Newsroom Wiadomości Najciekawsze Komiksy Tematy RSS
Wiadomość gry 18 stycznia 2012, 13:03

autor: Marcin "Sarge" Skierski

Wieści ze świata (Mortal Kombat, Gears of War 3, Gran Turismo 5) 18/1/12

„Wieści ze świata” to codzienna porcja krótkich wiadomości. Dziś piszemy m.in. o Mortal Kombat w wersji na PlayStation Vita, dodatkach DLC do gier Gears of War 3 i Gran Turismo 5 oraz nowej produkcji RPG na PlayStation 3.

Painkiller

Codzienną akcją promocyjną platformy Steam objęto serię Painkiller. Produkcje zespołów People Can Fly, Mindware Studios oraz Eggtooth Team możecie aktualnie nabyć 75% taniej. Zestaw Painkiller Complete Pack kosztuje 4,99 euro (ok. 22 zł), ale poszczególne tytuły możecie też zakupić osobno. Promocja potrwa do godziny 19:00.

Mortal Kombat

Firma Warner Bros. Interactive zapowiedziała najnowszą odsłonę serii Mortal Kombat w wersji na PlayStation Vita. Produkcja po raz kolejny jest tworzona przez zespół NetherRealm Studios i będzie bazować na edycjach znanych posiadaczom PlayStation 3 oraz Xboksa 360. Całość zostanie wzbogacona o ekskluzywną zawartość dla przenośnej konsoli firmy Sony oraz nowe mechanizmy rozgrywki. Twórcy wstrzymali się jednak od podawania jakichkolwiek szczegółów na ten temat.

Gears of War 3

Wczoraj w usłudze Xbox Live pojawił się nowy dodatek DLC do gry Gears of War 3. Rozszerzenie Fenix Rising wprowadza pięć nowych map do trybu multiplayer (Academy, Anvil, Depths, Escalation, The Slab) oraz cztery dodatkowe skórki dla postaci (Recruit Clayton, Thrashball Cole: Limited Edition, Savage Marauder, Savage Kantus: Limited Edition). Zmian doczekał się także system rozwoju postaci – gracze mogą teraz wielokrotnie osiągać setny poziom doświadczenia.

Wieści ze świata (Mortal Kombat, Gears of War 3, Gran Turismo 5) 18/1/12 - ilustracja #1

FlatOut

W promocji Midweek Madness na platformie Steam znalazła się seria FlatOut. Poszczególne odsłony dynamicznych wyścigów samochodowych możecie nabyć 66% taniej w zestawie za 13,59 euro (ok. 60 zł) lub osobno. Oferta zakończy się w nocy z czwartku na piątek o godzinie 1:00.

Ubisoft Vancouver

Zamknięto oddział firmy Ubisoft mieszczący się w Vancouver. Studio niegdyś znane pod nazwą Action Pants specjalizowało się w tworzeniu produkcji sportowych, a jego najbardziej znanym dziełem jest przeciętnie oceniana gra Pure Football. Jeden z przedstawicieli francuskiego koncernu wyjaśnił serwisowi Game Informer, że „nie znaleziono właściwego przepisu na sukces dla tego utalentowanego zespołu”.

Gran Turismo 5

Posiadacze gry Gran Turismo 5 otrzymali wczoraj łatkę 2.03, wprowadzającą kilka zmian w rozgrywce oraz kolory tematyczne i tapety do głównego menu. Dzisiaj zadebiutują także dwa nowe dodatki DLC: Car Pack 3 oraz Speed Test Pack. Więcej na ich temat przeczytacie w naszej wcześniejszej wiadomości.

Tokitowa

W najnowszym numerze japońskiego magazynu Famitsu pojawiła się zapowiedź nowej gry RPG na PlayStation 3 o nazwie Tokitowa. Produkcja jest tworzona przez zespół Imageepoch we współpracy ze studiem animacji Satelight i zostanie wydana przez firmę Namco Bandai. Na razie nie znamy zbyt wielu szczegółów na jej temat. Wiadomo tylko, że akcję będziemy obserwować zza pleców postaci, rozgrywka będzie miała elementy strategiczne, a ścieżkę dźwiękową skomponuje Yuzo Koshiro.

Wieści ze świata (Mortal Kombat, Gears of War 3, Gran Turismo 5) 18/1/12 - ilustracja #2

Marvel Heroes

Firma Gazillion Entertainment ujawniła, że nadchodząca gra MMO o nazwie Marvel Heroes będzie działać na silniku Unreal Engine 3. Produkcja zostanie oparta na modelu biznesowym typu free to play, a niedawno ogłoszono wznowienie nad nią prac.

Galeria obrazków

Polecamy Waszej uwadze najnowsze obrazki w galeriach...

The New Adventures of Sherlock Holmes: The Testament of Sherlock

ArcaniA: Fall of Setarrif

Dead Island: Ryder White

Street Fighter X Tekken

London 2012: The Official Video Game of the Olympic Games

Gears of War 3

The Sims 3: Showtime

Total War SHOGUN 2: Fall of the Samurai

Syndicate

Hawken

Scarygirl

Galeria filmów

...a także najnowsze filmy z gier:

Cube World – gameplay #1

SSX - Uber Mondays Zoe Payne

Total War SHOGUN 2: Fall of the Samurai – fabuła

Crush3D – zwiastun na premierę

Heroes of Ruin – trailer #1

Phantom Breaker – trailer #1

Soulcalibur V – trailer #4