Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikWyścigiPCPS2XBOX
Okładka FlatOut 2 (PC)

FlatOut 2

Kontynuacja brutalnej gry wyścigowej studia Bugbear Entertainment, łączącej elementy klasycznej rywalizacji samochodowej z możliwością nieograniczonej destrukcji – zarówno rywali, jak i otoczenia.

Wyścigi | samochodowe | multiplayer | na 2 osoby

Okładka FlatOut 2 (PC)

wydawca PL: CD Projekt S.A.

data premiery gry:

30cze2006

PC XBOX PS2

Druga część „brutalnych” wyścigów ze studia Bugbear Entertainment. Poprzednik znakomicie łączył elementy normalnej rywalizacji samochodowej z niczym nie skrępowaną destrukcją prowadzonych pojazdów, a na dodatek wyposażony został w robiącą spore wrażenie oprawę graficzną i nie gorszy silnik fizyczny, co znalazło uznanie w oczach przeszło sześciuset tysięcy fanów czterech kółek, w tym głównie legendarnego Destruction Derby. Nie uszło to uwadze wydawcy gry, Empire Interactive, dlatego też zafundował im kolejną odsłonę serii.

Jak można się było domyślać, autorzy wyszli w niej naprzeciw oczekiwaniom graczy i skupili się na większym wyeksponowaniu elementu „destrukcyjnego”. Zatem, kupując FlatOut 2 otrzymujemy iście niszczycielskie wyścigi samochodowe, w których samo dojechanie do mety w jednym kawałku jest sporym sukcesem. Ulepszono silnik graficzny, a także wszelkie mechanizmy odpowiedzialne za oddziaływania fizyczne, dzięki czemu liczne kraksy wyglądają jeszcze bardziej widowiskowo niż w jedynce. Odpadające drzwi, błotniki i inne elementy karoserii aut, pękające szyby, zdruzgotane zderzaki, dymiące silniki czy odpadające koła to stały element każdego wyścigu. Na dodatek na trasach umieszczono setki interaktywnych obiektów i przeszkód oraz różne karkołomne skróty, które urozmaicają i wzmacniają wszechobecną rozwałkę.

W sumie w grze występuje 16 modeli samochodów. Są one w pełni modyfikowane i każdy może je dowolnie ulepszać i upiększać. W jednym wyścigu bierze udział maksymalnie ośmiu kierowców, co jest graniczną ilością osób jaka może się zmagać równocześnie w trybie multiplayer (LAN/Internet). W przypadku rozgrywki jednoosobowej pozostałymi siedmioma oponentami zajmuje się komputerowa sztuczna inteligencja, która także doczekała się wielu usprawnień w stosunku do oryginalnego FlatOuta. Każdy kierowca posiada swój indywidualny styl prowadzenia, predyspozycje oraz nastawienie względem przeciwników.

Nie zapomniano również o popularnych zmaganiach typu „ragdoll”, na które składa się dwanaście specjalnych konkurencji (skoki ze skoczni, przejazdy przez płonące obręcze, itp.), a także czystych, prymitywnych potyczkach z rodzaju „destruction derbies”.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single / multiplayer   Tryb multiplayer:   Internet   / sieć lokalna     Liczba graczy: 1 - 8  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 3890 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: / 10 na podstawie 7 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 49,90 PLN

Klasyfikacja PEGI FlatOut 2

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe FlatOut 2

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Pentium 4 2 GHz
  • 512 MB RAM
  • karta graficzna 128MB (Geforce 5700 lub lepsza)
  • 3.5 GB HDD
  • Windows 2000/XP
FlatOut 2 - recenzja gry
FlatOut 2 - recenzja gry

Recenzja 17 sierpnia 2006, 10:18

W ten oto sposób doszliśmy do najciekawszego elementu tej gry – mającej miejsce w trakcie rozgrywania praktycznie każdego wyścigu totalnej rozwałki. FlatOut 2 pozytywnie zaskoczy przede wszystkim tych graczy, którzy sądzili, iż pierwsza część serii stanowiła szczyt możliwości programistów, grafików i innych osób, które pracowały nad tym projektem. Kraksy w recenzowanej grze stoją na jeszcze wyższym poziomie. Nie można również ukryć, iż w wielu sytuacjach odgrywają one dość istotną rolę. Zacznijmy może od akcji z udziałem samych pojazdów. Napisałbym, iż są one BARDZO efektowne, ale wielu Czytelników nie lubi chyba, jak się ciągle powtarzam. Pojazdy w wyniku kolejnych kraks tracą zderzaki, maski, drzwi... co tylko dusza zapragnie. Nie zabrakło również pojawiających się w powietrzu setek malutkich części. W przeciwieństwie jednak do takiego Crashday’a, podobne sceny nie obciążają w żaden sposób komputera, a wyglądają równie dobrze. Wszystko to zostało oczywiście zrealizowane w taki sposób, żeby dany pojazd mógł sporo wytrzymać. Nie trzeba się więc obawiać tego, iż przy pierwszym czołowym zderzeniu straci się cały silnik. Jednocześnie istotną rolę odgrywa współczynnik wytrzymałości poszczególnych wozów. Do tej kwestii jeszcze powrócę. Teraz dodam jedynie, iż dysponując silniejszym autem można w bardzo łatwy sposób spychać przeciwników na przeszkody, obracać nimi czy w dowolny inny sposób zatruwać im życie. Osobiście sprawiało mi to mnóstwo frajdy.

PC
XBOX
PS2