Encyklopedia Gier Top Gry Daty premier Beta testy Screeny Redakcja poleca Katalog firm SłownikPrzygodowePCPS3X360
Okładka The Testament of Sherlock Holmes (PC)

Testament Sherlocka Holmesa

The Testament of Sherlock Holmes | The New Adventures of Sherlock Holmes: The Testament of Sherlock

Kolejny rozdział popularnej serii detektywistycznej, rozwijanej przez ukraińskie studio Frogwares nieprzerwanie od 2002 roku. Akcja gry toczy się w 1898 roku w Londynie, gdzie legendarny detektyw Sherlock Holmes próbuje rozwikłać sprawę, w której głównym podejrzanym jest on sam.

Przygodowe | TPP | książki | detektywistyczne | Sherlock Holmes | XIX wiek

Okładka The Testament of Sherlock Holmes (PC)

data premiery gry:

20wrz2012

PC X360 PS3

The Testament of Sherlock Holmes to tradycyjna przygodówka opowiadająca o perypetiach najsłynniejszego detektywa wszechczasów. Jest to jednocześnie już szósta produkcja z nim w roli głównej wyprodukowana przez studio Frogwares.

Akcja toczy się w Londynie w roku 1898. Gracze ponownie wcielają się w Sherlocka Holmesa i w jego skórze poprowadzą kolejne skomplikowane dochodzenie. Tym razem stawka jest jednak znacznie wyższa. Wszystkie dowody wskazują bowiem na winę samego Sherlocka. Słynny detektyw nie potrafi dowieść własnej niewinności i z dnia na dzień traci zaufanie oraz szacunek londyńczyków. Gdy pewnej nocy Holmes niszczy kluczowe dowody i salwuje się ucieczką przed oficerami Scotland Yardu, nawet sam Watson zaczyna mieć wątpliwości, co do motywów własnego przyjaciela.

Gra pozostaje wierna tradycjom przygodówek. Całość rozgrywki polega na eksplorowaniu świata gry, rozmowach z postaciami i rozwiązywaniu kolejnych zagadek. Podczas zabawy prowadzimy rozbudowane śledztwo, a dowody i poszlaki zbieramy przeszukując lokacje i przesłuchując świadków.

The Testament of Sherlock Holmes posiada w pełni trójwymiarową grafikę, która prezentuje wyraźnie większy poziom niż to, co mogliśmy obejrzeć w poprzednich częściach. Tekstury uległy wyostrzeniu, a wszystkie postacie i lokacje zyskały sporo cieszących oko detali. Autorzy zadbali ponadto o ulepszenie konsolowego systemu sterowania, dzięki czemu został on lepiej dopasowany do możliwości padów.

Zobacz pełny opis gry

Tryb gry: single player  

Nośnik: 1 DVD

Ocena czytelników: 8,7 / 10 na podstawie 605 głosów czytelników.

Oczekiwania czytelników przed premierą: 8,9 / 10 na podstawie 203 głosów czytelników.

Cena gry w dniu premiery: 79,90 PLN

Gry podobne do Testament Sherlocka Holmesa

Klasyfikacja PEGI Testament Sherlocka Holmesa

Wymagania wiekowe. Rating wiekowy nie uwzględnia poziomu trudności ani umiejętności niezbędnych do korzystania z danej gry. Gra zawiera elementy przemocy.

Wymagania sprzętowe Testament Sherlocka Holmesa

PC Windows

PC Windows

  • Rekomendowane:
  • Core 2 Duo 2 GHz
  • 2 GB RAM
  • karta grafiki 256 MB (GeForce 8600 GT lub lepsza)
  • 14 GB HDD
  • Windows XP(SP3)/Vista(SP2)/7
Recenzja gry Testament Sherlocka Holmesa - mroczna przygoda nie tylko dla fanów gatunku
Recenzja gry Testament Sherlocka Holmesa - mroczna przygoda nie tylko dla fanów gatunku

Recenzja 3 października 2012, 08:43

Animacje bohaterów stały się bowiem zdecydowanie bardziej płynne, ich sylwetki mniej kanciaste i bardziej realistyczne, a mimika twarzy sugestywna i świetnie oddająca ich emocje. To naprawdę ogromna różnica w stosunku do wcześniejszych gier z serii. Dotyczy ona zresztą również lokacji, których tekstury uległy wyostrzeniu i zyskały nowe detale. Samo mieszkanie naszych bohaterów ma więcej szczegółów, z których część jest interaktywna i to nie tylko w związku z fabułą tej konkretnej historii, znajdujemy tu bowiem również przedmioty z poprzednich przygód Holmesa (za odkrycie ich wszystkich jest zresztą specjalne osiągnięcie). Z kolei ulice Whitechapel pełne są przechodniów, już poprzednio nie było na nich pusto, ale tym razem wręcz tętnią życiem, o ile można tak powiedzieć o dzielnicy biedoty. Niektóre ze snujących się tam i z powrotem czy wystających pod sklepami osób można zagadnąć i zamienić z nimi zdanie lub dwa. Niestety, coś za coś i na słabszym sprzęcie owa ulepszona grafika potrafi dać się we znaki długim ładowaniem zapisów czy przywracaniem z paska, do zawieszania się gry włącznie.

PC
X360
PS3