse Now, iPhone 6, Heroes of the Storm) 23/9/14

wiadomość23 września 2014

Dziś piszemy m.in. o debiucie Carmageddon 2: Carpocalypse Now na Steamie, wynikach sprzedaży iPhone 6 oraz alfa-testach Heroes of the Storm. Witamy w wieściach ze świata - codziennej porcji krótkich wiadomości.

Oryginalny deweloper Carmageddona zapowiada Carmageddon: Reincarnation

wiadomość1 czerwca 2011

Od kilku dni w sieci sporo mówiło się o możliwości powrotu serii Carmageddon na rynek. Okazuje się, że nie były to plotki bez pokrycia, bo właśnie oficjalnie zapowiedziano Carmageddon: Reincarnation.

Pseudo Interacive pracowało nad nową odsłoną cyklu Carmageddon

wiadomość8 kwietnia 2008

Zamknięcie studia deweloperskiego Pseudo Interactive przeszło bez echa. Producent serii Full Auto nie mógł się pochwalić efektownym dorobkiem, w związku z czym znało go niewielu miłośników elektronicznej rozrywki. Informacja ta zyskuje jednak na znaczeniu w obliczu nowych faktów, ujawnionych serwisowi Next-Gen.biz przez anonimowe źródło.

2K Games wyda Carmageddon IV oraz inne gry SCi

wiadomość11 lutego 2005

Co mają ze sobą wspólnego takie tytuły jak Civilization IV, The Elder Scrolls IV: Oblivion czy Call of Cthulhu? Na pierwszy rzut oka nic, ale to tylko pozory. Wszystkie te programy zostaną opublikowane przez firmę 2K Games, nowy oddział wydawniczy koncernu Take-Two Interactive. Wczoraj do tego atrakcyjnego zestawu dodano kolejne smaczne kąski.

Czwarta część Carmageddon niczym telewizyjny show?

wiadomość10 listopada 2004

Cisza panowała w temacie czwartej części Carmageddon od 11 marca bieżącego roku, kiedy przedstawiliśmy Wam ostatnią wiadomość w tej materii. Świeżych i interesujących informacji nt. kolejnej odsłony samochodowej apokalipsy dostarczyła baza danych Urzędu Patentowego Stanów Zjednoczonych, podobnie zresztą jak swego czasu w kontekście cyklu GTA (vide news z 10 stycznia 2004).